Methanol v apn😈

Predelave pogonske sile mopeda
Rm1
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Sep 12, 2022 1:44 pm

Methanol v apn😈

Odgovor Napisal/-a Rm1 »

No vem da je ze ena tema na temu iz 2011 sam ni kej dost povedan jaz bi rad sel z apnko na te dirke ki so z omejtvami bing 12 povrtan na 15max (nesme bit preveč lepljen) apn cilinder lahko brusen piljen itd lahk mas power jet pa te fore zdaj omejitev za bencin ni jaz bi rad vedel če methanol zmesas 50/50 z bencinom in koliko bi bilo treba nitro dodat? In kaj sploh nitro naredi, in glede olja a methanol kaj reagira z 2t oljem. On kako se bi to obneslo? No tle so bol uprasanje upam ne krsim kakih pravil :?
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Methanol v apn😈

Odgovor Napisal/-a franc »

Kakor jaz vem, je to bedarija, ker ima metanol manjšo kalorično vrednost. In kakor vem ga uporabljajo (več ali manj) le v ameriki (NASCAR) ravno zaradi tega, da jim omejijo moč.
Čisto možno pa, da se motim.
lp
Rm1
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Sep 12, 2022 1:44 pm

Re: Methanol v apn😈

Odgovor Napisal/-a Rm1 »

Možno da se ne motis glede vrednosti sam pozabu si da pri methanolu mores met zelo zelo večje dize zlo vec goriva in posledično več moči in ima višjo oktansko vrednost zato mas tudi lahko večjo kompresijo in naj bi manj primesi prišlo (izpušnih plinov) pri užig.

Drugače jaz sprašujem ce je kdo to naredil kako se obnese jaz mislim to sam za na dirke uporabljat, in se koliko mores dat olja not ce naredis 50 /50 methanol goriva in kaj pridobis ce dodaš nitro
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 251
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Methanol v apn😈

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

... kolikor vem, se je max dodajalo do 15% metanola... nitro bi dodajal!?! ... nitrometan se dodaja tudi v malih količinah za hlajenje... pa ne vem, če se ga sploh še dobi v EU. Včasih smo ga dodajali metanolu za modelarske glow motorje... pa tudi olje je za metanol drugo , kot za bencin.... kako je pa v kombinaciji, pa ne vem...
Naloga metanola je, da hladi zmes goriva in zraka...in s tem tudi dviga oktansko število...
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: Methanol v apn😈

Odgovor Napisal/-a A5f »

Fant pojdi spat...
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Methanol v apn😈

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Dodajanje metanola je smiselno, če imaš previsoko kompresijo. Metanol ohladi in preprečuje klenkanje. Je pa treba dizo dat 2x toliko, kot za bencin.
Po moje je enostavneje dodat toluen, če klenka in ne misliš manjšat kompresije.
Rm1
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Sep 12, 2022 1:44 pm

Re: Methanol v apn😈

Odgovor Napisal/-a Rm1 »

Ja to je point hladi mi cilinder vec ga porabo več moči. Zjd sam mene zanima koliko vi to mesate 2t olja in koliko nitrota dodajate ce ga in kj pomaga nitro?
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 251
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Methanol v apn😈

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

...pa si ti siguren, da ti misliš na taprav nitro?
Rm1
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Sep 12, 2022 1:44 pm

Re: Methanol v apn😈

Odgovor Napisal/-a Rm1 »

Živnorc napisal/-a: Sr Jan 04, 2023 9:39 am ... kolikor vem, se je max dodajalo do 15% metanola... nitro bi dodajal!?! ... nitrometan se dodaja tudi v malih količinah za hlajenje... pa ne vem, če se ga sploh še dobi v EU. Včasih smo ga dodajali metanolu za modelarske glow motorje... pa tudi olje je za metanol drugo , kot za bencin.... kako je pa v kombinaciji, pa ne vem...
Naloga metanola je, da hladi zmes goriva in zraka...in s tem tudi dviga oktansko število...
Ja ce pogledas 2stroke stuffing on uporablja methanol+ nitro sj za navadno šesto tko ne ker ce uporbaljas methanol 1 je drag plus ga zlo zlo dost porabi jaz bi rad za tomos dirke k si omejen na bing 12 povrtan na 15
Rm1
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Sep 12, 2022 1:44 pm

Re: Methanol v apn😈

Odgovor Napisal/-a Rm1 »

Živnorc napisal/-a: Sr Jan 04, 2023 7:11 pm ...pa si ti siguren, da ti misliš na taprav nitro?
Tist nitro k se mesa z methanolom sam lahk tud brez js bi mešal 50/50 neb smel bit problem razn ce bo ratal pre visoka oktanska vrednost
Odgovori