APN z BT cilindrom PROBLEM

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
SiSigurn?
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne Nov 19, 2023 9:45 pm

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a SiSigurn? »

Torej če bi napohnil ali kupil izpuh za junior bi šlo bolše? Koliko konjev bi lahko pričakoval iz setupa SLizpuh+ta cilinder+bing 17?
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

To bi vedel samo Nostradamus :)
Je preveč stvari, ki vplivajo. Lahko pa ugibam, da od 3 do 5
SiSigurn?
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne Nov 19, 2023 9:45 pm

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a SiSigurn? »

Aha hvala. Če bom imeu še kaj uprašanj napisem :) . Hvala vam usem za odgovore.
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 724
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a Berty »

Živnorc napisal/-a: Sr Apr 03, 2024 12:30 pm
Berty napisal/-a: Sr Apr 03, 2024 12:02 pm
Živnorc napisal/-a: Sr Apr 03, 2024 8:17 am
Za volumen valja vzameš formulo za površino kroga:
Pi x dxd / 4 ( Pi x kvadrat premera bata in deliš s 4)
Hm hm, površina kroga je π * r² in nič deljeno s 4...
...Hm hm ....imaš popolnoma prav.. :o :shock:

... jaz pa tudi... ;) :lol: :roll:

in lažje izračunaš, če vstaviš premer bata , kot pa da daješ čez pol ... čeprav moraš potem deliti s 4.. :roll: :lol:


da ti pomagam:
d = 2r (r=d/2)...in če vzameš "d" namesto "r", in ker je na kvadrat, moraš tisto polovico tudi kvadrirati pod ulomkovo črto, tako, da na koncu pride še četrtin... :roll:
Aha, sem razumel da je d=polmer, je pa lažje da vzameš premer ja :geek: :lol:
APN4M 83'
SiSigurn?
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne Nov 19, 2023 9:45 pm

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a SiSigurn? »

@živnorc sem poštudiral in doštudiral kako izračunat volumen valja :D . Daš pi x polmer x polmer x višino. Še formulo morem pogruntat in bo rešeno. Hvala še enkray za razlago o kompresijskem razmerju :D .
franc
vplinjač
Prispevkov: 381
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a franc »

Za začetnike, čisto "orientacijsko" (tudi jaz se držim tega, ker ostalo presega moje znanje) .
Izpuh (okno) mora biti (najmanj) 27-28 mm od zgornjega roba (26 še nekako gre, kar je manj je precej nevozno, junior je 23? ) . Pri širjenju ti spoj obročkov ne sme "pasti" v kanal (spoj obročkov mora po celem) .
Predvsem pa manj je več ( "dobrusiš" še lahko obratno ne gre) , verjetno smo vsi dali skozi to fazo.
lp
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

SiSigurn? napisal/-a: Sr Apr 03, 2024 11:09 pm @živnorc sem poštudiral in doštudiral kako izračunat volumen valja :D . Daš pi x polmer x polmer x višino. Še formulo morem pogruntat in bo rešeno. Hvala še enkray za razlago o kompresijskem razmerju :D .
...no vidiš.. sem vesel, da si izvedel nekaj novega in boš to s pridom uporabljal... :D

... zdaj pa lahko Bertya vprašaš, kako se to izračuna še s premerom... ;) :lol:
SiSigurn?
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne Nov 19, 2023 9:45 pm

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a SiSigurn? »

Kako se ti zdijo koti kanalov ki sem jih po programu izračunal?
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

franc napisal/-a: Če Apr 04, 2024 8:33 am Za začetnike, čisto "orientacijsko" (tudi jaz se držim tega, ker ostalo presega moje znanje) .
Izpuh (okno) mora biti (najmanj) 27-28 mm od zgornjega roba (26 še nekako gre, kar je manj je precej nevozno, junior je 23? ) . Pri širjenju ti spoj obročkov ne sme "pasti" v kanal (spoj obročkov mora po celem) .
Predvsem pa manj je več ( "dobrusiš" še lahko obratno ne gre) , verjetno smo vsi dali skozi to fazo.
lp
... mislim, da ima 23mm senior... junior nima kaj dosti manj, kot SLC, se mi zdi... bi moral preveriti ..pa že junior ni več za začetnike, kot praviš...


Berty in SiSIgurn...
Preden brusita. pilita, žagata cilindre, se prej posvetujta tule gor, preden delata kako škodo. Meni -čeprav nimam kaj dosti pojma o tuningu - sem pa natančen pri šravfanju mašin :roll: :lol: .. (in verjetno tudi ostalim) je v veselje kaj pomagati s kakim nasvetom, ker sta kot izgleda, fejst fanta ;) in ne pametujeta in modrujeta tu gor, kot nekateri in spravljata v slabo voljo stare mačke, ki se potem nočejo več oglašat tu gor...

Še en nasvet: zdaj tale BT cilinder je zdaj tak, kot je... za naprej pa preden kaj piliš, poskusi podložiti cilinder za mm-dva, koti se povsem spremenijo in ti prihrani veliko piljenja (sploh pretočnih kanalov, ki jih kaj hitro za **eš), oz. potencialnega prepiljenja kanalov. ...ti ostane še malo "rezerve"...
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 275
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: APN z BT cilindrom PROBLEM

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

SiSigurn? napisal/-a: Če Apr 04, 2024 8:44 am Kako se ti zdijo koti kanalov ki sem jih po programu izračunal?
... glej... kot sem že napisal, mi niso všeč, ker to je že ekstrem..in to presega moje "znanje"... tudi Franc ti je enako napisal, pa ro-bi tudi.
Ni poanta tuninga samo napiliti kanale, to je zeelooo kompleksna stvar, ki zajema natančen preračun izpuha , pa ne samo preračun, ki je načeloma bolj kot ne za orientacijo...in ga je potem treba prilagajati in optimirati (rezati in variti) ... izbrati pravi uplinjač, preskusiti nešteto kombinacij z iglami, dizami, filtri, resonančnimi dolžinami sesalnega grla....itd ... pravilno nastaviti točko predvžiga..ali celo namontirati variabilni vžig....

da ne govorim o osnovah, kot je središčena (centrirana) in uravnotežena gred glede na bat... zračnosti gredi v ležajih.... itd..itd...

Kot je enkrat prej napisal ro-bi, ko si spraševal, koliko konjev boš dobil ven iz tega cilindra, ti je odgovoril od 3 do 5. ... kar ima najverjetneje 100% prav .... jaz pa pravim, da ima ob vsem zgoraj naštetem lahko 12 konjev, ali pa samo 2, če boš samo napilil kanale in ne upošteval drugih dejavnikov.

... drugače pa ja...da te potolažim..... tudi sam sem že zavrgel cilinder, ko sem bil še srednješolec... tudi sošolcu sem pilil kanale, ko je hotel imeti tanajhujše kanale na APN ... no in pol me je ganjala njegova mama, ko je morala kupiti nov cilinder... ker z " napiljenim" ni šel moped niti 40 km/h... :lol:
Odgovori