Prvi motocikel

Predstavite nam vašo kobilo (125cc +)
Odgovori
Uporabniški avatar
maxbond1995
glava cilindra
Prispevkov: 568
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 3:05 pm
Kraj: Šempeter pri Gorici

Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a maxbond1995 »

No, če je že za avtomobile, pa naj bo še za motorje. Zanima me vaše mnenje (in seveda izkušnje), kateri bi bil najboljši motor po mopedu. V mislih imam predvsem 125 kubične kobile ;) .
Lp, Maks
Uporabniški avatar
nejc124
predelana mašina
Prispevkov: 1530
Pridružen: To Sep 01, 2009 2:17 pm
Kraj: Stična

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a nejc124 »

če nimaš namena registrirat in izpita nrdit da se vozš na dalše fure je to sm stran vržen denar, razn užitek pa je ja, mal močnej pa bulš gre pa še bremze ti bodo enkat normalnu delale.XD s tem mislm predusm enduro/cross.. če mislš pa cestaka kupt oz. kej bl za na cesto pa ti pravm: brez izpita je brezveze, vidm pr seb. je pa ena stvar da sm se zdej spravu delat izpit celo :D
Motociklizem = privilegij za izbrance.

Piješ merlot fukaš povsod,
piješ teran fukaš usak dan,
piješ CVIČK adijo tičk. ;D

http://www.youtube.com/watch?v=IqtT7ezvBKc


ce si sam pripravljas drva te dvakrat pogrejejo! ;)
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

yamaha xt 125 :)
tomos sm 125
yamaha yzf 125
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
maxbond1995
glava cilindra
Prispevkov: 568
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 3:05 pm
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a maxbond1995 »

Ja, izpit mislim naredit. V mislih sem prvo imel Yamaho XVS 125, vendar je 125ccm premalo za čoperja. Zdaj imam v mislih Yamaho XT 125, predvsem kakšen starejši model (http://www.bikepics.com/pictures/448052/). Sicer mi je ušeč tudi kakšen novejši model. Mislim se pa vozit predvsem po cestah ;) .
Lp, Maks
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a dolinar »

klemenm2 napisal/-a: tomos sm 125
tole sm od enga slišu da so ena jajca... edino kar dela je mašina.. pa še to mislim da je od yamahe :?
Janim8 počivaj v miru.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a filius »

maxbond1995 napisal/-a:No, če je že za avtomobile, pa naj bo še za motorje. Zanima me vaše mnenje (in seveda izkušnje), kateri bi bil najboljši motor po mopedu. V mislih imam predvsem 125 kubične kobile ;) .
Hmm glej tuki maš kar nekja izbire.. Prvo se moraš odločit kaj želiš cestni motor, enduro, naked bike...Potem ali 2T ali 4T, kateri gre dosti slabše, nevdar je temu primerna tudi poraba, recimo yamaha Xt 125X ima porabo na 100 Km dobre 3L, neka 125 2T ima povprečno porabo 6-7 L če je ne goniš. Prvo se odloči kaj želiš potem ti bi lahko priporočal kaj več.

@dolinar prav si slišal, kar je na tomos Sm-u kvalitetnega je mašina, ki je itak Yamahina, drugo pa je vse bol slabo. Vzmetenje je kakor da bi se usedel na atx-a, zadni desni smernik, je redno zapečen, radi crknejo komplet smerniki, prva kratka luč je za okras saj je v temi kot da je nebi mel, dolga je kolikor toliko no, zelo so crkovale hidravlike zadnih zavor, in na večini Sm-ov zavore cvilijo... Od tega da mu niso mogli privošit obratomerja, do tega da je zic neudoben...

Yamaha XT pa je čisto nasprotje, zavore primejo odlično, sedež odličen udoben, tudi ob dolgih vožnah te nič ne boli, Digitalni števec hitrosti z obratomerjem, bremze odlične, kaj več o njej nebi mogel povedat, saj se ponoči z njo nisem peljal, v primerjavi z SM-om je veliko bolj kvalitetnejša ...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
maxbond1995
glava cilindra
Prispevkov: 568
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 3:05 pm
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a maxbond1995 »

Ja kot sem napisal, sem imel prvo v mislih čoperja, vendar 125ccm in čoper mi nekako ne gre skupaj... Mogoče kdaj v prihodnosti kakšen z večjim motorjem.

Po mojem bi bil najbolj zadovoljen z endurom, večinoma se vozim po cesti, ampak tudi po makadamu kaj. Sicer, kot sem napisal, imam raje kakšne starejše, 80' look. Čeprav mi so všeč tudi ta nove yamahce. Če bi že imel na izbiro... In tudi baje da so endurci kar 'ergonomični', ker sediš vzravnano. Ampak to moreš probat.
Lp, Maks
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a filius »

maxbond1995 napisal/-a:Ja kot sem napisal, sem imel prvo v mislih čoperja, vendar 125ccm in čoper mi nekako ne gre skupaj... Mogoče kdaj v prihodnosti kakšen z večjim motorjem.

Po mojem bi bil najbolj zadovoljen z endurom, večinoma se vozim po cesti, ampak tudi po makadamu kaj. Sicer, kot sem napisal, imam raje kakšne starejše, 80' look. Čeprav mi so všeč tudi ta nove yamahce. Če bi že imel na izbiro... In tudi baje da so endurci kar 'ergonomični', ker sediš vzravnano. Ampak to moreš probat.
aha če so ti vseč starejše mal poglej za yamaho TDR 125 dobiš jo za ene 400€ grejo pa dobro če jo znaš odpret...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

filius napisal/-a:
aha če so ti vseč starejše mal poglej za yamaho TDR 125 dobiš jo za ene 400€ grejo pa dobro če jo znaš odpret...
meni tista ni slaba samo sprednje luči so pa :roll:

je pa podobna hondi varadero :)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

automatic_7 napisal/-a:
filius napisal/-a:
aha če so ti vseč starejše mal poglej za yamaho TDR 125 dobiš jo za ene 400€ grejo pa dobro če jo znaš odpret...
meni tista ni slaba samo sprednje luči so pa :roll:

je pa podobna hondi varadero :)
varadero je pa tak najbolš kar lahk legalno voziš z 125 ( 15KM )
Odgovori