Bati za ATX

Vse kar se tiče mopedov
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Bati za ATX

Odgovor Napisal/-a Pich »

Puša ni noben problem. prej se sornik izrabi kot bronasta puša.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Vasja.
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Nov 08, 2010 5:48 pm

Re: Bati za ATX

Odgovor Napisal/-a Vasja. »

Pich napisal/-a:Puša ni noben problem. prej se sornik izrabi kot bronasta puša.

?? Sornik je pa ja kaljen!?!?! Če je le ustrezno mazanje nima ne enemu in drugemu kaj biti še po nevem kolko tisoč kilometrih.
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: Bati za ATX

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Vasja. napisal/-a:
Pich napisal/-a:Puša ni noben problem. prej se sornik izrabi kot bronasta puša.

?? Sornik je pa ja kaljen!?!?! Če je le ustrezno mazanje nima ne enemu in drugemu kaj biti še po nevem kolko tisoč kilometrih.

Sornik se obrabi, vsak, ki je prešraufal dosti mopedov in ne dva automatica, ti lahko to potrdi.
Sem dobil eno t12 in je bil sornik tak obrabljen, da, ko sem bat dol vzel in sem samo sornik vstavil nazaj v pušo, pol se je vidlo, da na začetku gre tesnej in ko je prišel na sredin pa je samo zdrsnil.
Tudi na otip se čuti ko je sornik izrabljen. Tudi, če je nevem kako dobro mazanje in zelo kvalitetno olje in benzin, se po mnogih kilometrih obrabi sornik.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
tomos majster
vplinjač
Prispevkov: 358
Pridružen: So Apr 03, 2010 9:02 pm
Kraj: tm k ni muh

Re: Bati za ATX

Odgovor Napisal/-a tomos majster »

jest sm meu tud že dost takih primerou ......puša ok sornik znucan .....tolko da si že na otip kr fajn čutil "rob" ;)
Vasja.
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Nov 08, 2010 5:48 pm

Re: Bati za ATX

Odgovor Napisal/-a Vasja. »

Dečki saj vem, da imate dosti izkušenj itd... Glede na to, da je sornik kaljen oz. iz dosti tršega materiala kot bakrena puša, bi se po tej logiki morala puša prej obrabiti. Je pa res, da je puša narejena iz zelo drsnega materiala, saj prav to je namen, da je iz takega materiala kot je, ker če bi bila kaljena kot je sornik nebi bila tako drsna in pa do večjega trenja bi prišlo med istima materialoma.

Je pa res vprašnje kaj se prej obrabi ta nova puša, ki ima igličaste ležaje ali pa sornik, tukaj bi dal verjeti, da se prej sornik obrabi, saj je ta nova puša oz., da se pravilno izrazim igličasti ležaj prav tako kaljen. Da rasčistimo pojme stari mopedi so imeli prešano pušo(fiksna puša z dvema luknjicama preko katerih se maže sornik) v ojnico v tisto luknjo v katero je prišel sornik. Ta puša je bakrena, seveda ima verjetno neke primesi, ker, če bi bila iz čistega bakra bi bila preslaba. Rečmo, da je iz poboljšanega bakra. Novi mopedi, pa imajo na ojnici tam kjer pride sornik noter igličasti ležaj, ki pa ni fiksno( se vrti, med iglicami pa je tako ali tako luft preko katerega pride mešanica do sornika, ojnica pa ima iste luknjice kot stara, mogoče ima eno celo večjo) montiran v ojnico, če se ne motim in je kaljen. Tudi stena tiste luknjice na ojnici v katero pride igličasti ležaj je verjetno cementirana oz. poboljšana, da prenese trdoto materiala od igličastega ležaja.

V mojem primeru oz. pri moji puši pa se je zgodilo ravno to kar se ne bi smelo, puša ni bila več fiksna( se je začela na ojninični luknji vrtet), luknjice na ojnici in na puši se niso prikrivale in ni bilo mazanja, tako se mi je puša na zunanji steni(drgnila ob material ojnice) zelo obrabila in prav tako sornik. Sicer pa nima veze....
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: Bati za ATX

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Vasja. napisal/-a:Dečki saj vem, da imate dosti izkušenj itd... Glede na to, da je sornik kaljen oz. iz dosti tršega materiala kot bakrena puša, bi se po tej logiki morala puša prej obrabiti. Je pa res, da je puša narejena iz zelo drsnega materiala, saj prav to je namen, da je iz takega materiala kot je, ker če bi bila kaljena kot je sornik nebi bila tako drsna in pa do večjega trenja bi prišlo med istima materialoma.

