Dellorto 14/12 problemi.

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Kavka.
kriva felna
Prispevkov: 54
Pridružen: To Okt 05, 2010 3:50 pm

Dellorto 14/12 problemi.

Odgovor Napisal/-a Kavka. »

No, evo končno sem dobil Dellorto 14/12 SHA, in ga montiral gor..
Mam pa zdej ene 3 problemčke, in upam da mi boste znal pomagat..
Evo:
1. Fergazer pride zelo visoko in je zato tista gas zajla čist stisnena pod gištel in zato se gas ročka ful čudn vrti in sploh ne skoč nazaj.
2. Motor mi ne užge takoj, ampak ga morm kr neki časa užigat (na padala). Zaug je, samo mi nedela.
3. Če se guma vrti, mi tist za ugasnt gumb sploh ne prime, in se morm pol usedt na motor da je guma prmer in šele takrt se ugasne..

Upam da boste znal kej pomagat, lep pozdrav, Andrej
Uporabniški avatar
aljoško
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: So Jan 30, 2010 12:14 pm
Kraj: Selnica ob Dravi

Re: Dellorto 14/12 problemi.

Odgovor Napisal/-a aljoško »

to je krivo zarad zauga da ti ne vžge ker ga nimaš, pa mogoče maš slabi stik na stikalu da ti ne vgasne, za zajlo pa nimam ideje kaj bi naredo lahk.
Lp,aljoško
Lp,Aljoša
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Dellorto 14/12 problemi.

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

A pa maš na vrhu fergazarja kovinsko koleno za gas zajlo?
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Dellorto 14/12 problemi.

Odgovor Napisal/-a koroman »

zaug si najprej sporihtaj pa bo vžigal kot je treba. če nimaš stikala ga vgašuj tak da ko laufa mu daš zaug in motor vgasne. je sicer bol zasilno ampak dovolj dobro. glede zajle skrajšaj tisto kovinsko koleno da bo nižje. vem kaki problem je to sem mel istega včasih pa se je z krajšanjem tistega kolenčka vse rešlo
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Kavka.
kriva felna
Prispevkov: 54
Pridružen: To Okt 05, 2010 3:50 pm

Re: Dellorto 14/12 problemi.

Odgovor Napisal/-a Kavka. »

koroman napisal/-a:zaug si najprej sporihtaj pa bo vžigal kot je treba. če nimaš stikala ga vgašuj tak da ko laufa mu daš zaug in motor vgasne. je sicer bol zasilno ampak dovolj dobro. glede zajle skrajšaj tisto kovinsko koleno da bo nižje. vem kaki problem je to sem mel istega včasih pa se je z krajšanjem tistega kolenčka vse rešlo
Ok, hvala..
Še nekaj: Ma kdo idejo kako naj zaug porihtam?
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Dellorto 14/12 problemi.

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

koroman napisal/-a:zaug si najprej sporihtaj pa bo vžigal kot je treba. če nimaš stikala ga vgašuj tak da ko laufa mu daš zaug in motor vgasne. je sicer bol zasilno ampak dovolj dobro. glede zajle skrajšaj tisto kovinsko koleno da bo nižje. vem kaki problem je to sem mel istega včasih pa se je z krajšanjem tistega kolenčka vse rešlo
ali pa samo bolj noter zavij tisto koleno od zajle ko pride na fergu
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Kavka.
kriva felna
Prispevkov: 54
Pridružen: To Okt 05, 2010 3:50 pm

Re: Dellorto 14/12 problemi.

Odgovor Napisal/-a Kavka. »

koroman napisal/-a:zaug si najprej sporihtaj pa bo vžigal kot je treba. če nimaš stikala ga vgašuj tak da ko laufa mu daš zaug in motor vgasne. je sicer bol zasilno ampak dovolj dobro. glede zajle skrajšaj tisto kovinsko koleno da bo nižje. vem kaki problem je to sem mel istega včasih pa se je z krajšanjem tistega kolenčka vse rešlo
Pa a odrežem mal koleno alkaj?
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Dellorto 14/12 problemi.

Odgovor Napisal/-a koroman »

lahko tudi ja. odspodaj se odreže. no sej boš sam vido. glede zauga pa pač ko boš mel ferg zunaj probaj tak naredit da bo delal vredu da bo skočo nazaj pa si pol rešen
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
entipck
zariban cilinder
Prispevkov: 146
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 11:35 am
Kraj: Medvode
Kontakt:

Re: Dellorto 14/12 problemi.

Odgovor Napisal/-a entipck »

vem zakaj ti ne dela čok. če podreš ferg, vidiš, kako deluje čok. ena ploščica zapira zrak, pred tisto ploščico pa je neka L-palčka. ploščica pri čoku se ti verjetno zadeva tja notri. probaj zategnit šrauf, ki drži feder pa bo bolš.

aja, vse to lahko vidiš, če daš airbox in tisto mrežico dol. :D
Odgovori