V 70 XC AWD, 2.4T, 2000

Predstavite nam svoj jekleni konjiček
Odgovori
Uporabniški avatar
P Blade
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Sr Okt 21, 2009 9:54 pm
Kraj: Lajbah-Izola

V 70 XC AWD, 2.4T, 2000

Odgovor Napisal/-a P Blade »

No, da dam še jz končno svojo vulvico...sem dons za silo sliku. Ona je nadomestila legendarno 605 pižotko, 3.0 V6.

Letnik 2000 (pomoje en prvih te serije), 2.4T, 5 cilindrov, 200konj AWD, kupil s 151000Km. Iskal izrecno manual šaltkebl.
Uvožen iz ITA, stvar se mi zdi za ta letnik (preveč) dobr ohranjena. Stoli, tepihi, prtljažnik...Šaltkebl je pa klasika baje da razpade. Sem dal lesenga.
V glavno, kupil avgusta, potem pa šu z motorjem na dopust čez 2 dni. :kul:
Od opreme je tempomat, navigacija, radio hu 603 in 10 zvočnikov, usnjeni stoli (ki niso elektrificirani), telefon, klima 2 področna...
NA 16'' original XC felgah sem dobil skoraj nove zimske gume, zato sem si na 17-ke (ki so ble prej na peugeotu, so pa od volvota, ja) omislil letne.

Jezi me: dolg menjalnik, volan, ki ni progresivn, manjka mi en cilinder (dostikrat mi pri speljevanju ugasne al pa speljem z zelo tresočo mašino).

Slika
Slika
Slika
Slika

In action:
Slika
Trgatev refoška na vikendu.. nadomestek Tomo Vinkoviča.. :worship:

No to je to...jz sm pa od avgusta neredu že 6000km..pa se uradno z motorjem vozim, oz. je motor moje primarno prevozno sredstvo.
Slika
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: V 70 XC AWD, 2.4T, 2000

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

kok si dla zanjega... istega hoče kupt fotr ker je zaljubljen v volvota :D mel je 244 :D

je pa ta avto res stroj... kvaliteta kot se šika
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
blazh
zobnik
Prispevkov: 221
Pridružen: Po Avg 10, 2009 10:28 pm

Re: V 70 XC AWD, 2.4T, 2000

Odgovor Napisal/-a blazh »

ene večje feltne pa si zmagovalec ;)
Uporabniški avatar
car99
vplinjač
Prispevkov: 274
Pridružen: Po Avg 10, 2009 10:05 pm
Kraj: 02

Re: V 70 XC AWD, 2.4T, 2000

Odgovor Napisal/-a car99 »

To da je pol avta v plastiki se mi ravno ne dopade,tudi notranjost je neka poštarska. Se mi pa dopade motor in pogon. :mrgreen:
Uporabniški avatar
P Blade
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Sr Okt 21, 2009 9:54 pm
Kraj: Lajbah-Izola

Re: V 70 XC AWD, 2.4T, 2000

Odgovor Napisal/-a P Blade »

Men je pa lih to všeč, se ne vid prec, da si pobutan, pa barva stran ne leti, pa veja odbijača ne porajsa.
Notr je pač 6-oglat-Volvo...poštarska? dej razlož..kaj to pomen pr usnjenih stolih, navigaciji in kupu funkcijah (ki jih pol nam nkol rabu... :D ).
Pogon je skret v sekciji teh avtov, se mi zdi da je subaru najbl napredn...nism mel pa želje FWD, RWD volvo nima, tko pa... Bavaria, mercedes z RWD (pa VW in audi) pr men odpadejo.
Ostaneta le Saab in Volvo.
Všeč mi je, da se Volva drži sloves avta, ki se ga drago vzdržuje, in s tem se ga izogibajo saj vemo kateri.

Večjih felg ne bom deval, ker tist je zame ciganjenje..tele so 17, zimaki so pa na 16-kah, kot rečeno. Bo pa padu čip da dobim 385Nm navora in 234konj. (zdej 290/200).Mogoče kkšna grafika, kolega me napenja, da naredim spredi bullbar.