Je pa res vprašnje kaj se prej obrabi ta nova puša, ki ima igličaste ležaje ali pa sornik, tukaj bi dal verjeti, da se prej sornik obrabi, saj je ta nova puša oz., da se pravilno izrazim igličasti ležaj prav tako kaljen. Da rasčistimo pojme stari mopedi so imeli prešano pušo(fiksna puša z dvema luknjicama preko katerih se maže sornik) v ojnico v tisto luknjo v katero je prišel sornik. Ta puša je bakrena, seveda ima verjetno neke primesi, ker, če bi bila iz čistega bakra bi bila preslaba. Rečmo, da je iz poboljšanega bakra. Novi mopedi, pa imajo na ojnici tam kjer pride sornik noter igličasti ležaj, ki pa ni fiksno( se vrti, med iglicami pa je tako ali tako luft preko katerega pride mešanica do sornika, ojnica pa ima iste luknjice kot stara, mogoče ima eno celo večjo) montiran v ojnico, če se ne motim in je kaljen. Tudi stena tiste luknjice na ojnici v katero pride igličasti ležaj je verjetno cementirana oz. poboljšana, da prenese trdoto materiala od igličastega ležaja.

V mojem primeru oz. pri moji puši pa se je zgodilo ravno to kar se ne bi smelo, puša ni bila več fiksna( se je začela na ojninični luknji vrtet), luknjice na ojnici in na puši se niso prikrivale in ni bilo mazanja, tako se mi je puša na zunanji steni(drgnila ob material ojnice) zelo obrabila in prav tako sornik. Sicer pa nima veze....
Baker???
Bron je to.

In ko se začenja puša vrtet v ojnici, pol ni več zadeva vredna zaupanja.
Puša mora biti v ojnici fixna! Je verjetnost da se je nategnila tudi ojnica(tam kjer je puša noter zaprešana).
V galvnem ti bom pa zdaj tako povedal... Zakaj misliš se v avtomobilske turbine po novem oz že nekaj časa ne daje igličastih ležajev? Ker so preslabi! Nadomestila jih je puša iz brona!
v glavnem je bronasta puša za moje pojme 10x boljša od igličastega ležaja.
in zdaj so tudi igličasti ležaji za extremne obremenitve tudi z posrebrenimi kletkami in tako dalje, ker navadni ne zdržijo obremenitev.



L.p!
Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Vasja.
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Nov 08, 2010 5:48 pm

Re: Bati za ATX

Odgovor Napisal/-a Vasja. »

Kako to misliš, da potem ni več vredno zaupanja? Mišljeno, potem, ko zamenjaš pušo, da nikoli več ne bo to to?
Mam občutek, da je ta puša bila že tovarniško slabo vstavljena? Kako naj vem, če je nategnilo ojnico? Kaj je vzrok temu, je to sploh možno?
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: Bati za ATX

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Vasja. napisal/-a:Kako to misliš, da potem ni več vredno zaupanja? Mišljeno, potem, ko zamenjaš pušo, da nikoli več ne bo to to?
Mam občutek, da je ta puša bila že tovarniško slabo vstavljena? Kako naj vem, če je nategnilo ojnico? Kaj je vzrok temu, je to sploh možno?
Seveda, da je možno da se ojnica za tolko raztegne, da se začne obračat puša noter.
Ne mislim raztegnit celotne ampak samo tam se raztegne kjer je puša noter, ker je tam oslabljena.
Kupi novo pušo pa zaprešat noter in bi moral bit mir.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Vasja.
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Nov 08, 2010 5:48 pm

Re: Bati za ATX

Odgovor Napisal/-a Vasja. »

Saj ravno to imam namen! Če pa je ojnica mogoče res raztegnjena, potem to verjetno res ne bo dolgotrajno... :|
Misliš bi se to dalo s specialnim šublerjem izmerit, ker doma imam enega tesinega, ki meri se mi zdi na desetinko milimetra ( na njega je montirana posebna ura)?

Se opravičujem za napako zgoraj imel si prav puša je bron! ;)
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Bati za ATX

Odgovor Napisal/-a golnar »

če se ne motm meri desetinke že vsak običen šubler. drugače pa tudi če zmeriš ne spremeniš nič. ti samo preprešaj pušo in je to to.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Odgovori