Yamaha DT 125RE

Predstavite nam vašo kobilo (125cc +)
Zaklenjeno
štirjak
vplinjač
Prispevkov: 389
Pridružen: Če Avg 13, 2009 4:47 pm

Re: Yamaha DT 125RE

Odgovor Napisal/-a štirjak »

točno in zavira motor. Zato ga pa ob okvari( krmiljenje je mehansko,elektro pa pnevmatsko se mi zdi) večina folka kar odpre do konca in se pač vozi na obratih. Pa deli za te ventile imajo ponavadi tudi kar zasoljeno ceno...
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Yamaha DT 125RE

Odgovor Napisal/-a filius »

štirjak napisal/-a:točno in zavira motor. Zato ga pa ob okvari( krmiljenje je mehansko,elektro pa pnevmatsko se mi zdi) večina folka kar odpre do konca in se pač vozi na obratih. Pa deli za te ventile imajo ponavadi tudi kar zasoljeno ceno...
jaa sm gledal original nov samo motorček za krmljenje tega ventila za DT-ko te pride 360€ :shock:

Evo posnetek kako to zgleda :)

http://www.youtube.com/watch?v=INuZI7eT ... re=related
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: Yamaha DT 125RE

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

štirjak a zato ti je crknu motor ?
štirjak
vplinjač
Prispevkov: 389
Pridružen: Če Avg 13, 2009 4:47 pm

Re: Yamaha DT 125RE

Odgovor Napisal/-a štirjak »

ja filius,kar naj fajn naštela ker je ob nepravilni nastavitvi tega ventila pomojm tudi motorček bol obremenjen. Kaj bat je že biu kej menjan? Dj zrihti kak posnetek pol ko bo zrihtan ;)

Drugače je pa tole super motor,sem meu tut sam namen DTja kupit pa se je bla pol priložnost za WRE,je pa itak podobno.
Pusta ja zrd tega je crknu,naj bi bil do konca tega tedna :D
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Yamaha DT 125RE

Odgovor Napisal/-a filius »

štirjak napisal/-a:ja filius,kar naj fajn naštela ker je ob nepravilni nastavitvi tega ventila pomojm tudi motorček bol obremenjen. Kaj bat je že biu kej menjan? Dj zrihti kak posnetek pol ko bo zrihtan ;)

Drugače je pa tole super motor,sem meu tut sam namen DTja kupit pa se je bla pol priložnost za WRE,je pa itak podobno.
Pusta ja zrd tega je crknu,naj bi bil do konca tega tedna :D
Motor doma :P Zrihtan res v nulo, majstr zrihtu kokr je treba, edin kar sm se zajebu sm se da nism reku da nj mi da gor original "gumjaste ročke" ker sedaj je čudno ker je desno gumjasto ročko porezal da gas skače nazaj ( prej bil ubistvu tempomat :?) Drgač pa gre bolje, 6 mi zdej ne zamori ker prej je 6 pod niskimi zamoril, zalavfa tut lepo, menjalnik dela dosti bolje kot prej :P

Drgač je pa pač naredu komplet servis, pač svečka, filter, olje, menjano zavorno olje, menjan antifriz, menjan prvi zobnik, menjane prve ploščice, spucan fergazar, nanovo naštelan fergazar + izpušni ventil, montizer spuščen( prej je bil stršan full) pravilno obrnjena prva luč pa še kako malenkost :) dal sem pa 140€ dela je blo od tega skoraj 62€ :S Sam je pa naštelan res v nulo :)

Zdej nameravam zamenjat še gume( tisto "harmoniko") na prvih vilcah, original smernike nazaj, original gumjaste ročke, za kar bom da še dobrih 100€ z delom potem pa zna bit v nulo :P

@ štirjak kako da si se odločil za husquarno? Sj pravjo da so odlične, samo da zelo težko dobiš dele zanjo :S
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
UTTuning
glava cilindra
Prispevkov: 661
Pridružen: To Avg 18, 2009 1:20 pm

