apn4

Predstavite nam svojo starino
escape
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: So Okt 02, 2010 11:02 am

Re: apn4

Odgovor Napisal/-a escape »

Pich napisal/-a:
escape napisal/-a:
Pich napisal/-a:Lepa 4-ka. po višini belance vidim, da si iz okolice Pivke ali Ilirske bistrice.
off topic:
kaj visoke belance so značilne samo pri nas?
okolica pivke in il. bistrice?


drugače pa lepa štirka
tako visoke belance so značilne samo pri vas. dobiš kakšno še na obali in na Postojnskem. Prav značilne so pa za Pivko in Ilirsko bistrico in to že od nekdaj.
kolkr mi je brat povedal so to dali kao čoper pa zadi drugačne luči (old school look)
Uporabniški avatar
PiZdeK6_
mašina
Prispevkov: 1489
Pridružen: Sr Feb 03, 2010 5:31 pm
Kraj: Poljčane- Rogaška slatina

Re: apn4

Odgovor Napisal/-a PiZdeK6_ »

samo toti auspuh ni isti ko od navadne apnke (krivina) spominja me na e90 :mrgreen: drgač pa lepa štirka
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: apn4

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

takle stil imam tudi jaz doma je kaj vreden sploh?

lp.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: apn4

Odgovor Napisal/-a Pich »

PiZdeK6_ napisal/-a:samo toti auspuh ni isti ko od navadne apnke (krivina) spominja me na e90 :mrgreen: drgač pa lepa štirka
Večina primorskih 4-k je imela predelan SLC izpuh, ki je za moje pojme daleč najboljši izpuh kar jih je Tomos izdelal. ta izpuh pa je verjetno apn predelan in verjamem, da ni slab.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
TheLord
vplinjač
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr Sep 23, 2009 9:48 pm
Kraj: Šiška, Ljubljana

Re: apn4

Odgovor Napisal/-a TheLord »

Pich napisal/-a:
PiZdeK6_ napisal/-a:samo toti auspuh ni isti ko od navadne apnke (krivina) spominja me na e90 :mrgreen: drgač pa lepa štirka
Večina primorskih 4-k je imela predelan SLC izpuh, ki je za moje pojme daleč najboljši izpuh kar jih je Tomos izdelal. ta izpuh pa je verjetno apn predelan in verjamem, da ni slab.
kako pa se predela slc izpuh?
Slika
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: apn4

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

izpuh je od 15ke ... registriran ni ker ima 2 motorja (ne mopeda)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: apn4

Odgovor Napisal/-a Pich »

TheLord napisal/-a:
Pich napisal/-a:
PiZdeK6_ napisal/-a:samo toti auspuh ni isti ko od navadne apnke (krivina) spominja me na e90 :mrgreen: drgač pa lepa štirka
Večina primorskih 4-k je imela predelan SLC izpuh, ki je za moje pojme daleč najboljši izpuh kar jih je Tomos izdelal. ta izpuh pa je verjetno apn predelan in verjamem, da ni slab.
kako pa se predela slc izpuh?
Najprej odstraniš kapo, potem tisto šipko z navojem toliko časa upogibaš, da jo dobiš stran. na tisto mesto kjer je bila privarjena šipka zavrtaš luknjo fi 10 mm. dušilcu zavariš stranske luknje in sredinsko luknjo povečaš do cevi. nato dušilec oviješ z dušilno peno ga vstaviš v izpuh in izpuh na spodnji strani rahlo zatolčeš s kladivom toda samo toliko, da dušilec ostane na svojem mestu. tako so že pred mnogimi leti predelali SLC izpuh na tomosovem inštitutu in rezultati so zelo dobri. tako predelan izpuh poveča prožnost motorja in pusti motorju, da se vrti v kar lepe vrtljaje pa še fenomenalen zvok oddaja.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: apn4

Odgovor Napisal/-a filius »

Pich napisal/-a:kako pa se predela slc izpuh?
Najprej odstraniš kapo, potem tisto šipko z navojem toliko časa upogibaš, da jo dobiš stran. na tisto mesto kjer je bila privarjena šipka zavrtaš luknjo fi 10 mm. dušilcu zavariš stranske luknje in sredinsko luknjo povečaš do cevi. nato dušilec oviješ z dušilno peno ga vstaviš v izpuh in izpuh na spodnji strani rahlo zatolčeš s kladivom toda samo toliko, da dušilec ostane na svojem mestu. tako so že pred mnogimi leti predelali SLC izpuh na tomosovem inštitutu in rezultati so zelo dobri. tako predelan izpuh poveča prožnost motorja in pusti motorju, da se vrti v kar lepe vrtljaje pa še fenomenalen zvok oddaja.
Mogoče veš kako bi bilo potrebno predelati da bi čimveč potegnil z original APN izpuha...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: apn4

Odgovor Napisal/-a Pich »

Skrajšati krivino za 8 do 10 cm, izprazniti izpuh in vstaviti stožec notri. včasih se je stožec celo dobilo v trgovini. zdaj pa jih že dolgo nimajo več.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: apn4

Odgovor Napisal/-a filius »

Pich napisal/-a:Skrajšati krivino za 8 do 10 cm, izprazniti izpuh in vstaviti stožec notri. včasih se je stožec celo dobilo v trgovini. zdaj pa jih že dolgo nimajo več.
Imaš mogoče sliko kako izgleda ta stožec?
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori