Prvi motocikel

Predstavite nam vašo kobilo (125cc +)
Odgovori
Uporabniški avatar
nejc124
predelana mašina
Prispevkov: 1530
Pridružen: To Sep 01, 2009 2:17 pm
Kraj: Stična

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a nejc124 »

filius napisal/-a:
nejc124 napisal/-a:yamaha xt 660 bi bla kr v redu pomoje. :D čeprov mam jest zdej za prvi motocikel Gilero RC125, pa mi je kar všeč :D
XT 660 :o 8-) eden izmet motorjev ki ga bi imen nekoč :P Drugače pa letos pride nekaj v slilu Dt 125 oz. XT 125 po eni strani me vleče k XT-ki ker ni nekih stroškov, katerih maš pri 2T kar nekaj, po drugi strani pa kako 2T bolše gre... No neki bo že... drugače pa je moje trenutno prevozno sredstvo tomos CTX jbg spada že pod motorno kolo, gre pa neki taga kokr 125 4T, rečmo YBR 125 mi je komaj sledil...
jest če zaslužm dost dnarja ga kupim še letos..al pa nwm zdej točno izbiram med yamaho xt660 in kawasakijem versys. bomo vidli kk bo s financam. :D
pa še izpit nrdim pa bo
do takrat pa gilera lavfa :D
Motociklizem = privilegij za izbrance.

Piješ merlot fukaš povsod,
piješ teran fukaš usak dan,
piješ CVIČK adijo tičk. ;D

http://www.youtube.com/watch?v=IqtT7ezvBKc


ce si sam pripravljas drva te dvakrat pogrejejo! ;)
Uporabniški avatar
maxbond1995
glava cilindra
Prispevkov: 568
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 3:05 pm
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a maxbond1995 »

Torej, včeraj sem začel s CPP-ji pri avtošoli ferdo v gorici. Baje da imajo super inštruktorja vožnje, ki je tudi sam motorist (priporočal mi ga je en prijatelj, ki je naredil A kat.). Vse bolj pa sem prepričan, da si bom kupil nekaj štiritaktnega, ki se ne kvari (oz čim manj), torej najverjetneje yamaho xt125r.
Lp, Maks
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a filius »

maxbond1995 napisal/-a:Torej, včeraj sem začel s CPP-ji pri avtošoli ferdo v gorici. Baje da imajo super inštruktorja vožnje, ki je tudi sam motorist (priporočal mi ga je en prijatelj, ki je naredil A kat.). Vse bolj pa sem prepričan, da si bom kupil nekaj štiritaktnega, ki se ne kvari (oz čim manj), torej najverjetneje yamaho xt125r.
Hm veš kako je to ki se čimanj kvari to je čist relativno... recimo kitajc 4T se bo isto kvari an... oz rečmo Yamaha Dt 125 k je 2T se nebo kvarla... Dost ti da sam odnos do motorja, če ga boš redno serviseral, in to je skoraj usak motor hvaležen in dela... Tko je z vsakim motorjem an... Je pa res da je v osnovi z 4T manj dela, manj pijejo in vse, samo če bo večkrat na tleh, če neboš pazu nanj in to isto lahk crkne...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
nejc124
predelana mašina
Prispevkov: 1530
Pridružen: To Sep 01, 2009 2:17 pm
Kraj: Stična

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a nejc124 »

filius napisal/-a:
maxbond1995 napisal/-a:Torej, včeraj sem začel s CPP-ji pri avtošoli ferdo v gorici. Baje da imajo super inštruktorja vožnje, ki je tudi sam motorist (priporočal mi ga je en prijatelj, ki je naredil A kat.). Vse bolj pa sem prepričan, da si bom kupil nekaj štiritaktnega, ki se ne kvari (oz čim manj), torej najverjetneje yamaho xt125r.
Hm veš kako je to ki se čimanj kvari to je čist relativno... recimo kitajc 4T se bo isto kvari an... oz rečmo Yamaha Dt 125 k je 2T se nebo kvarla... Dost ti da sam odnos do motorja, če ga boš redno serviseral, in to je skoraj usak motor hvaležen in dela... Tko je z vsakim motorjem an... Je pa res da je v osnovi z 4T manj dela, manj pijejo in vse, samo če bo večkrat na tleh, če neboš pazu nanj in to isto lahk crkne...
kitajc 2T se tut kvari če že omenjaš 4T kitajce..tako da tle nima veze...je pa res odnos do motorja je treba met, servisiraš ga itak usazga, sm če gledaš dolgoročno se ti bl splača 4T uzet ker je manj servisa, manj žre kot si napisov in je to to..

jest ti tut prporočam maxbond eno tako yamahco sm če maš dnar :D
Motociklizem = privilegij za izbrance.

