Tomos E90 Obnova

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
janim8
R.I.P.
Prispevkov: 910
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 8:46 am
Kraj: кσčєνנє ghetto 1330

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a janim8 »

filius napisal/-a:
macula napisal/-a:Jah, če je pa original barva gor.
Sej na sliki testa ima tudi stranska ogledala, pa jih danes skoraj noben nima na elektroniku.
Če je motor bil slikan na testu, še ne pomeni da je že bil takrat dokončan in bo šel takšen v prodajo.
Obstaja tudi ta varjanta kot je napisal janim8
ostaja taka varianta ja, ker itak na tomosu so zmontiral gor kar jim je zapasal, samo če majo vsi polirano... Kaj pa če je nekdo že zamenjal stranski pokrov? pa da zato ni poliran..? Skratka možnosti je veliko :)
Slika

evo ga nepulirani :)
prodam razne dele za TOMOS! info: majerlejani@gmail.com

Če hočš met konje jih boš mogu futrat :)
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a macula »

Evo, moj je ravno tak.
Sem rekel, da ko bo kaj narobe z mašino bom tudi bloke pobarval.

Sej komentarji so zaželjeni.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a macula »

Da malo osvežim temo, letos sem spet bil z mojim e90 na srečanju Adria Classic, žal pa sem bil prepozen s prijavo in sem se vozil le zraven za vzorec. Motor ima sedaj 10700km, zadnja zavora mi je pričela nagajati, se ne vrača več, bom moral razdreti in poštimat. Rjaveti so mi pričele špice zadnjega kolesa, ker sem jim takrat samo zbrusil rjo stran s krtačo in je bilo golo železo. Tudi to bi moral razdret pa dat pocinkat. Moram pa rečt, da motor ne deluje več tako dobro, ko je mrzel vžge šele v kaki 20. poskus, ko sem danes zamenjal kapico na svečki, sploh ni vžgal dokler se nisem spustil po klancu. Po 50km sem pogledal svečko, pa se mi zdi odlična (vaše mnenje?-slika). Ima pa motor tak malo bolj globok glas, kot da bi malo mukal ob polnem gasu, končna je 90 po števcu. Pojavila se je še ena težava, sklopka mi drsi ko je motor mrzel, recimo prvih 5km, če dam gas do konca v prvih treh prestavah zdrsne, olje je bilo menjano pred 1000km, pred dvema letoma. Ali bo težava izginila če samo menjam olje, ali bi bilo dobro menjati tudi lamele v sklopki?

edit: svečka je NGK B8 HS

Mogoče je pa res čas za kompletno generalko.
Priponke
CAM00793.jpg
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

men se zdi celo malo suha svečka je pa na navoju zamaščena
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a macula »

To sem pozabil omenit, na navoju in malo gor po vratu je od masti, to pomeni da zna malo puščat? Ker okrog glave pa ni mastno da bi kar teklo ali kaj podobnega.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

macula napisal/-a:To sem pozabil omenit, na navoju in malo gor po vratu je od masti, to pomeni da zna malo puščat? Ker okrog glave pa ni mastno da bi kar teklo ali kaj podobnega.
poskusi obrisat malo z bombažno krpo (ne kosmato) in testiraj ... čisto možno
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Po svečki sodeč dobi motor premalo bencina, zato tudi muka.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a macula »

kako se pa da to uštelat na tem bingu, ker po resnici povedano, kamorkoli sem vrtel vijak, vsepovsod je bilo isto, pa sem ga ene 20x premaknil po četrt kroga ali še manj, ko sem šel v koper.
Ali dam samo kake 3 številke večjo dizo, mogoče več?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

probi dobit malo večjo dizo. 1 al pa 2 številke večjo.potem pa lahko probavaš naprej.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

al pa semering pri magnetu pušča...
Odgovori