Re: Yamaha DT 125RE

Odgovor Napisal/-a UTTuning »

filius napisal/-a:
štirjak napisal/-a:ja filius,kar naj fajn naštela ker je ob nepravilni nastavitvi tega ventila pomojm tudi motorček bol obremenjen. Kaj bat je že biu kej menjan? Dj zrihti kak posnetek pol ko bo zrihtan ;)

Drugače je pa tole super motor,sem meu tut sam namen DTja kupit pa se je bla pol priložnost za WRE,je pa itak podobno.
Pusta ja zrd tega je crknu,naj bi bil do konca tega tedna :D
Motor doma :P Zrihtan res v nulo, majstr zrihtu kokr je treba, edin kar sm se zajebu sm se da nism reku da nj mi da gor original "gumjaste ročke" ker sedaj je čudno ker je desno gumjasto ročko porezal da gas skače nazaj ( prej bil ubistvu tempomat :?) Drgač pa gre bolje, 6 mi zdej ne zamori ker prej je 6 pod niskimi zamoril, zalavfa tut lepo, menjalnik dela dosti bolje kot prej :P

Drgač je pa pač naredu komplet servis, pač svečka, filter, olje, menjano zavorno olje, menjan antifriz, menjan prvi zobnik, menjane prve ploščice, spucan fergazar, nanovo naštelan fergazar + izpušni ventil, montizer spuščen( prej je bil stršan full) pravilno obrnjena prva luč pa še kako malenkost :) dal sem pa 140€ dela je blo od tega skoraj 62€ :S Sam je pa naštelan res v nulo :)

Zdej nameravam zamenjat še gume( tisto "harmoniko") na prvih vilcah, original smernike nazaj, original gumjaste ročke, za kar bom da še dobrih 100€ z delom potem pa zna bit v nulo :P

@ štirjak kako da si se odločil za husquarno? Sj pravjo da so odlične, samo da zelo težko dobiš dele zanjo :S
Supr.. Kdo je pa reko da se more Husqvarna pokvarjat?
štirjak
vplinjač
Prispevkov: 389
Pridružen: Če Avg 13, 2009 4:47 pm

Re: Yamaha DT 125RE

Odgovor Napisal/-a štirjak »

Ma ubistvu se nisem kej odločal,je pač frend tedi prodajal in ker sm vedu da je biu motor uzdrževan sem ga pa uzeu. Je pa itak ustrezal kriterijem: enduro,2T,25-30km. Glede delov za nove ni problema,za starejše,kt je naprimer moja je pa treba malce pobrskat ampak se tudi dobijo deli. Menjal sem ploščice,filter,semeringe na vilcah,olje,regulator napetosti,gume, zdej pa tut nov nikasil+bat+deli ventila.Splošno gledano je pa odličen motor in mi res popolnoma ustreza
omenu bi še cene za husqvarno: Vijak za sedež-14€, ena stopalka za sopotnika 80€

Ko dobim nazaj bom pa dau ene par novih slikc z tablico,novo zadnjo lučjo,drugimi gumami itd..

lp
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Yamaha DT 125RE

Odgovor Napisal/-a filius »

ShanT3K napisal/-a:Supr.. Kdo je pa reko da se more Husqvarna pokvarjat?
Kdo je reku da se ne sme?... Nism tko mislu, pač mislu sm zato, ker so mi usi rekl husquarna je dobr motor, sam problem so deli, js pa če že kupujm bom kupu neki taga da se dajo dobit deli, da so dost pocen pa to, ne pa da bi na rezervne dele čakal nvem 2 meseca? Kaj naj 2 meseca sredi sezone brez motorja? pač tako je moje mišljenje, kr za DT-ke so usi deli več ali manj na zalogi, oz. jih dobiš v 1 tednu.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Yamaha DT 125RE

Odgovor Napisal/-a filius »

Evo oprema tut že doma :)
Priponke
oprema.JPG
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Yamaha DT 125RE

Odgovor Napisal/-a filius »

Evo narejenih 500 Km odkar je pri meni :) Gre odlično, povprečna poraba ob "mešani vožnji" caa 4L kar je solidno :) in nevem kje usi dobijo porabo 6-7L na 100? Edin če jo res gonjo do daske vseskozi?
Priponke
dt.jpg
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Zaklenjeno