katere gume...

Predelave zunanjosti mopeda
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

pomartin napisal/-a:kje pa bi se dobilo te continentalke ? za savo mc11 pa sem zasledil na cilinder.si... ampak slika ni prava... tako da mogoče gdo ve ali imajo napačno sliko ali imajo napisano napačno ime gume ?

LP

EDIT: ok. sem našel na gume-direkt.com

Hvala usem za informacije :D
drugače ogromno savinih gum za razne tomose imaš na gumitehna.si/com in gumiz.nevem kaj
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a koroman »

klemenm2 napisal/-a:se nebi strinjal... continental na bt80 ali pa sava na atx razlika ko noč in dan... continentalka se 100krat bolj drzi... pa iste debeline so.
ja ker maš neke 15 let stare save. mislim da na naših tomosih nimamo takih moči da bi ločli razlike med posemeznimi firmami gum. pozna se vsekakor če je guma zaležana ker je bil verjetno veš problem na atxu pa tudi presek in širina gume imata svojo vlogo. če daš preširoke gume porušiš lego motorja v ovinku. gume so tudi različno ovalne in nove gume kr same padejo v ovinke ampak ko se vozimo se sproti navajamo da spremembe. in tako dalje :D
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a filius »

koroman napisal/-a:sava so odlične gume in so na istem nivoju kot continental. seveda je govora o novih gumah da nebo pomote
Ni pogojev... mel savine in so sekret, v suhem OK nimam pripombe, v mokrem pa porazno, se drži za en K..... Ko sm mel BT80 od jančigaja z continental so se držale veliko bolše, sam filing je bil čudn ko si se pripeljal v ovink navadn da je z 2.75 čist drugače peljat kot z 130 širino gume...

moje mnenje uzemi continental...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a pomartin »

Ja sej jih bom. pa še mal lepš mi zgleda profil od continentalk kot pa savin :lol:
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a koroman »

kupi kere so tebi najboljše. drugače pa sava ma še eno prednost in sicer za 30€ dobiš obe gumi z zračincama :D to je blo takrat ko sem jaz kupoval
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a pomartin »

ja sam fora je u tem da nevem kere so men bolše ker še nikoli nisem imel cestnih gum gor na mopedu, ker se je zmeraj offroad vozu... zdele sm pa reku da bo en za na cesto... in tle se je pojavu problem :p
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a sales0 »

No glede gum, jaz imam spredaj sava mc2 16coll širine 2.25, zadaj pa je sava mc11 17coll širine 2.50.
Podvozje je trše nastavljeno in narejeno nižje težišče.
Trenutno imam bt 38,5 piljen cilinder, ker za mojega še nisem nabavil bata.
Motor je zelo poskočen in živahen, za batni vsis gre več kot odlično.
Trenutno imam motor nastavljen z verižniki, da je končna hitrost max 100km/h.
Kakih +10-15km/h bi še se dalo dobiti, ampak ni trenutno potrebe, ker se peljem samo po suhem in občasno.
V glavnem sem z temi pnevmatikami več kot zadovoljen, in po vsaki vožnji ko potipam gume so kar zelo tople(se pravi da opravljajo svojo vlogo), kakšen je pa rezultat na mokrem vozišču pa nevem, ker še nisem nikoli z tem motorjem in temi pnevmatikami peljal po mokrem.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
tomostuning
kriva felna
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Okt 17, 2010 6:20 pm
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a tomostuning »

No še moje mnenje
Če si tak tip da se voziš po mokrem si kupi gumo z grobim profilom da se bolj drži ceste oziroma zemlje če si off road,
če pa ste bolj dirkalni tip, ki se voziš samo po suhi cesti pa si nabavi slick gumo no saj tako jas mislim,
Ker tudi pri formuli in pa moto GP uporablajo več vrst gum za suho, mokro, vroče, oblačno.....Ni glih tak samo je pa podobno :D
Tako kot pozimi imaš na avtih zimske gume z večjim profilom ne pa letne, no saj vem da se na tomosih gume ne manjavajo kot pa na avtih, vendar pa pri tomosi moraš vedet kaj boš počel z njim al ga maš za off road ali pa cesto, če si pa nekaj vmes pa maš tudi tak profil za cesto in gozd (enduro), ki pa je seveda najboljša v vseh vremenskih vplivih
Moje mnenje

P.S.
Savo mc11(nasploh slick gumo) za mokro cesto ne smeš uporabljati!!!
Pravim iz lastnih izkušenj ko me je skor tak zmetalo ko prasca z bt-jam ker sem na rosni cesti zabremzal s predno bremzo
pa še to ne močno. :roll:
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a koroman »

mc11 ni slick guma. je cestna guma z profilom (slick nima profila) pomoje so cestne gume dobra izbira tudi če greš kdaj na mekadam ni nekega problema. recimo supermoto ma cestne gume pa tudi ni samo za pocesti je prav fajn tudi ofroad
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
tomaz12
zariban cilinder
Prispevkov: 120
Pridružen: Če Avg 13, 2009 7:31 pm

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a tomaz12 »

Jaz mam na mojem avtomatiki sava mc11 2,25 vozim po suhem, dežju, snegu, ledu skratka v vseh pogojih in še nisem imel problemov da bi guma na mokrem kdaj drsela ali bi jo v ovinku neslo, drugo je sneg in led :) je pa tudi res da v ovinek ne polagam in se peljem lepo po idealni liniji ki si jo zamislim.
Vglavnem sem zadovoljen ceste se drži, vsaj pri mojih 60km/h ki jih dosežem.
Lp
Odgovori