Tomos E90 Obnova

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a macula »

Pred mesecem dni sem kupil elektronika, bil je v neki vasi na seniku. Ima še vse originalne dele, le smerniki manjkajo.
Zdaj sem ga že razsstavil, vse zelene barvane dele sem zbrusil do železa, razen okvir ki je speskan. Nanešen je bil sloj temeljne barve in sloj šprickita, nato pa pobarvan nazaj v zeleno barvo. Vsi kromirani deli so bili poslani na razkromiranje in ponovno kromiranje, dobim jih v ponedeljek. Kupil sem še nova obroča in nove zadnje amortizerje.
Priponke
Electronic po nakupu.
Electronic po nakupu.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a Pich »

Tudi jaz vem za enega elektronika na seniku. žal je njegov lastnik zelo trd oreh.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a macula »

Sej ta lastnik je biu tut trd oreh, na grdo povedano je bil ta oreh strt. Človeka sm klicav če proda pa je reku da ne, pol mi je pa sošolc enkrat reku da se je ta človk zvrnu s traktorjem in nuca dnar za novo streho, jest pa hop u akcijo, poklicav spet in pol je prodav. =)
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a filius »

Če je bil tak kot na sliki, sploh nevem zakaj si ga šel podirat... V originalnem stanju je več vreden, ko je enkrat štrihan to ni več to...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a Pich »

filius napisal/-a:Če je bil tak kot na sliki, sploh nevem zakaj si ga šel podirat... V originalnem stanju je več vreden, ko je enkrat štrihan to ni več to...
Temu se reče restavriranje. ne vem zakaj bi bil rjast motor več vreden kot na novo pobarvan v enako barvo.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a macula »

Še nekaj slik..
Priponke
Že sestavil nihajko in sopotnikove tačke (jih komplet podru, sploirav in sestavu)
Že sestavil nihajko in sopotnikove tačke (jih komplet podru, sploirav in sestavu)
Že nekaj sestavljanja
Že nekaj sestavljanja
Deli za ponovno kromiranje
Deli za ponovno kromiranje
Deli za ponovno barvanje
Deli za ponovno barvanje
Evo rja
Evo rja
Rja na okviru pod motorjem (klasika)
Rja na okviru pod motorjem (klasika)
Rja na nosilcu voznikovih tačk
Rja na nosilcu voznikovih tačk
Prednje kolo
Prednje kolo
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a macula »

filius napisal/-a:Če je bil tak kot na sliki, sploh nevem zakaj si ga šel podirat... V originalnem stanju je več vreden, ko je enkrat štrihan to ni več to...
Kdo pa je reku da sem ga šel samo podirat, šel sem ga obnavljat.
Trik obnavljanja je da stvar ohraniš celo, ne pa da vse stran odpade in zrjavi do čiste ničle..
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a filius »

Ja sj, samo če bi ga pustu tak kot je, kjer je rjav popravil pa lepo spedenal bi blo bolš, ker je še barva originalna, ko je enkrat ponovno štrihan ni to to... Tut če je na isto barvo...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a macula »

To da je original barva je res krneki, barva je pač zaščita pred rjo in če je vsaj taka kot je bila je dovolj, ni treba da je ista.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: Tomos E90 Obnova

Odgovor Napisal/-a dolinar »

zlo mi je všeč barva.. ;)
Janim8 počivaj v miru.
Odgovori