Pony express 25 kmh

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
LKK1
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Maj 09, 2024 4:23 pm

Pony express 25 kmh

Odgovor Napisal/-a LKK1 »

Pozdravljeni, opažam da se občasno pojavlajo naprodaj puch pony express-i ki imajo rdeče 25 kmh tablice. Kolikor vem gre Puhov poni vsaj 50 kmh če ne še več. Gre tu za neznanje tistih ki opravljajo tehnični ali kakšne veze ki jih ljudje imajo, ali se da pony res legalno spraviti na končno hitrost 25? Hvala in lep dan.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5236
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Pony express 25 kmh

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Tej mopedi na pedala so siva cona že od vedno, praviloma bi morali biti registrirani že od leta 2002 ko se je uvedlo registracijo za 45kmh mopede. Pa je tudi pri policiji šlo čez kao zaradi pedal....

Tisti ki je delal prvo registracijo je lahko tudi ob prvem pregledu zadušil da je šel 25 in tako spravil čez rdečo tablico, ker na nekaterih tehničnih niso bli preveč natančni oz. niso gledali tovarniških podatkov ampak dejansko trenutno stanje.
Pri nas sem moral ciaota takrat registrirati na 45 saj so na tehničnem vedli da tovarniško gre 40.

Nakup takega mopeda ti lahko povzroči težave ko boš moral ti peljati na tehnični, razen če ti lastnik pove kako narediti tehnični oz če ima način blokade da gre res 25.
LKK1
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Maj 09, 2024 4:23 pm

Re: Pony express 25 kmh

Odgovor Napisal/-a LKK1 »

Hvala za odgovor. Torej je to bolj tko tko. Bi mi na tehničnem kaj težili če bi bila končna hitrost na valjih dejansko 25 tako da bi naprimer spremeil zobniško razmerje? Trenutno iščem nek moped ki spada v 25km/h kategorijo, in edini opciji trenutno sta ali flexer, ali pa kakšen tak Pony, ki mi je sicer bolj všeč. Strah me je tudi tega, da bi mi policist ki se spozna na mopede dal izrednega tehničnega češ da gre tovarniško hitreje, toda sam osebno nimam namenov predelovati mopeda da bi šel čez 25. Se vam zdi da se mi nakup sploh splača ali da bom imel s tem same težave. Lp
Odgovori