Predvžig

Vse kar se tiče mopedov
Vasja.
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Nov 08, 2010 5:48 pm

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a Vasja. »

Kaj ti ga je mogoče tudi kaj zalivalo? V bistvi ugotavljam, da bi lahko bil kriv nivo plavača(previsok nivo), da mi moped zaliva. In posledično, ko je vroč je svečka toliko zalita, da ne da optimalne iskre. Razmišljam tudi o nivoju igle, da bi preveč odpirala, ampak imam nastavljeno na drugo rezico, to pomeni, da imam še 2 rezici, da povečam odpiranje in samo eno s katero bom še nekoliko zmanjšal odpiranje( mislim,da bi moja igla morala biti na v redu nivoju, ker tak je bilo original). Tudi nivo plavača bi verjetno moral biti dober... Zdaj probal bom še s tema dvema zadevama, vendar sem vseeno mnenja, da bi ti dve zadevi morali biti v redu. Tudi vse dize so original. Predvžig je nastavljen natančno na 1,5mm, platine mi odpirajo 0,40mm, iskra je močna... Kaj bi še lahko bilo? Nepotrebnega zraka mi tudi ne vleče, ker je vse poštimano v nulo...
Poraja se mi tudi misel, da bi lahko dize nepravilno delovale, ker moped iz štant gasa do višjih obratov včasih ne nabira lepo. V bistvu, da ne zakompliciram še bolj gas takoj ne prime. Sicer sem dizo nastavil tako, da gas najbolje prime, ampak po zvoku sodeč to ni to... In, ko mi gas ne prime mi ga verjetno tudi zaliva. Med vožnjo je pa tako, ko so višji obrati je v redu, ko pa pade z višjih na nizke dostikrat zatrokira ali celo crkne. Ko svečko vzamem ven je jasno mokra. Mislim, da je porušeno neko razmerje med dizama al kaj bi lahko bilo? Pa še to, če tudi dam vročemu mopedu notri nezalito, torej izpravno svečko ne vžiga tako lepo kot mrzel.
Mogoče eno butasto vprašanje: Je možno, da je meddrugim razlog to, da mi masti oz. imam mokro svečko to, da imam zelo močno narejeno mešanico in posledično nebi tako lepo izgorevalo gorivo zaradi velikega deleža maščobe. Mešanico imam 4% ali morda celo več. Olje je Castrol power tts. Močno imam samo zaradi tega, ker imam novi batni sestav...

ELektrika mislim, da nebi smela imeti pravega vpliva na omenjeni problem, glede na to, da imam super iskro. Kondenzator prav tako ne al kaj menite vi?
Zelo hvaležen bi bil vaše pomoči, predvsem pa vaših izkušenj z ATX-i in fergi BING 18!

Ja pa admina prosim, da ne briše mojih off postov, ker temo sem tako ali tako odprl jaz in se mi ni zdelo potrebno odpirati nove teme!
Hvala za razumevanje!
Vasja.
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Nov 08, 2010 5:48 pm

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a Vasja. »

Ja kot je golnar v prejšnjem postu napisal, verjetno bo krivo nekaj takega... Samo kako nastaviti ferg, poskušal sem že vse mogoče, razen nivo plavača in nivo igle kot sem omenil v prejšnjem postu. Samo ti dve stvari še nista bili spremenjeni...
Uporabniški avatar
_buco_
zariban cilinder
Prispevkov: 111
Pridružen: Če Dec 09, 2010 1:05 am

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a _buco_ »

Iglo probaj spustit... Ti plovček sploh zapira ?
Vasja.
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Nov 08, 2010 5:48 pm

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a Vasja. »

Buco ti rajši idi krape lovit! :) Mi zapira ja... Ker, če mi ne bi zapiral potem bi verjetno odvečen bencin odtekal iz ferga??? Samo kaj pa naredit, če recimo ne bi zapiral? V bistvi sem probal dva ferga, pa pri obeh je isto. En je imel še celo nivo tako naštiman, da je prej zapiral, pa je blo isto. Glede igle pa mi ni jasno, ker še imam samo eno stopnjo za spustiti, pa saj pravim, to je original še tak ostalo oz. blo. :| :| :|
Uporabniški avatar
_buco_
zariban cilinder
Prispevkov: 111
Pridružen: Če Dec 09, 2010 1:05 am

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a _buco_ »

Krapi spij oalo hehe :D Me pa vleče... tebe nič ? :P

Am, ja potemtakem ti nekje direktive teče ben skozi ferg v cilinder in kartere... Ampak da pri obeh enako ? Torej fergazer ni kriv, kako imaš predvžig nastavljen ? Platine, cinšpula ?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5228
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

zravn (malo nižje) šraufa za štelat minimum je še en šrauf a imaš tistega kej odšraufanega (moj je do konca zašraufan)

ker ima ferg zdej v omari sm ga razdru in pogledu nastavitve:
iglo imam tud jst eno stopnjo dol (od vrha dol)
glavna diza je 58
mala pa 30

pa tle en moj star video (tle je biu res ekstremno nizek minimum)
pa užgal sm ga z malo gasa pa MF cobra je gor samo z originalcem je še lažje užgal
http://www.shrani.si/?33/jw/4Rt6TtNm/31082009077.mp4
Uporabniški avatar
_buco_
zariban cilinder
Prispevkov: 111
Pridružen: Če Dec 09, 2010 1:05 am

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a _buco_ »

Ferg je imel ( vsaj sodobni ) 2 šraufeka... en za štangas naštelat, en pa za luft... Zdaj, če ma za luft zategnjenega, pol zaliva valda, ampak nima... torej jas ne vidim problema v fergu ampak drugje, prej bi posumil na kak zgrešen predvžig, da se mu je kaj prestavil, ali pa da ima platine bol boge že... Vasja, kako je z iskro ?
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a pomartin »

če ma za luft zategnjenga... z unim šraufkom se štela benz in ne luft. če je zategnen mu nebi zalivalo (če bi ble pravilne dize) pač pa bi motor dobival preveč zraka

LP
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
_buco_
zariban cilinder
Prispevkov: 111
Pridružen: Če Dec 09, 2010 1:05 am

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a _buco_ »

Za moje pojme se količino benza štela z dizo, z tem šraufekom ko pa je, pa štelaš mešanico med zrakom in benzom ,da dobiš popolno. Oz vsaj tako je bilo pri vseh fergih do sedaj, k osem jih imel, če pa ma tomos kaj drugačnega, pa se pardoniram ,da pametujem :)
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5228
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

ne ta bing 18 od atx-a nima za štelat zraka
ker če odšraufam tisti šrauf ima tesnilo gor torej more bit zašraufan (zgleda ko neka 3-tja diza)
pa kej govorite če sploh tega ferga nimate

pa poglej tud da je ferg dobro pritrjen na koleno in da je koleno dobro zašraufano na cilinder
Odgovori