Tomos BT in njegov Bing

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
citroen94
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Sr Jan 23, 2013 1:13 pm

Tomos BT in njegov Bing

Odgovor Napisal/-a citroen94 »

Zivjo

Imam BTja, kateri ima 40mm cilinder in L bat. Na njem je Bing 18. Problem je sledeči. Notranja diza je 75, zunanja 40. Vijak je odvit polovico obrata. Igla gledano od vrhnje strani vplinjaca je na 2. poziciji. S temi nastavitvami se moped najbolj zavrti in tudi najbol gre. Problem je da ni odziven na zacetku, torej ko dam gas ga mori, potem se pa zavrti juhuhu.. ampak ko spustim gas spet nekaj časa potrebuje da zleze ven iz tega morenja.
Poizkusil sem z 88 in 99 notranjima dizama in 35 zunanjo, pa vendar brez uspeha. Čim dam 35 dizo noter se ne zvrti kot bi se moral, cetudi vijak odvijam in privijam. Skozi filter pa piha ven bencin. Vse to sem delal brez filtra, saj s tistim sportnim kitajskim filtrom ni blo nic. Svečka je čisto črna. Nasploh moped ko se zacne vrtet gre fenomenalno, ampak do tega potrebuje 3 sekunde gasa da zacne delat.
Ima kdo kaksno idejo kaj naj se poizkusim?
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos BT in njegov Bing

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

predvžig je kako nastavljen?
citroen94
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Sr Jan 23, 2013 1:13 pm

Re: Tomos BT in njegov Bing

Odgovor Napisal/-a citroen94 »

Ma vžig tu tudi vezo? Preverim in javim
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos BT in njegov Bing

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Kakšen avspuh imaš?
Minimum drži ali ugasne?
citroen94
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Sr Jan 23, 2013 1:13 pm

Re: Tomos BT in njegov Bing

Odgovor Napisal/-a citroen94 »

Laserja mam. Minimum lahko nastavim, in dela lepo, vendar kadar pod minimumom dela, pod obremenitvijo ne dela, se pravi se ne zvrti kot bi se moral
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Tomos BT in njegov Bing

Odgovor Napisal/-a sg1 »

Nima BT originalno precej voluminoznega airboxa kar tako brez pomena.
Sicer je 75 glavna šoba daleč premajhna, original je 88 in to z airboxom in filtrom.
Šoba za prosti tek pa sploh ne bi smela imeti nobene zveze z delovanjem pri polnem plinu.

A je Bing sploh Bing ali kitajski ponaredek ?
citroen94
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Sr Jan 23, 2013 1:13 pm

Re: Tomos BT in njegov Bing

Odgovor Napisal/-a citroen94 »

sg1 napisal/-a: Sr Maj 18, 2022 12:58 pm Nima BT originalno precej voluminoznega airboxa kar tako brez pomena.
Sicer je 75 glavna šoba daleč premajhna, original je 88 in to z airboxom in filtrom.
Šoba za prosti tek pa sploh ne bi smela imeti nobene zveze z delovanjem pri polnem plinu.

A je Bing sploh Bing ali kitajski ponaredek ?
Je original Bing. Cilinder je tudi original, ni ponaredek, motor pa je od apn 4, ker sem mel enega na lagerju in sem kar na tega dal Bt cilinder, kar nima nobene veze, vse skupaj pa je zmontirano na apn ogrodju, torej airboxa nemorem imeti, tisti “sportni” filtri so pa lih tolk kot da nebi imel nic..
citroen94
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Sr Jan 23, 2013 1:13 pm

Re: Tomos BT in njegov Bing

Odgovor Napisal/-a citroen94 »

Vžig je vredu. Nastavljen za BTja
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos BT in njegov Bing

Odgovor Napisal/-a filius »

Original BT cilinder + bing 18 brez airboxa je meni deloval z povrtano dizo z 1mm debelim svedrom. 75 je občutno premajhna.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
citroen94
kriva felna
Prispevkov: 72
Pridružen: Sr Jan 23, 2013 1:13 pm

Re: Tomos BT in njegov Bing

Odgovor Napisal/-a citroen94 »

Ampak moped hoče zaliti, tud bencina imam ogromno po nogah k se pelem 😕 torej ima bencina dovolj?
Odgovori