APN pomoč

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
bronco
zažgan bat
Prispevkov: 83
Pridružen: Pe Feb 25, 2011 12:25 am
Kraj: Koper

APN pomoč

Odgovor Napisal/-a bronco »

Pozdravljeni,

imam dve vprašanji in sicer:
- rad bi zamenjal karburator (vplinjač) na APN 6, in sicer bi rad dal gor Dellorto namesto Bing. Mašina je original, zanima me katerega naj dam gor (#/#) in če bi funkcioniralo če bi dal iz karburatorja na cilinder tisto sesalno koleno kot imajo A3.

- na APN 4 bi rad zamenjal platine, če mi lahko kdo opiše postopek zamenjave.

Hvala vam za odogovore in lep pozdrav,
Aleksander
Lep pozdrav,
Aleksander
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: APN pomoč

Odgovor Napisal/-a sales0 »

bronco napisal/-a:Pozdravljeni,

imam dve vprašanji in sicer:
- rad bi zamenjal karburator (vplinjač) na APN 6, in sicer bi rad dal gor Dellorto namesto Bing. Mašina je original, zanima me katerega naj dam gor (#/#) in če bi funkcioniralo če bi dal iz karburatorja na cilinder tisto sesalno koleno kot imajo A3.

- na APN 4 bi rad zamenjal platine, če mi lahko kdo opiše postopek zamenjave.

Hvala vam za odogovore in lep pozdrav,
Aleksander
Bing je boljši kot dellorto za apn6. Ker je izjemno kratek in je sama pot zmesi do cilindra izjemno kratka in zato je izkoristek enakega premera binga in dellortota dosti bolj v prid bingu.
Platine zamenjaš tako, da snameš magnet in nato lepo prideš zraven platini.
z paltine odviješ spodaj matico in snameš kabel kateri gre iz elektrike in na kondenzator, nato pa namestiš novo platino in postopek ponoviš v obratni smeri.
Za lažjo nastavitev same platine si vzameš navaden list papirja in ga 2x prepogneš pa vstaviš med platino(med kontakte) in nato samo potisneš celotno platino čisto zraven k odmikaču ko je bat v zmt. Pol samo priviješ(zatisneš vijak) in odstraniš papir izmed kontaktov.
Porineš zaganjač in evoga, brni. :P



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
bronco
zažgan bat
Prispevkov: 83
Pridružen: Pe Feb 25, 2011 12:25 am
Kraj: Koper

Re: APN pomoč

Odgovor Napisal/-a bronco »

Glede karburatorja sm mislu dat unga kot je na alpinotu...ima kratko koleno...lih da je kej :)

torej odšraufam pokrov motorja, vetrnico in tisti kovinski krog, ki ima reže noter...in tisto navitje je magnet...torej dam še tisto dol pa zamenjam platine in dam nazaj gor tisti kovinski krog, dam bat v ZMT in naštelam platine in vse skupaj zaprem in pali vozi....tako nekako? :D
Lep pozdrav,
Aleksander
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: APN pomoč

Odgovor Napisal/-a KVAS »

bronco napisal/-a:Glede karburatorja sm mislu dat unga kot je na alpinotu...ima kratko koleno...lih da je kej :)

torej odšraufam pokrov motorja, vetrnico in tisti kovinski krog, ki ima reže noter...in tisto navitje je magnet...torej dam še tisto dol pa zamenjam platine in dam nazaj gor tisti kovinski krog, dam bat v ZMT in naštelam platine in vse skupaj zaprem in pali vozi....tako nekako? :D
Vse prav razen da je tisti krog z režami magnet :D Navitje pusti na miru, itk pa ne morš falit ker so platine na isti plati pritrjene kot samo navitje.
bronco
zažgan bat
Prispevkov: 83
Pridružen: Pe Feb 25, 2011 12:25 am
Kraj: Koper

Re: APN pomoč

Odgovor Napisal/-a bronco »

aha..pol ni tako težko kot sem mislu da bo :) odšraufaš pokrov, vetrnico, magnet (tisti krog :) ) in zamenjaš pa sestaviš in naštelaš :)
zdej pa kje dobit platine..na tomosu jih majo? Sem iz kopra tko da mi ni problem skocit na tomos..če jih nimajo tam a bi jih meli kje drugje?
Lep pozdrav,
Aleksander
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: APN pomoč

Odgovor Napisal/-a dolinar »

bronco napisal/-a:aha..pol ni tako težko kot sem mislu da bo :) odšraufaš pokrov, vetrnico, magnet (tisti krog :) ) in zamenjaš pa sestaviš in naštelaš :)
zdej pa kje dobit platine..na tomosu jih majo? Sem iz kopra tko da mi ni problem skocit na tomos..če jih nimajo tam a bi jih meli kje drugje?
ja so na tomosu.
Janim8 počivaj v miru.
bronco
zažgan bat
Prispevkov: 83
Pridružen: Pe Feb 25, 2011 12:25 am
Kraj: Koper

Re: APN pomoč

Odgovor Napisal/-a bronco »

ooo super...hvala vam vsem :)
Lep pozdrav,
Aleksander
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: APN pomoč

Odgovor Napisal/-a KVAS »

bronco napisal/-a:ooo super...hvala vam vsem :)
Fajn uštimej ;D
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: APN pomoč

Odgovor Napisal/-a sales0 »

bronco napisal/-a:ooo super...hvala vam vsem :)
Ni problema, zato smo tu, da si pomagamo med sabo.
Če je še kaj takega, da neveš ali bi rad vedel, pa samo vprašaj in negdo jeziher na tem forumu, ki ti bo znal odgovoriti.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
bronco
zažgan bat
Prispevkov: 83
Pridružen: Pe Feb 25, 2011 12:25 am
Kraj: Koper

Re: APN pomoč

Odgovor Napisal/-a bronco »

alora...platin še nisem menjal sem jih pa malo naštelal in spucal rezervoar (pipco) in je bilo not res smeti...ampak pol sm šu sprobat motor in mi je delal isto...s tem da tudi ko je v leru (izven brzine) mi ga je pri gasu do konca začelo dušit pa pritiskat (kot bi kamion bremzal - pcss)...se sanja komu kaj bi blo to?

LP
Aleksander
Lep pozdrav,
Aleksander
Odgovori