9650€ sem odlomu.
Slika
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: V 70 XC AWD, 2.4T, 2000

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

huhu poceni za tak avto... pa si kej preveril zgodovino? italjani znajo fejst nategnt... drgač pa če se ti da nahitro opiši prosim kako je z uvozom iz italije? podobno če ne celo enako kot iz nemčije?
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
P Blade
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Sr Okt 21, 2009 9:54 pm
Kraj: Lajbah-Izola

Re: V 70 XC AWD, 2.4T, 2000

Odgovor Napisal/-a P Blade »

Nisem jaz uvozil, pač pa prejšnji lastnik, ki pa je bil (pre)pedanten. Pr 58KKm je stvar leta 2003 uvozil in naredil taveliki servis (ki se ga dela uradno na 155000km,-se pravi gabi mogu jz zdej...) Zamenjal je vse možne jermene, olja, vodno pumpo...
Avto je tud spodi kot nov-umazan pač mal, zadnji konec izpuha je tud nov, in to original!!! (kar posledično kaže na skrbnost lastnika, kajti lahko bi dal ponaredek ali pa kkšnmu auspuharju narest, kar je ponavadi ceneje). Avto je bil zadaj na boku lepotno zadet, tud luč so zgleda ubili takrt (ker je tisti, ki je zlagu pozabu dihtungo dat in so žabe not plavale, ki sem jih jz sčistu, pr novi luči pa dihtunge ne dobiš). To mi je blo povedano, (kar sem pa tudi ugotovil z notranje strani in 2h smetkah v laku). Serviser, ki ga je njemu zlagal, ga (je) bo še meni (če ne drugo, vsaj interval servisa bom hodil resetirat). PA odbijač ma eno pikco zadi (to me najbl mot, bom neki mogu izumt...)

Prezrli smo, da je sprednji desni amortizer zgleda spustil..ko ga dvigneš se izpod meha pokaže vse mastno...no ja, strošek ne bo velik (glede na avto), kolega mi dobi amortizerje Sachs za 160€/kos.(original so iste fabrike).Cena gre drgač preko 300€ na kos. Najde se še kkšna malenkost-npr zgornji nosilec motorja zamenjal za 17€, pa zadnje pakne od ročne so se razletele (ne-uporaba prejšnjega lastnika in rak rana teh Vulv, lahko bi mi baje vse potrgal).
Aja, redni servis na 155000 je prišel 140€ z delom , oljem motorja (filter sm jest prnesu) in novimi oriđinale paknami za ročno in diagnostiko. (pod kozolcem by serviser, ki ga je prej delal, in za uradn šiht zlaga volvote).
Filter zraka in klime smo sami menjali.

Sem se razpisu zdele.... :mrgreen:

V glavno; za 151000km, kolkr sem ga dobil, so stoli podi, mašina in prtljažnik (pa še kaj) preveč novi, da bi bl stvar predrkana...
Šaltkebl razpade, to je znano tud pr S80, V70..zato sm jest lesenga dal, doniral kolega...je mal svetlejši kot les na vratih, na sliki pa sploh, k fleš prežge vse. Mogoče ga pobrusim pa popajcam mal bl na temno.
Slika
Uporabniški avatar
TOMOSRIDER
glava cilindra
Prispevkov: 506
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:56 pm
Kraj: Kočevje

Re: V 70 XC AWD, 2.4T, 2000

Odgovor Napisal/-a TOMOSRIDER »

kok pa to kej pije??
Stojim ob motorju, točm bencin in mislim na tebe, ko te jebe!
Uporabniški avatar
P Blade
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Sr Okt 21, 2009 9:54 pm
Kraj: Lajbah-Izola

Re: V 70 XC AWD, 2.4T, 2000

Odgovor Napisal/-a P Blade »

tolk k pežo oziroma mal mnj...do 12 povprečno.
Slika
PogachnyK
vplinjač
Prispevkov: 328
Pridružen: So Avg 15, 2009 10:58 am

Re: V 70 XC AWD, 2.4T, 2000

Odgovor Napisal/-a PogachnyK »

valda šved ane, plastike ima zato tolike, ker je cross country, in je pač fora, de udrgneš plastiko, in jo enostavno zamenaš, ali pa poceni popraviš

trenutno si naša familija ogleduje saab-ovo različico xc- http://cache.gawker.com/assets/images/j ... b_93-x.jpg

sta pa približno istega ranga, kot volvo v70xc
Slika
Odgovori