Tomos ATX (BT agregat)

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

V cilinder in v kanale natlači kako cunjo...peno do zadnjega kotička. Ličarski trak je tudi v redu, če ne peskaš direktno po njem. Je treba malo pazit, drugače pa ni nobenega problema.
Mikša08
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Jul 10, 2022 8:25 pm

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a Mikša08 »

Živnorc napisal/-a: Sr Okt 18, 2023 6:35 am V cilinder in v kanale natlači kako cunjo...peno do zadnjega kotička. Ličarski trak je tudi v redu, če ne peskaš direktno po njem. Je treba malo pazit, drugače pa ni nobenega problema.
Hvala!
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Vprašanje:

... praviš, da imaš ATX z BT cilindrom... ali je to že v originalu gor, al ga boš dal gor, da bo malo bolj letelo?
Kaj pa piše na ID tablici? ...a je to ATX C ali ATX B?
Hvala.
Mikša08
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Jul 10, 2022 8:25 pm

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a Mikša08 »

Živnorc napisal/-a: Sr Okt 18, 2023 8:31 am Vprašanje:

... praviš, da imaš ATX z BT cilindrom... ali je to že v originalu gor, al ga boš dal gor, da bo malo bolj letelo?
Kaj pa piše na ID tablici? ...a je to ATX C ali ATX B?
Hvala.
Moped ima na tablici napisano ATX 50C ima pa gor BT mašino ne pa ATX.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

..aha... ok. hvala.
Mikša08
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Jul 10, 2022 8:25 pm

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a Mikša08 »

Zdaj je moped že v takem stanju, da je pripravljen na peskanje in me zanima kaj naj naredim z indentifikacijsko nalepko, ker sem jo odstranil ampak je že prej bila v dokaj slabem stanju in me zanima, če se da narediti novo ali moram to po barvanju nazaj nekako prilepiti?
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Mikša08 napisal/-a: Pe Okt 20, 2023 9:41 am Zdaj je moped že v takem stanju, da je pripravljen na peskanje in me zanima kaj naj naredim z indentifikacijsko nalepko, ker sem jo odstranil ampak je že prej bila v dokaj slabem stanju in me zanima, če se da narediti novo ali moram to po barvanju nazaj nekako prilepiti?
Po fb kontaktiraj Sandi Fikon, on ti zrihta novo ID nalepko. Sem jo ravno prejšnji teden dobil od njega.
Mikša08
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Jul 10, 2022 8:25 pm

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a Mikša08 »

Aljaž555 napisal/-a: Pe Okt 20, 2023 6:13 pm
Mikša08 napisal/-a: Pe Okt 20, 2023 9:41 am Zdaj je moped že v takem stanju, da je pripravljen na peskanje in me zanima kaj naj naredim z indentifikacijsko nalepko, ker sem jo odstranil ampak je že prej bila v dokaj slabem stanju in me zanima, če se da narediti novo ali moram to po barvanju nazaj nekako prilepiti?
Po fb kontaktiraj Sandi Fikon, on ti zrihta novo ID nalepko. Sem jo ravno prejšnji teden dobil od njega.
Hvala za vse nasvete!
Mikša08
batzajla
Prispevkov: 35
Pridružen: Ne Jul 10, 2022 8:25 pm

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a Mikša08 »

Pozdravljeni!
Danes sem končno dobil izvaklač magneta in sem odprl mašino. Ko sem dal dva bloka narazen pa je ven priletelo par podložk, ter zobnik 1. prestave, sedaj me pa zanima kam gre katera podložka in kako je obrnjen zobnik 1. prestave, ker na katalogu delov ne kaže.
Podložke in zobnik prve prestave, ki so padli ven iz mašine
Podložke in zobnik prve prestave, ki so padli ven iz mašine
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Tomos ATX (BT agregat)

Odgovor Napisal/-a sg1 »

To je zobnik od pete prestave, obrnjen mora biti pa tako, da je med četrto in peto luft za kajlo. Torej raven del gleda ven proti pokrovu. Za podložke je pa že po premeru luknje jasno na katero gred katera paše.
Odgovori