Predvžig

Vse kar se tiče mopedov
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Vasja. napisal/-a:Danke Anke! Za Tomos Automatic A3 pa je 1,8-2mm predvžiga! Preverjeno prav tako v servisni knjigi!

Lp
ampak to je pa preveč :D zato se pa grejejo tok :D
Vasja.
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Nov 08, 2010 5:48 pm

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a Vasja. »

Utemelji prosim tvoj odgovor... Ne glede pregrevanja, to mi je jasno, da, če je premajhen ali prevelik predvžig se moped lahko pregreva oz. naj bi se...
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Vasja. napisal/-a:Utemelji prosim tvoj odgovor... Ne glede pregrevanja, to mi je jasno, da, če je premajhen ali prevelik predvžig se moped lahko pregreva oz. naj bi se...
ja če je predvžig večji deluje to na motor kot blokada (tak majo tut flexerji) in na visokoh trokera ... drugače pa a3 ma tut probleme z malimi rebri ...
Vasja.
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Nov 08, 2010 5:48 pm

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a Vasja. »

Nisi mi odgovoril to kaj sem te vprašal!? To je meni jasno, da ob prevelikem predvžigu moped deluje zaviralno in, da ima A3 majhna rebra zaradi katerih se naj nebi tako učinkovito hladil. Zakaj se ti zdi omenjeni predpis za predvžig prevelik? Kolko bi moral biti po tvoji logiki? Se ti zdi, da so izračuni tomosovih strokovnjakov tedaj bili napačni? Zakaj?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Vasja. napisal/-a:Nisi mi odgovoril to kaj sem te vprašal!? To je meni jasno, da ob prevelikem predvžigu moped deluje zaviralno in, da ima A3 majhna rebra zaradi katerih se naj nebi tako učinkovito hladil. Zakaj se ti zdi omenjeni predpis za predvžig prevelik? Kolko bi moral biti po tvoji logiki? Se ti zdi, da so izračuni tomosovih strokovnjakov tedaj bili napačni? Zakaj?
ja okol 1.5-1.6 bi blo pomoje bolš za a3... to lahk še kdo potrdi nwm kak bi ti reku uglavnem če je prevelik predvžig pride do gretja...

EDIT: sicer pa poglej tukaj pod Če se motor preveč greje je zadnja točka predvžig je prevelik: nastaviti ga !

viewtopic.php?f=6&t=19
Vasja.
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Nov 08, 2010 5:48 pm

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a Vasja. »

Tudi, če je premajhen predvžig lahko pride do pregretja... Zato pa so predpisani predvžigi za določene tipe agregatov!
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a pomartin »

js sm meu na useh 1mm in je blo uredu....
bol star bol nor!
Vasja.
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Nov 08, 2010 5:48 pm

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a Vasja. »

Ja samo pol ne razumem zakaj dajejo predpise o optimalnem predvžigu? Jaz mislim, da tudi, če ni predvžig optimalno nastavljen se moped kar tako naenkrat ne more pregreti, mislim, da rabi kar nekaj časa, da se pregreje sploh,če so odstopanja od optimalnega zelo majhna.

Malo offa: Kaj vse bi lahko bilo krivo, da moped vroč ne vžiga tako lepo kot mrzel oz. sploh noče včasik vžgat?
Da poudarim iskro imam zelo močno...
In kake ste imeli kaj izkušnje z bingom 18 (original fergazer za atxa?) Je deloval kot je mora?
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a golnar »

Vasja. napisal/-a:Ja samo pol ne razumem zakaj dajejo predpise o optimalnem predvžigu? Jaz mislim, da tudi, če ni predvžig optimalno nastavljen se moped kar tako naenkrat ne more pregreti, mislim, da rabi kar nekaj časa, da se pregreje sploh,če so odstopanja od optimalnega zelo majhna.

Malo offa: Kaj vse bi lahko bilo krivo, da moped vroč ne vžiga tako lepo kot mrzel oz. sploh noče včasik vžgat?
Da poudarim iskro imam zelo močno...
In kake ste imeli kaj izkušnje z bingom 18 (original fergazer za atxa?) Je deloval kot je mora?
če v teh dneh mrzel zelo lepo vžge, potem ima zelo bogato mešanco, ko je segret pa zarad preveč bencina težje vžge. odvisno je pač od nastavitve fergazerja
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5230
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

meni ko je biu atx original z bingom 18(od atx-a)
je delu vedno brez težav mrzu užgal takoj s čokom
vroč pa mogoče če je bi res vroč je blo treba dodat malo gasa drugače pa vedno u 1
Odgovori