Luknja v rezervoarju goriva - APN4

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
ssdzkrez
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Jan 11, 2021 11:22 am

Luknja v rezervoarju goriva - APN4

Odgovor Napisal/-a ssdzkrez »

Pozdravljeni,

imam kromiran rezervoar goriva za APN4, ki je potreben obnove. Na zgornji strani, pod pokrovčkom za orodje ima luknjo, premera 3mm. Vanjo je prejšnji lastnik privil "kniping" vijak in na njega namestil gumijasto podložko, kar je bilo nekako v redu, vsaj za nekaj časa.

Torej, notranjost rezervoarja imam namen temeljito očistiti (no to temo je že kar nekaj napisanega), zakrpati luknjo in nato notranjost zaščititi z Epoxi smolo.

Na kakšen način bi se lotil popravila luknje? Razmišljal sem, da bi jo enostavno zalotal s spajkalnikom in to je to. Glede na to, da je luknja majhna, bi to verjetno šlo. Nekateri so mi svetovali, da naj za to uporabim hladno kovino, kar pa ne vem kako se bo obneslo na dolgi rok.

Ima kdo informacije kako se obnese zaščita rezervoarja z epoksi smolo, tu mislim dolgoročno. Vem, da se tega načina poslužujejo mnogi, ni pa veliko govora o tem kako je s takšnim premazom čez neka let.

Hvala za odgovore.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Luknja v rezervoarju goriva - APN4

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Hladna kovina je na enaki osnovi, kot recimo Tank Cure. Epoxy smola pomešana s kovinskim prahom, kot polnilo.
Če je pod pokrovčkom za orodje in da se ne vidi, bi jaz zase raje zalotal z medenino ali srebrom.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Luknja v rezervoarju goriva - APN4

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Luknjo v rezervarju boš najlažje zaprl s postopkom trdega lotanja. Gorilnik na acitilen on kisik, ter dodajni material medenina/srebro.
Ponavadi to naredijo bolj izkušeni avtokleparji (stare šole :) ).
Odgovori