Motor APN 4 ne vžge

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Nik Golob
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Jul 06, 2022 10:55 am

Motor APN 4 ne vžge

Odgovor Napisal/-a Nik Golob »

Motor sem kupil lansko leto 2021 septembra in takrat je delal do zdaj odlično notri sem dal 5 brzino in menjal sem kajlo to je bilo to. Zdanji mesec pa me je zacela zejbavat najprej ni vžigala topla čez čas pa tudi mrzla ne endini način kako je vžgala ja na porivaje. Potem sem se odlocil da zrihtam to in menjal sem špulo luči, špulo za svečko, platine, kondenzator pa naj bi menjal prejšni lastnik, menjal sem semeringe dihtenge in nov pokrov cilindra. Iskro da in da jo pravi čas platine so naštela odprejo se 3 mm pred tem ko pride bat do vrha. Iskra je dobra. Nikjer pa ni mase naj bi se vlekla iz mašine na gištel pod šrauf pri meni pa tega ni ze ko sem jo kupil je bilo tako pa je delala. Forgazer smo probali drug ki dela od APN 6 od kolega. Kompresijo ima probali smo 40 in 38 pa ni nič boljše. Včeraj smo šla z kolegom šeenkrat štelat platine in vžgala je potem sem šel na testno vožnjo peljal sem se normalno in nato sem jo ugasnil šterka pa ni vžgala več pa da jo jebeš ne na porijavje ne nikakor brat me je še celo ulekel z štirikolesnikom jaz v 2 brzini in v 1 pa ne vžge prebija mi ne kablji niso nikjer pod magnetom preščipani al stisnjeni. Jaz več nevem kaj da naredim svečke probali 3 različne bosch, NGK in superbosna nič. Prosim za pomoč.
franc
vplinjač
Prispevkov: 379
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Motor APN 4 ne vžge

Odgovor Napisal/-a franc »

Po moji logiki, ti nekje "pušča" mašina. Semering, tesnilo blokov, tesnilo cilindra...
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Motor APN 4 ne vžge

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Kot je napisal franc- nekje pušča verjetno. Lahko , da ti je kak semering ven padel. To se je meni že zgodilo.
stermsek94
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Sep 11, 2022 8:10 pm

Re: Motor APN 4 ne vžge

Odgovor Napisal/-a stermsek94 »

Pozdravljeni,

tudi jaz imam težavo z APN 4. Zadeva je sledeča. Moped vžge samo če držim plin. Ko ga prižgem ne ostane na štantgasu temveč ugasne takoj.
Gre za original cilinder in bat 38, bing 12, diza 64. Bencin nov, svečka nova, vžig nastavljen na 1,5 pred GMT in platine nastavljene na 0,40 . Fergazer generalno očiščen, iskra dobra. Je možno da ugaša zaradi preveč zraka na štantgasu? Imam cca 1,5 ovoja filtra. Probal sem tudi z drugim vplinjačom ampak je zgodba enaka. Edino zraka nisem probal zapirat oz., zmanjševat. Naj omenim še to, da trenutno izpuh ne dihta 100% ker čakam naročenega, saj ima moped ščit, izpuh pa je za moped brez ščita in ne naleže 100%.

Prosim za kakšno mnenje.
mb1824
batzajla
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr Jul 25, 2018 4:47 pm

Re: Motor APN 4 ne vžge

Odgovor Napisal/-a mb1824 »

A na obratih ti dela ali kaj trokira/muka?

Kar se tiče štandgasa, najprej poglej loputko za zaug. To je bilo pri mojem APN.
stermsek94
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Sep 11, 2022 8:10 pm

Re: Motor APN 4 ne vžge

Odgovor Napisal/-a stermsek94 »

mb1824 napisal/-a: Če Sep 15, 2022 8:59 am A na obratih ti dela ali kaj trokira/muka?

Kar se tiče štandgasa, najprej poglej loputko za zaug. To je bilo pri mojem APN.
Na obratih vsake toliko časa kot da bi izgubil elektriko. Sem nabavil nov vžig danes in bom ga zamenjal. Je not še stari ducatijev...

Kaj pa bi lahko bilo z zaug loputko?
mb1824
batzajla
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr Jul 25, 2018 4:47 pm

Re: Motor APN 4 ne vžge

Odgovor Napisal/-a mb1824 »

Zgoraj, kjer pride na štift za zaug, je bilo obrabljeno in ni ostala gor, temveč je vedno zadušila. Jaz sem na svoji šestki skoraj diplomiral, potem je bilo pa to krivo :roll:
stermsek94
auspuh lager
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Sep 11, 2022 8:10 pm

Re: Motor APN 4 ne vžge

Odgovor Napisal/-a stermsek94 »

mb1824 napisal/-a: Če Sep 15, 2022 11:49 am Zgoraj, kjer pride na štift za zaug, je bilo obrabljeno in ni ostala gor, temveč je vedno zadušila. Jaz sem na svoji šestki skoraj diplomiral, potem je bilo pa to krivo :roll:
Veš da nisem bil pozoren na tole... Preverim :geek: :idea:
Odgovori