katere gume...

Predelave zunanjosti mopeda
Uporabniški avatar
tomostuning
kriva felna
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Okt 17, 2010 6:20 pm
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a tomostuning »

koroman napisal/-a:mc11 ni slick guma. je cestna guma z profilom (slick nima profila) pomoje so cestne gume dobra izbira tudi če greš kdaj na mekadam ni nekega problema. recimo supermoto ma cestne gume pa tudi ni samo za pocesti je prav fajn tudi ofroad
Ok jaz sem hotel samo da me razumete ;)
Maš prav, glih tak se lehko pelaš v vsakem vremeni vendar moraš biti bolj previden in pa seveda zmanjšati hitrost :D
Uporabniški avatar
tomostuning
kriva felna
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Okt 17, 2010 6:20 pm
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a tomostuning »

Pa še to sem hotel povedat da ni nobeinih problemov če se voziš z savo mc11 po makedamu vendar prolagodi hitrost in previnost k razmeram :D
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a koroman »

pač nekaj srednjega je ponavadi dobro za večino voznikov. takda cestne gume gor pa se lahko voziš povsot
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

Lepo vas prosim, kake znanosti delate iz enih gum. Večina se vas OZ nas vozi na starih savinih gumah. Včasih je dobro znat prebrat DOT...če je guma stara več kot 5let ma loh še čisto nov profil NE BO DRŽALA NIČ, ker je plastična. Tko da mislim da Savine gume niso slabe, deleč od tega. Večina se vas ima zrabljeno gumo samo po sredini, torej? Za moped ne potrebujete vrhunskih gum. Kakor je bil že omenjen Conti...mislim da cena sploh ni primerljiva.

Ko boste na 125cc športivah oz kaj šele na 600cc ali več...pol se boste loh pogovarjali katera guma drži in katera ne, ampak takrat bo govora o skrajnem robu gume, ne pa o sredini ;)
Uporabniški avatar
tomostuning
kriva felna
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Okt 17, 2010 6:20 pm
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a tomostuning »

_luke_ napisal/-a:Lepo vas prosim, kake znanosti delate iz enih gum. Večina se vas OZ nas vozi na starih savinih gumah. Včasih je dobro znat prebrat DOT...če je guma stara več kot 5let ma loh še čisto nov profil NE BO DRŽALA NIČ, ker je plastična. Tko da mislim da Savine gume niso slabe, deleč od tega. Večina se vas ima zrabljeno gumo samo po sredini, torej? Za moped ne potrebujete vrhunskih gum. Kakor je bil že omenjen Conti...mislim da cena sploh ni primerljiva.

Ko boste na 125cc športivah oz kaj šele na 600cc ali več...pol se boste loh pogovarjali katera guma drži in katera ne, ampak takrat bo govora o skrajnem robu gume, ne pa o sredini ;)
Se popolnoma strinjam! Sava gume so najbolše glede na kvaliteto in ceno. ;)
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

še ena informacija...

savsko gumo tezko dobiš da ni starejsa od 2h let... ker preprosto na ene 2 leti naredijo serijo gum potem pa stojijo v skladiščih... sam sem v velotu dobil najmlajso savo mc11 ki je bila letnik 08'...
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
z@n
predelana mašina
Prispevkov: 1567
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:16 pm
Kraj: Kamnik

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a z@n »

klemenm2 napisal/-a:še ena informacija...

savsko gumo tezko dobiš da ni starejsa od 2h let... ker preprosto na ene 2 leti naredijo serijo gum potem pa stojijo v skladiščih... sam sem v velotu dobil najmlajso savo mc11 ki je bila letnik 08'...
Lej klemen gume lahko stojijo v ''skladišču'' 8 let, pa se še zmer smatrajo kot nove! oz če imajo garancijo, dobiš garancijo za novo gumo, to pa zato ker so ispostavlene plinu (nevem točno kerem že :? ) in zato ne ratajo ''plastičme''
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a Pich »

V današnih časih ni več skladiščenja, vse gre sproti ven iz tovarne.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
tomos majster
vplinjač
Prispevkov: 358
Pridružen: So Apr 03, 2010 9:02 pm
Kraj: tm k ni muh

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a tomos majster »

klemenm2 napisal/-a:še ena informacija...

savsko gumo tezko dobiš da ni starejsa od 2h let... ker preprosto na ene 2 leti naredijo serijo gum potem pa stojijo v skladiščih... sam sem v velotu dobil najmlajso savo mc11 ki je bila letnik 08'...


jaz sem eno gumo dobu staro pol leta eno pa en mesec.....tko da mogoče se jim pa u velotu valajo tolko let ..... ;)
Uporabniški avatar
TOMOSRIDER
glava cilindra
Prispevkov: 506
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:56 pm
Kraj: Kočevje

Re: katere gume...

Odgovor Napisal/-a TOMOSRIDER »

mah za moped fukneš eno gumo gor da paše pa vozš
Stojim ob motorju, točm bencin in mislim na tebe, ko te jebe!
Odgovori