glava

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

glava

Odgovor Napisal/-a koroman »

zanima me kaj mislite je tota glava dobra al ne? volumen glave je 5,7 ccm squish pas je širok malenkost več kot 5mm.
no tisti ki se spoznate bi vas proso če mi svetujete. razmišljam da bi squish pas povečal na 7mm. s tem bi zmanjšal prostornino glave. je to pametno al naj raje pustim tako kot je?

Slika
Slika
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: glava

Odgovor Napisal/-a PVL »

Obvezno poširi squish,če je to za 44mm cilinder naj bo squish širok 8mm in pod enakim naklonom kot bat.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: glava

Odgovor Napisal/-a Pich »

Po mojem mnenju je ta glava uničena. kako pa sploh sede gor ko imaš toliko odstruženo?
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: glava

Odgovor Napisal/-a cerar »

Pich napisal/-a:Po mojem mnenju je ta glava uničena. kako pa sploh sede gor ko imaš toliko odstruženo?
če se nemotim, je zaradi podloženega cly glava tako postružena da se "vsede" v cly

če maš Kstar glavo, bi pustil org squish, le da bi jo znižal...
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: glava

Odgovor Napisal/-a Pich »

cerar napisal/-a:
Pich napisal/-a:Po mojem mnenju je ta glava uničena. kako pa sploh sede gor ko imaš toliko odstruženo?
če se nemotim, je zaradi podloženega cly glava tako postružena da se "vsede" v cly

če maš Kstar glavo, bi pustil org squish, le da bi jo znižal...
tako se ne more usesti v cilinder, ker ob strani ni postružena, pa tudi če bi bila, je na sliki videti pregloboko zastružena.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: glava

Odgovor Napisal/-a koroman »

original squish je več kot 1cm in je absolutno preveč. v stružnico se vpne z narejenim nastavkom za navoj svečke. glave sede v cilinder čisto lepo. je pa res da je malenkost pregloboko postružena okoli ampak to ne predstavlja nobenega problema sej z debelino podložk kontroliram squish razdaljo.

no sicer pa hvala za mnenja. zanima me še samo če je volumen dovolj velik in če bo kaj narobe če se zmanjša
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: glava

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Si nemorem predstavljati, kako ti sede(če sede dovolj globoko in pol tesni) ko imaš v sredini izstruženo, rebra na koncu pa ne.
Če se gre za 38mm bat, pol pusti squish kot maš, če pa se gre za 44,45 pa daj med 7,5mm in 9mm.

Maš uro za merit kompresijo? Če imaš, pol povej kolko ti zabije kazalec.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: glava

Odgovor Napisal/-a koroman »

nimam ure. lahko pa izračunam na podlagi volumna glave in prostornine cilindra. glede glave je tak nareta da lepo sede ker je tudi ciliner tak naret in brez dvoma da dihta!

aja pich daj povej zakaj bi bla glava uničena. jaz je sicer nebom dal vstran in bom probal naredit kar se bo pač dalo. lahko pa vseeno poveš da bom vedo za drugič
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: glava

Odgovor Napisal/-a Pich »

koroman napisal/-a:nimam ure. lahko pa izračunam na podlagi volumna glave in prostornine cilindra. glede glave je tak nareta da lepo sede ker je tudi ciliner tak naret in brez dvoma da dihta!

aja pich daj povej zakaj bi bla glava uničena. jaz je sicer nebom dal vstran in bom probal naredit kar se bo pač dalo. lahko pa vseeno poveš da bom vedo za drugič
Ma saj ni rečeno, da je uničena. samo tista rebra odstruži. podlagaj jo pa z aluminijastimi tesnili, ker se tako lepše razporeja toplota iz glave na cilinder. pri običajnih tesnilih večino toplote pokasira glava.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: glava

Odgovor Napisal/-a PVL »

Volumen glave je ok,ne priporočam da bi jo še kej nižal pri obstoječem izgorevalnem prostoru.
Odgovori