Predvžig

Vse kar se tiče mopedov
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a pomartin »

s tistim šraufkom štelaš kolk benza gre lahko mimo in s tem količino ki jo pobere zrak ko gre skoz ferg. zraka ne moreš štelat- ker ga moraš imeti neomejeno. štelaš pa kolk benza se meša z zrakom... torej štelaš benz in ne zrak :P
In tko je pr ush fergih :P

drgač pa pogledi če ma un šrauf lukne. če ma pol je diza :P
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
_buco_
zariban cilinder
Prispevkov: 111
Pridružen: Če Dec 09, 2010 1:05 am

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a _buco_ »

Aha, te že...
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a golnar »

pomartin napisal/-a:s tistim šraufkom štelaš kolk benza gre lahko mimo in s tem količino ki jo pobere zrak ko gre skoz ferg. zraka ne moreš štelat- ker ga moraš imeti neomejeno. štelaš pa kolk benza se meša z zrakom... torej štelaš benz in ne zrak :P
In tko je pr ush fergih :P

drgač pa pogledi če ma un šrauf lukne. če ma pol je diza :P
to velja če imaš set diz. v primeru da nimaš ravno velike izbire diz, je treba (ponavad) zapirat zrak.

EDIT: nism najprej vsega prebral. ja pomartin imaš prav, s tistim šraufkom se štela nadtlak v šalčki z bencinom, torej štelaš koliko ga poriva pri igli ven.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Vasja.
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Nov 08, 2010 5:48 pm

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a Vasja. »

Tako, tisti šraufek z fedrco je mehanični dvig šalčke(dvig gasa kakor koli...), ta drugi šraufek pa je diza, katero sem si po mojem občutku najbolj optimalno naštelal. Naštelal tak, da gas najbolj prime. Ampak vedno ne prime prav...
Koleno ima novo dihtungo in je precej zaškrnjeno na cyl, tudi tam, ko gre v ferg koleno je dovolj porinjeno in zategnjeno+plus preventivno namazano z barvo, da ja nebi nepotrebnega zraka vleklo. Tudi tam kjer se ferg priklopi z aiboxom sem tesnenje zagotovil z objemko.
Edino, če sem filter kaj zajebal v airboxu, ker sem ga opral v benzu glede na to, da se papirnati filtri načeloma na perejo v benzu ampak samo spihajo.
Iskra je dobra kot sem že omenil, sika kot prava kača! :)
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5230
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

ja samo tisti šraufek zravn tega za štelat minimum
ni prava diza
zato ker če odpreš šalčko so notr 2 dizi mala(za minimum) in velika(za vožnjo)
pa je tisti šraufek"diza" do konca not zašraufan ?
pa minimum je naštelan s šraufkom z šuštico ?
Vasja.
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Nov 08, 2010 5:48 pm

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a Vasja. »

Ne ni, nisem zunanje dize do konca zašraufal, ker se mi zdi, da, če je do konca, da ne deluje najboljše. Saj ne vem več kaj naj delam.... :(
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a pomartin »

ma dej poslikej :D pa tudi to čudno dizo... ker diza more bit zašraufana do konca... če pa je šraufk ki gre na koncu u iglo... tole pa se štela ja :P
bol star bol nor!
Vasja.
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Nov 08, 2010 5:48 pm

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a Vasja. »

Šraufek, ki gre v iglo, ne razumem te kaj hočeš povedati? Z tistim šraufom, ki ima fedrco okoli se štela mehanično štantgas.
En šrafu pa še je diza, ki bi naj bila po tvojem do konca zategnjena?!? AL kaj bi še ti štelal?
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: Predvžig

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Poglej, vsi malo boljši fergazerji imajo en vijak(večji) za nastavitev prostega teka, drugi vijak(manjši in mesingast) kateri je na koncu zašiljen in je na špic, tisti je pa za štelat zrak.
Štelat zrak se samo0 pravi, drugače v pravem pomenu nemoreš omejevat zraka razen z filtri in airboxi, zato pa če imaš zadosti veliko dizo lahko z šraufkom(za zrak) nastaviš količino izpljuvanega goriva, kateri se nato pomeša z zrakom in tako lahko nastavljaš mešanico zrak/gorivo.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Odgovori