Kaj naj z okvirjem?

Predelave zunanjosti mopeda
Odgovori
tisti...
zariban cilinder
Prispevkov: 118
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 6:28 pm

Kaj naj z okvirjem?

Odgovor Napisal/-a tisti... »

Ker se spravljam delat en custom moped in bom za okvir vzel 14m me zanima če bo dovolj močan okvir, če odrežem tiste spodnje cevi. Tukaj se lepo vidi okvir: http://i424.photobucket.com/download-al ... ija14m.jpg

Takšen ovir pa bi rad imel :
romeo.jpg
romeo.jpg (8.57 KiB) Pogledano 1086 krat
Torej zanima me, če na štirinajstki odrežem spodnje cevi a bo sam okvir zdržal moč e90 in vse sile v ovinkih ali pa naj raje pustim?

Bi pa rad naredil nekaj temu podobnega:
macspud.jpg
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Kaj naj z okvirjem?

Odgovor Napisal/-a koroman »

to nesmeš naredit ker boš ful oslabil okvir. poglej na tej sliki kaj si dal od čopera je mašina tudi vpeta v okvir in mu daje trdnost. to lahko vidiš da je zograj pri glavi prišraufana na štel. lahko pa odrežeš tisti dve štangi in navariš samo eno po sredini recimo. brez pa ti ne priporočam
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Kaj naj z okvirjem?

Odgovor Napisal/-a golnar »

tut jz mislim da bi blo prešvoh. morda bi šlo če bi cevi namosto spodaj dal najpraj tja na zgorne nosilce mašine, nato pa mimo cilindra proti vpetju prednjih vilc. ampak to bi tut grdo zgledalo... boljše naredit custom frame.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
tisti...
zariban cilinder
Prispevkov: 118
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 6:28 pm

Re: Kaj naj z okvirjem?

Odgovor Napisal/-a tisti... »

hja verjetno bom res pustil, da bi pa delal svoj okvir pa se mi zdi, da je preveč dela.
tomaz12
zariban cilinder
Prispevkov: 120
Pridružen: Če Avg 13, 2009 7:31 pm

Re: Kaj naj z okvirjem?

Odgovor Napisal/-a tomaz12 »

Mogoče bi odrezal in privaril eno diagonalno tako kot imajo kolesa ali pa privariš na obstoječe takšne plehe da zgleda kot plošča .... saj potem to nebo vidno dosti ker pride gor mašina. Nwm stvar okusa.

lp
Lp
timiman
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr Feb 09, 2011 8:50 pm
Kraj: kočevje

Re: Kaj naj z okvirjem?

Odgovor Napisal/-a timiman »

če boš odrezau se bo zviu
tomos tomos tomos
Odgovori