Renault 19 16V By Gregc

Predstavite nam svoj jekleni konjiček
butko
zobnik
Prispevkov: 166
Pridružen: Če Avg 27, 2009 1:58 pm
Kraj: Vrhnika

Renault 19 16V By Gregc

Odgovor Napisal/-a butko »

Da predstavim svoj prvi avto:

Renault 19 16v
Prostornina: 1763 cc
Tip motorja: DOHC (double over headed camshaft - dvojna odmična gred ala 16v)

Maksimum moč: 135 konjev (99kw) pri 6500 obratih brez kat 141 konjev kao
Maksimum navor:161.0 Nm (119 ft·lb) (16.4 kgm) pri 4250 obratih

Povprečna poraba je vožnji primerna :) da se jo spravit relacijsko na 6.5

Copati od avta so Toyo R1R 195 50 15

Apex športno vzmetenje
za glasbo skrbi pioneer (ni lih najnovejši) avtoradio z posebej ojačevalcem 800w ter woofer :)

Slikce:

Slika
Slika
Slika
Slika



Vozilo ima prevoženih 221.000 km, pri 200.000 km narejen glavni servis (vodna črpalka, jermeni, ležaji) motor dela kot urica, kot bi imel 50.000 km sem zelo zadovoljen z njem zaenkrat :)
toje to za dodatne info lahko tudi preko zs

Lp Grega
Nije zdravo biti bolestan :)
dejanche007
batzajla
Prispevkov: 48
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 6:12 pm

Re: Renault 19 16V By Gregc

Odgovor Napisal/-a dejanche007 »

Stric je imev isto 19stico 16V, motor je neuničljiv in dejansko cel avto ja zelo vzdržljiv, malo mu je začela rjavet, drgač pa use kul, samo poraba je pa sugurno velika ene 8,5L-povprečna, uglavnem Reanult ni več to kar je biv včas :)

lp
Uporabniški avatar
silvo_xd
auspuh
Prispevkov: 875
Pridružen: Sr Jan 27, 2010 5:42 pm
Kraj: poljčane

Re: Renault 19 16V By Gregc

Odgovor Napisal/-a silvo_xd »

dejanche007 napisal/-a:Stric je imev isto 19stico 16V, motor je neuničljiv in dejansko cel avto ja zelo vzdržljiv, malo mu je začela rjavet, drgač pa use kul, samo poraba je pa sugurno velika ene 8,5L-povprečna, uglavnem Reanult ni več to kar je biv včas :)

lp
8,5 l povprečna če maš pa težko nogo pa pride tudi do 25-30 l
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Renault 19 16V By Gregc

Odgovor Napisal/-a golnar »

nop, reno že dolgo ni več to kar je bil včas. in kot sm že drugje rekel.. dober voz
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Renault 19 16V By Gregc

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

silvo_xd napisal/-a:
dejanche007 napisal/-a:Stric je imev isto 19stico 16V, motor je neuničljiv in dejansko cel avto ja zelo vzdržljiv, malo mu je začela rjavet, drgač pa use kul, samo poraba je pa sugurno velika ene 8,5L-povprečna, uglavnem Reanult ni več to kar je biv včas :)

lp
8,5 l povprečna če maš pa težko nogo pa pride tudi do 25-30 l

pa kaj ti sanjaš zdej??? sej ni traktor to. 15l je max. kar mu lahko nabiješ pomoje... razen če bi ga res v 1. teral reveža
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
buhti
cilinder
Prispevkov: 1102
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:54 pm

Re: Renault 19 16V By Gregc

Odgovor Napisal/-a buhti »

silvo_xd napisal/-a:
dejanche007 napisal/-a:Stric je imev isto 19stico 16V, motor je neuničljiv in dejansko cel avto ja zelo vzdržljiv, malo mu je začela rjavet, drgač pa use kul, samo poraba je pa sugurno velika ene 8,5L-povprečna, uglavnem Reanult ni več to kar je biv včas :)

lp
8,5 l povprečna če maš pa težko nogo pa pride tudi do 25-30 l
Tole pa kr pretiravaš, 25-30l je samo trenutna poraba, ko ga tišiš, ampak povprečna pa okoli 12-13l/100km ;)

Drgač pa tko k ustali pravjo, reno ni več tisto kar je blo :)

Kr uredu zgleda, ga boš kej zrihtu?
Slika
butko
zobnik
Prispevkov: 166
Pridružen: Če Avg 27, 2009 1:58 pm
Kraj: Vrhnika

Re: Renault 19 16V By Gregc

Odgovor Napisal/-a butko »

motor je praktično zariban če pade nivo olja pod minimum, moj na srečo ne pije olja (malo ga pije kar je za ta tip motorja navadn) motor se rad vrti na blokadi, ni nič narobe vendar samo ko je segret
glede porabe, je kar velika, poraba normalne vožnje 8-10l bolj mirna pade tudi na 6l če imaš občutek,

rihtat sem ga že začel, sprednji ate diski ate ploščice, že namontirano na avto. zadnji diski čakajo v prtljažniku zaradi ploščic ker jih še nisem dobil (German Quality :twisted: ). avto je za svoja leta odlično ohranjen, bil na dvigalu na renault servisu in so stari mojstri bili navdušeni nad ohranjenostjo, drugi teden nesem obnoviti desno roko ker je zluftana, kar posledično avto plava po cesti sem pa tja, potenciometer naštelati z neko posebno napravo da bo manj pil (sem ga nehote razštelal kos em iskal neko napako) morda pride kasneje custom izpuh, glede lonca bi najraje imel original ker mi ni filing da se avto dere (sploh ko se peljem na daljše turce) morda pride še športni zračni filter ter rahlo predelan volan..
to je to zaenkrat, če bo kaj novega poročam.



Ps: Trenutna poraba mi je že šla preko 37l ;)
Nije zdravo biti bolestan :)
butko
zobnik
Prispevkov: 166
Pridružen: Če Avg 27, 2009 1:58 pm
Kraj: Vrhnika

Re: Renault 19 16V By Gregc

Odgovor Napisal/-a butko »

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
stare slikce, nekateri že videli, ko bo lepo vreme ga bom opral ter poslikal, mogoče celo posnetek pride =)
Zadnjič spremenil butko, dne So Dec 25, 2010 2:16 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Nije zdravo biti bolestan :)
Uporabniški avatar
UTTuning
glava cilindra
Prispevkov: 661
Pridružen: To Avg 18, 2009 1:20 pm

Re: Renault 19 16V By Gregc

Odgovor Napisal/-a UTTuning »

Zunanjost je res lepo ohranjena, zanima me pa kako je pa z notranjostjo?
butko
zobnik
Prispevkov: 166
Pridružen: Če Avg 27, 2009 1:58 pm
Kraj: Vrhnika

Re: Renault 19 16V By Gregc

Odgovor Napisal/-a butko »

ShanT3K napisal/-a:Zunanjost je res lepo ohranjena, zanima me pa kako je pa z notranjostjo?
voznikov sedež moram preoblečti ker je rahlo strgan, vendar samo površinsko, pena je vredu, zadnji sedeži isto mal strgani se bo preobleklo, nič zlomljeno na armaturni plošči, zgleda kot nova lepo negovana, vse lučke svetijo, celo pokrovček za avtoradio sem zraven dobil :)
Nije zdravo biti bolestan :)
Odgovori