LED DIODE NA TOMOS

Predelave zunanjosti mopeda
Uporabniški avatar
T.o.M.o.S
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Okt 04, 2010 8:29 pm

Re: LED DIODE NA TOMOS

Odgovor Napisal/-a T.o.M.o.S »

ma jst bom kr to kupu vrjetno...se prau tle sta kablcka zravn...crn je - bel pa +?? k sta crno bel se mi zdi? ker gre zdei km na motorju? pa a se da tko k sm reku da bi namest kratke luči to vezu??
[b][i][color=#000000]To[/color]-[color=#FF0000]To[/color]-[color=#000000]Mo[/color]-[color=#FF0000]Morš[/color]-[color=#000000]S[/color]-[color=#FF0000]Sprobat[/color][/i][/b]
tomaz12
zariban cilinder
Prispevkov: 120
Pridružen: Če Avg 13, 2009 7:31 pm

Re: LED DIODE NA TOMOS

Odgovor Napisal/-a tomaz12 »

ne kopuj tako dragih diod ... kupi tiste za 0.7€ ... potem pa ti lepo piše + tam gor prilotaš eno žico in zraven je - znakec in gor nalotaš drugi kabl ni važna barva ker preprosto pogledaš tam ali je kabl + ali - da se ne zmotiš pri vezavi ... pa ce vezes na akuja se nima kaj zgodit če žice obrniš samo preprosto ne svetijo. ali pa jih prej pokliči ali piši na mail če ti zlotajo kabl gor če kupiš te cenejše, pomoje ti sigurno z nekim doplačilom.


Ti lahko ju3 poslikam da bos vido da mas + polje za lotat in - polje za lotat.
Drugac pa jaz mam vezano na akumolatorček za modelarstvo. so izredno majhni, sicer največja napetost je 9.6V ampak za diodice prek zadosti. sestavljen pa je iz šestih AA baterij ki imajo kapaciteco 1100maH. za polnit pa mors kupit polnilec in najcenejsi je nekje 50€ kar pa je precej.
Lp
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: LED DIODE NA TOMOS

Odgovor Napisal/-a filius »

Največja napetost ni 9,6V ampak je odvisna od števila členov oz akkumulatorčkov Če ima 6 členov je napetost na njem caa 7.2V, napetost je sicer večja ko jo pomeriš z multimetrom vendar, ko je obremenjeno načeloma je okol 7-7.5V... Najcenejši polnilec te pride 5€, vendar je to polnilec katerega moraš sam izklapljat ko so celice polne, ter samo polni, ne prazni... Čas polnenje dobiš iz: kapacitete celic x 1.4 in to zdeliš z tokom polnenja... Bol professionalni polnilci pa te pridejo dražje ja...

Drugače pa lepo naštimaš 12 V aakumulator, narediš preprosto vezje s katerim se ti akkumulator polni z štroma...

Vezje za polnenje narediš po spodnjem načrtu, material te pride max. 5€, js mam imam trenutno 4 taka vezja v izdelavi material me je pa prišel manj kot 15€ za vsa 4 vezja...

viewtopic.php?f=10&t=828
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
pristavc
glava cilindra
Prispevkov: 519
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 11:17 pm
Kraj: Črnuče

Re: LED DIODE NA TOMOS

Odgovor Napisal/-a pristavc »

js sm si isto umislu ledice,mam pa že use prštiman,sam še ledice kupt pa zvezat pa je,sm pa v conradu kupu akumulator za 20 €,12 V pa mislm da 1,2 Ah...pa sm ga stlaču pod desno plastiko,k je tist k ena plošča,in pride čis lepo,stikau je pa tut že zvezan.poslikam k bo končano.
jdivja2
glava cilindra
Prispevkov: 570
Pridružen: Ne Dec 13, 2009 8:52 am
Kraj: Negova

Re: LED DIODE NA TOMOS

Odgovor Napisal/-a jdivja2 »

T.o.M.o.S napisal/-a:ma jst bom kr to kupu vrjetno...se prau tle sta kablcka zravn...crn je - bel pa +?? k sta crno bel se mi zdi? ker gre zdei km na motorju? pa a se da tko k sm reku da bi namest kratke luči to vezu??
jaz sem poskušal ampak je problem ker tomos nima stalne napetosti napetost njiha in zato so meni ledice zgorele ko sem dal gas pa se je to dogajalo na novem mopedu ki ima omejevalnik napetosti 12V pa je vseeno zgorelo zaradi njihanja tko da nevem kako ate drugi izkušnje vglavnem meni ni šlo
največja štajerska laž je To še spijemo pa gremo
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: LED DIODE NA TOMOS

Odgovor Napisal/-a dolinar »

jdivja2 napisal/-a:
T.o.M.o.S napisal/-a:ma jst bom kr to kupu vrjetno...se prau tle sta kablcka zravn...crn je - bel pa +?? k sta crno bel se mi zdi? ker gre zdei km na motorju? pa a se da tko k sm reku da bi namest kratke luči to vezu??
jaz sem poskušal ampak je problem ker tomos nima stalne napetosti napetost njiha in zato so meni ledice zgorele ko sem dal gas pa se je to dogajalo na novem mopedu ki ima omejevalnik napetosti 12V pa je vseeno zgorelo zaradi njihanja tko da nevem kako ate drugi izkušnje vglavnem meni ni šlo
akumulator?
Janim8 počivaj v miru.
lostid
kriva felna
Prispevkov: 62
Pridružen: So Jun 12, 2010 7:43 pm

Re: LED DIODE NA TOMOS

Odgovor Napisal/-a lostid »

obstajajo tudi preprosta vezja za omejitev napetosti http://www.sminntech.com/images/7805datasheet.gif

to stane kakšen evro
Uporabniški avatar
tomos<3
vplinjač
Prispevkov: 429
Pridružen: Če Dec 03, 2009 5:58 pm

Re: LED DIODE NA TOMOS

Odgovor Napisal/-a tomos<3 »

kupiš 12V trakec z ledikam, in med ledike in napetostjo ( AC na tomosih) daš lepo greatzov spoj ( 10 centov te pride ) in še zaporedno en kondenzator (npr. 470uF 35 V), pa je to to... če imaš pa 6V štrom je pa isti princip razen da daš drugačen tip ledic gor...
Slika
pristavc
glava cilindra
Prispevkov: 519
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 11:17 pm
Kraj: Črnuče

Re: LED DIODE NA TOMOS

Odgovor Napisal/-a pristavc »

evo js mam tkole:
tomos-001.jpg
bi se dal sicer bol še estetsko narest,ampak za prvič je uredu. :D
jdivja2
glava cilindra
Prispevkov: 570
Pridružen: Ne Dec 13, 2009 8:52 am
Kraj: Negova

Re: LED DIODE NA TOMOS

Odgovor Napisal/-a jdivja2 »

ja tako je nemorš vezat brez omejevalnikov ali gretza na kratko luč ker pride preveč napetosti moraš met akumolator ali pa nekaj kar i omejuje napetost
največja štajerska laž je To še spijemo pa gremo
Odgovori