Apn vgasne takoj ko daš v brzino

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Tomek
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Okt 01, 2023 3:43 pm

Apn vgasne takoj ko daš v brzino

Odgovor Napisal/-a Tomek »

Zdravo,

Apn 6 vzge v prvo. Stisnem sklopko in takoj ko prestavim v prvo vgasne. Na zacetku je vgasnil,ko sem zacel spuscat sklopko in dodajat gas. Prosim za pomoč. Hvala
citroen94
zažgan bat
Prispevkov: 76
Pridružen: Sr Jan 23, 2013 1:13 pm

Re: Apn vgasne takoj ko daš v brzino

Odgovor Napisal/-a citroen94 »

Sklopka ti ne dela... dvigni zadnje kolo in daj v brzino pa boš videl če se vrti kolo ko je v brzini
Tomek
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Okt 01, 2023 3:43 pm

Re: Apn vgasne takoj ko daš v brzino

Odgovor Napisal/-a Tomek »

Ko je v brzini se kolo ne vrti. Malenkost gre naprej oz nazaj, vrti se ne.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 856
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Apn vgasne takoj ko daš v brzino

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Bilo rečeno, sklopka, ne oddvoji dovolj, če ne moreš nastavit na zajli, bo treba zdret, ni druge.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Apn vgasne takoj ko daš v brzino

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

... usedi se na moped, daj recimo v drugo brzino, stisni sklopko in se z nogami porini naprej. Če gre lepo naprej (seveda da ima precej upora, ker se v mašini vrti menjalnik, ampak mašine ne sme vrteti), popuščaj sklopko in če sklopka začne grabiti nekje na polovici hoda ročice sklopke, ko jo popuščaš, da mašina vžge, je sklopka o.k.
Tomek
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Okt 01, 2023 3:43 pm

Re: Apn vgasne takoj ko daš v brzino

Odgovor Napisal/-a Tomek »

Sem sprobal in sklopka grabi nekje na sredini

Dajmo fantje, kaj bii lahko bilo?
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Apn vgasne takoj ko daš v brzino

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

..a ti ful zaškrta v menjalniku, ko daš v prvo?
...če da, probaj sklopko nastaviti bolj na začetku..

Koliko imaš "lufta" na aksialnem ležaju od sklopke? Ali imata vilici sklopke preveč "lufta"?
.. daj ven razcepko iz vijaka, na roke približaj kronsko matico (zategni toliko, da gresta vilici - tam kjer pride not zajla- narazen, pa ne smeš zategniti do konca kronsko matico sklopke), vstavi nazaj razcepko... malo se poigraj s kotom odprtosti tistih vilic....
Tomek
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne Okt 01, 2023 3:43 pm

Re: Apn vgasne takoj ko daš v brzino

Odgovor Napisal/-a Tomek »

Ko dam v prvo brzino se kar zaškrta, vendar tezko recem kaj je normalno ker je to moj prvi apn in niti ne vem kaj je aksialen lezaj sklopke, kje je kaka razcepka,.. :oops:

Spomladi apn ni vec potegnil in sem vzel dol tisti stranski pokrov na desni strani, kjer vidis tisti dve "roki" sklopke, med njima pa je fedra, ki drzi ti "roki" narazen. Ta fedra je bila pocena in sem dal not eno bolj svoh fedro iz delavnice in je motor bil vseeno vozen. Sem potem kupil novo fedro in jo zamenjal (med tem se kaj dosti nisem vozil. Mogoce vsega skupaj 10 min in se to v prvi brzini, ker so bregi). Ta nova fedra res drzi tisti roki "ful" narazen, glede na ono improvizori fedro iz delavnice. Ampak je motor tudi potem delal normalno. Je mogoce kaj v povezavi s to fedro?

Zajlo sklopke sem tudi sravfal v obe skrajnosti in ni bilo kaj bolje.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Apn vgasne takoj ko daš v brzino

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Tisti rokici, ki ju špona narazen ferda, kot praviš, ko gresta v mašino skozi aluminijsko ohišje prideta na tisti aksialni ležaj ...aksialni ležaj od zunaj zgleda kot okrogla podložka, ki je nataknjena na vijak sklopke in privijačena s kronsko matico. Kronska matica se imenuje zato, ker izgleda kot kraljeva krona... no in skozi ta ušesa krone in skozi luknjo v tem vijaku mora biti vtaknjena razcepka ... včasih so mulci dali skozi tudi kako žico...ali pa mali žebljiček in ga zakrivili, da se matica ni odvila, ker ne sme biti zategnjena.
... če ti še ni jasno.. potem pa je najbolje, da ti nekdo pokaže kaj je to. ...ali pa poišči na YT ...imaš mnogo filmčkov ala "ABC Tomosa"... ali podobno...

Saj bi ti rekel, kot je napisal @KamiKaza, da razdreš in pogledaš še šalčko sklopke in samo sklopko, pa naj to naredi kdo drug, ki kaj ve o tem... ti pa ga pozorno spremljaj, da se boš kaj naučil...
Odgovori