42l bat

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
primoz_123
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: To Jul 06, 2010 12:26 pm
Kraj: Zg.Kungota

42l bat

Odgovor Napisal/-a primoz_123 »

pozdravljeni.pravkar sem dobil 42l bat z celindrom.namen ga imam narediti na svoj moped ampak ker še nimam izkušenj z tem kako deluje mašina z drugačnim batom bi prosil če bi mi kdo povedal če so kakšne posledice.namreč sem slišal da menjan bat ni vredu za kurnvelo-motorno gred.naj menjam ali naj ostane raje kar originalni bat?? :?:
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: 42l bat

Odgovor Napisal/-a dolinar »

čez en čas bo dobila malo lufta-nč hudga... Če ne bo drugih predelav bo delalo bp.

Aja pa s tem batom maš več navora. Končna je enaka oz. Malo višja :)
Janim8 počivaj v miru.
primoz_123
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: To Jul 06, 2010 12:26 pm
Kraj: Zg.Kungota

Re: 42l bat

Odgovor Napisal/-a primoz_123 »

ja pa na mopedi imam tut powerco kar pa pomojem nič ne vpliva na to.torej druga kot pa da dobi luft nima za bit??pa da celinder poči????
pustivsek
zobnik
Prispevkov: 210
Pridružen: Če Apr 29, 2010 9:57 pm

Re: 42l bat

Odgovor Napisal/-a pustivsek »

primoz_123 napisal/-a:ja pa na mopedi imam tut powerco kar pa pomojem nič ne vpliva na to.torej druga kot pa da dobi luft nima za bit??pa da celinder poči????
ne nič nima bit za narobe drugega kot z časi bo gred dobila mal lufta drugač pa samo skup dej pa gas...se pa zelo pozna pri navoru itd :)
primoz_123
kriva felna
Prispevkov: 70
Pridružen: To Jul 06, 2010 12:26 pm
Kraj: Zg.Kungota

Re: 42l bat

Odgovor Napisal/-a primoz_123 »

aha ok hvala. :D ;)
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: 42l bat

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Če imaš 10 sorno ojnico in seveda prvo z kar nekaj kilometri pa boš šel iz 38mm na 42mm vrtino, pol lahko za dobra 2 meseca ali pa še prej objaviš temo v rubriki kupim z naslovom K:gred za apn, ker ti bo tole deformiralo.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
z@n
predelana mašina
Prispevkov: 1567
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:16 pm
Kraj: Kamnik

Re: 42l bat

Odgovor Napisal/-a z@n »

sales0 napisal/-a:Če imaš 10 sorno ojnico in seveda prvo z kar nekaj kilometri pa boš šel iz 38mm na 42mm vrtino, pol lahko za dobra 2 meseca ali pa še prej objaviš temo v rubriki kupim z naslovom K:gred za apn, ker ti bo tole deformiralo.



L.p!



Aleš!

Hm zakaj to? meni laufa na 25 let stari gredi že čez pol leta 42l/10 bat... pa ni nič lufta..
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: 42l bat

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Zato, ker do zdaj vsaka mašina katero sem šraufal z 42mm vrtino je imela ojnica luft. 12 sorne držijo, 10 sorne pa ne.
To pa zaradi tega, ker je slabši bigend ležaj.
Tudi sam sem v preteklosti(10 let nazaj) sestavljal za sebe mašine z 42 batom in 10 sorno ojnico(standard) in mi ni noben motor deloval dlje kot 2 meseca, sta vedno dobila ojnica in bigend ležaj zračnost.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: 42l bat

Odgovor Napisal/-a dolinar »

sales0 napisal/-a:Zato, ker do zdaj vsaka mašina katero sem šraufal z 42mm vrtino je imela ojnica luft. 12 sorne držijo, 10 sorne pa ne.
To pa zaradi tega, ker je slabši bigend ležaj.
Tudi sam sem v preteklosti(10 let nazaj) sestavljal za sebe mašine z 42 batom in 10 sorno ojnico(standard) in mi ni noben motor deloval dlje kot 2 meseca, sta vedno dobila ojnica in bigend ležaj zračnost.



L.p!



Aleš!

ja pr men je že oče dau 42 bat pa je delal ene 15 let bp. zdej je pa mela mal lufta ja..
Janim8 počivaj v miru.
Uporabniški avatar
PiZdeK6_
mašina
Prispevkov: 1489
Pridružen: Sr Feb 03, 2010 5:31 pm
Kraj: Poljčane- Rogaška slatina

Re: 42l bat

Odgovor Napisal/-a PiZdeK6_ »

to kaj boš naredil ti je čisto brez veze ti povem, prodaj ta cilinder in bat pa kupi 39 cilinder pa bat. Tisto pa ti bo držalo dolgo. šlo bo bistveno isto ( končna bo večja navor bo manjši ) ampak dvomim da misliš cilinder menjavat zaradi navora, ki pa ga je pri "fi" 39 čisto dovolj.

lp.
Odgovori