ctx mašina, bt vžig

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
tomostuning
kriva felna
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Okt 17, 2010 6:20 pm
Kraj: Slovenska Bistrica

ctx mašina, bt vžig

Odgovor Napisal/-a tomostuning »

Evo mene pa zanima kako je s tem bt vžigom na ctx mašini, ker že sama vgradnja vžiga ne ustreza luknjam na bloku.
Pa me zanima če ima mogoče to kakše posledice, ker mi trenutno mašina ne da več kot 8500 rpm :( .Kar je seveda veliko premalo za ta motor. Ali je mogoče treba kaj nastavit?? Ali kaj podobnega??
Hvala za odgovor. ;)
Uporabniški avatar
stage6CUP
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: To Avg 31, 2010 9:42 pm

Re: ctx mašina, bt vžig

Odgovor Napisal/-a stage6CUP »

to za štelanje štroma BT ima nima lepo narejeno,vsaj zame,dosti teh lukenj ma samo negre,glih tolko da gor gre ne (z 2 vijakoma),štelat pa tako negre.
zdaj če bi te luknje malo podaljšal da bi vžig šel obračat,ali pa štrom dol odšraufo z tistega ohišja in dal narediti drugo,na 3 luknje kot ima CTX in drugi.najboljše bi bilo narest drugo,in mirne volje štelaš.
Uporabniški avatar
tomostuning
kriva felna
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Okt 17, 2010 6:20 pm
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: ctx mašina, bt vžig

Odgovor Napisal/-a tomostuning »

No trenutno imam na vse 3 lukne prišravfano samo se neda štelat.
Bom pa probal naredit še eno lukno in nastavit. ;)
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: ctx mašina, bt vžig

Odgovor Napisal/-a filius »

tomostuning napisal/-a:No trenutno imam na vse 3 lukne prišravfano samo se neda štelat.
Bom pa probal naredit še eno lukno in nastavit. ;)
Bt ima v originalu zamaknjejo 1 luknjo, sako da se da štelat... sam sem ko sem mel bt štrom na atx blokih, nanovo zvrtal luknjo in vrezal navoj...

P.S. ctx mašina je zvrti 8500 kar max... realnih obratov... Na bt obratomer je itak bolj za okras kot kaj drugega, meni je na bt mašini kazal da se vrti krepko nad 12 o/min, se pa v realnosti ne zvrti čez 8000...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
tomostuning
kriva felna
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Okt 17, 2010 6:20 pm
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: ctx mašina, bt vžig

Odgovor Napisal/-a tomostuning »

filius napisal/-a:
tomostuning napisal/-a:No trenutno imam na vse 3 lukne prišravfano samo se neda štelat.
Bom pa probal naredit še eno lukno in nastavit. ;)
Bt ima v originalu zamaknjejo 1 luknjo, sako da se da štelat... sam sem ko sem mel bt štrom na atx blokih, nanovo zvrtal luknjo in vrezal navoj...

P.S. ctx mašina je zvrti 8500 kar max... realnih obratov... Na bt obratomer je itak bolj za okras kot kaj drugega, meni je na bt mašini kazal da se vrti krepko nad 12 o/min, se pa v realnosti ne zvrti čez 8000...
no maram še povedati da mam gor e90 cly 48L bat pa 24 stage 6 fergazer in mf3 izpuh,
pa mislim da s to predelavo bi moglo dobit malo več kot 8500 rpm
Meni obratomer kaže čisto prav, ker sem ga danes testiral s koso-vom obratomerom čisto novim,
pa je kazal isto ko bt-jev :)
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: ctx mašina, bt vžig

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

ma potem ti tudi tale kosotov obratomer laze... btjev obratomer je bil en drek vedno...
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: ctx mašina, bt vžig

Odgovor Napisal/-a koroman »

to sploh ni neka predelava. pa obrati so realni. več neboš dobo brez konkretnih predelav. najboljše kaj lahko narediš za motor da vržeš mf3 v smeti
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: ctx mašina, bt vžig

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

koroman napisal/-a:to sploh ni neka predelava. pa obrati so realni. več neboš dobo brez konkretnih predelav. najboljše kaj lahko narediš za motor da vržeš mf3 v smeti
MF3 sploh ni tko dobr ror kot eni mislte ... to je tut PVL dokazu v viewtopic.php?f=14&t=2432
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: ctx mašina, bt vžig

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

z mf3 se res zvrti več kakor recimo z lipnikom... samo je pa zanič izpuh in mi je všeč da sem ga prodal!!!
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
tomostuning
kriva felna
Prispevkov: 69
Pridružen: Ne Okt 17, 2010 6:20 pm
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: ctx mašina, bt vžig

Odgovor Napisal/-a tomostuning »

klemenm2 napisal/-a:ma potem ti tudi tale kosotov obratomer laze... btjev obratomer je bil en drek vedno...
Ja bt obratomer mogoče laže za kakih +- 500o/min, samo koso se pa ne laže, sem 100%

P.S. Vem da mf3 ni nevem kaj, problem je v tem da mašina splih ne dobi tistih pravih tur.
Prej sem imel mašino na atx-u,vžig je bil na platine druga pa vse isto pa je imel lepši navor pa dosti večje obrate,
za to pa ne more bti kriv izpuh.
Odgovori