Piješ merlot fukaš povsod,
piješ teran fukaš usak dan,
piješ CVIČK adijo tičk. ;D

http://www.youtube.com/watch?v=IqtT7ezvBKc


ce si sam pripravljas drva te dvakrat pogrejejo! ;)
Uporabniški avatar
maxbond1995
glava cilindra
Prispevkov: 568
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 3:05 pm
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a maxbond1995 »

nejc124 napisal/-a:jest ti tut prporočam maxbond eno tako yamahco sm če maš dnar :D
Hehe sej to je vedno problem :roll: . Ma glede na to, da mam dobro štipendijo in grem med poletjem delat pa še atx-a če prodam, bi moglo bit dovolj.
Ja servisi so pa itak pr vsakmu motorju. Iščem pa predvsem nekaj, kar ne dela vrtinca v rezervarju, in da dokaj mirno pelje (dolge vožnje). Pospeški in končna me itak ne preveč navdihuje :geek: .
Lp, Maks
Uporabniški avatar
nejc124
predelana mašina
Prispevkov: 1530
Pridružen: To Sep 01, 2009 2:17 pm
Kraj: Stična

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a nejc124 »

maxbond1995 napisal/-a:
nejc124 napisal/-a:jest ti tut prporočam maxbond eno tako yamahco sm če maš dnar :D
Hehe sej to je vedno problem :roll: . Ma glede na to, da mam dobro štipendijo in grem med poletjem delat pa še atx-a če prodam, bi moglo bit dovolj.
Ja servisi so pa itak pr vsakmu motorju. Iščem pa predvsem nekaj, kar ne dela vrtinca v rezervarju, in da dokaj mirno pelje (dolge vožnje). Pospeški in končna me itak ne preveč navdihuje :geek: .
pol je prava izbira yamaha xt660 :P hehe al pa 125ccm bo zadost, 4t..
Motociklizem = privilegij za izbrance.

Piješ merlot fukaš povsod,
piješ teran fukaš usak dan,
piješ CVIČK adijo tičk. ;D

http://www.youtube.com/watch?v=IqtT7ezvBKc


ce si sam pripravljas drva te dvakrat pogrejejo! ;)
Uporabniški avatar
maxbond1995
glava cilindra
Prispevkov: 568
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 3:05 pm
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a maxbond1995 »

Počasi, večje pride pozneje. Ja itak, xt 660 rdeč in bel :D .
Lp, Maks
Uporabniški avatar
z@n
predelana mašina
Prispevkov: 1567
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:16 pm
Kraj: Kamnik

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a z@n »

Ma kupi kšno yamaho alpa hondo 125 4T ,recimo honda cbr 125 dobiš jo že za 1000e, dobr daš ene 1.500 pa maš dobro,
rezervni deli za njo niso problem pa še pije baje okol 3-4 litre, tko da more bit to super motorček :D
Uporabniški avatar
nejc124
predelana mašina
Prispevkov: 1530
Pridružen: To Sep 01, 2009 2:17 pm
Kraj: Stična

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a nejc124 »

z@n napisal/-a:Ma kupi kšno yamaho alpa hondo 125 4T ,recimo honda cbr 125 dobiš jo že za 1000e, dobr daš ene 1.500 pa maš dobro,
rezervni deli za njo niso problem pa še pije baje okol 3-4 litre, tko da more bit to super motorček :D
ja al pa to, odvisno zdej kaj on hoče kej enduro al bl tak samo za na cesto..
Motociklizem = privilegij za izbrance.

Piješ merlot fukaš povsod,
piješ teran fukaš usak dan,
piješ CVIČK adijo tičk. ;D

http://www.youtube.com/watch?v=IqtT7ezvBKc


ce si sam pripravljas drva te dvakrat pogrejejo! ;)
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Prvi motocikel

Odgovor Napisal/-a filius »

z@n napisal/-a:Ma kupi kšno yamaho alpa hondo 125 4T ,recimo honda cbr 125 dobiš jo že za 1000e, dobr daš ene 1.500 pa maš dobro,
rezervni deli za njo niso problem pa še pije baje okol 3-4 litre, tko da more bit to super motorček :D
pije še manj... če se vozš kot str ata se zna zgodit na 2L sam to neboš... računi tam 3L servisi so pač ploščice, gume, prenosi pa to, menjava olja pa svečke kj več pa že ni... :)

Evo mal za foro: 125 4T Cena goriva v 10000Km če uzamemo današnjo ceno je 380€ + gume rečmo za XT-ko so gume okol 204€( najdražje) prenosi 100€, svečka 5€, olja+ drobnarije 30€, 50€ ploščice use skupi = 770€ za eno sezono če narediš 10K km s tem da ni nujno da boš menjal ploščice oz. akrkol saj bo mogoče še ok...

125 2T cena goriva + 2T na 100 Km je caa 10€ na 10 K km je to 1000€ gume rečmo za aprilio MX 125-ko so gume okol 250€( neke sredne cene) prenosi 140€, svečka 5€, olja+ drobnarije 30€, 80€ ploščice skupaj = čez 1500€

Ceno se prbližn realne kokr so rečmo u trgovin pa to in kaj ugotoviš 4T te pride na daljši rok več kot pol ceneje :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori