Pomožni kanali v cilindru

Predelave pogonske sile mopeda
JureKastelic
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Mar 03, 2021 6:28 pm

Pomožni kanali v cilindru

Odgovor Napisal/-a JureKastelic »

Pozravljeni na intrnetu in drugje sem videl neke ponožne kanale v cilindru in me zanima kako se to obnese.

http://fodi.frubar.net/files/E3F1A08F-C ... 4BE12F.jpg

Tukaj je ena slika z drugega foruma.

L.p
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 363
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Pomožni kanali v cilindru

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Dobiš nekaj malega na površini pretoka, če narediš da so polnjeni preko bata (ne tako kot na sliki) ti spodaj še malo hladi bat in maže zgornji SM ležaj. Narediš jih na nasprotni strani izpušnega kanala (zgoraj) usmerjeni nagor v center svečke (da lepo zaobjame pline) lahko so na enaki višini kot glavni pretok ali pa zamaknjeni za kake 5 stopinj. Če lepo narediš se splača, jaz bi dal 1ga v centru ali pa 2 pri straneh (da je simetrično) nekje 7mm širine pa 4mm globine, pri globini pazi da neboš prišel skozi steno zadnjič sem na hitro meril apn 38,5mm pa je nekje 6mm stene. Moja 2 centa lahko pa še kdo kaj doda :D
JureKastelic
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Mar 03, 2021 6:28 pm

Re: Pomožni kanali v cilindru

Odgovor Napisal/-a JureKastelic »

Hvala za odgovor, torej kokr zastopm to nuca samo za bolše mazanje ni nč recio da bi se motor bol vrtiv ali pa da bi mel več moči :D
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Pomožni kanali v cilindru

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Če so prav narejeni, se pozna na moči in obratih. Jih je pa zelo težko naredit vredu.
JureKastelic
auspuh lager
Prispevkov: 24
Pridružen: Sr Mar 03, 2021 6:28 pm

Re: Pomožni kanali v cilindru

Odgovor Napisal/-a JureKastelic »

Vrjamem da je težko, pa je tukaj kašn majstr k tu dela ali pa k samo pili kanale.
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 363
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Pomožni kanali v cilindru

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

JureKastelic napisal/-a: Pe Apr 29, 2022 3:15 pm Vrjamem da je težko, pa je tukaj kašn majstr k tu dela ali pa k samo pili kanale.
Mislim da uglavnem tisti ki to delajo/mo delajo zase ker vzame kar nekaj časa za slab denarni povratek :lol:
Rm1
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Sep 12, 2022 1:44 pm

Re: Pomožni kanali v cilindru

Odgovor Napisal/-a Rm1 »

Aljaž555 napisal/-a: Po Maj 02, 2022 7:40 pm
JureKastelic napisal/-a: Pe Apr 29, 2022 3:15 pm Vrjamem da je težko, pa je tukaj kašn majstr k tu dela ali pa k samo pili kanale.
Mislim da uglavnem tisti ki to delajo/mo delajo zase ker vzame kar nekaj časa za slab denarni povratek :lol:
to bom probal naredit na mojmu cilindru apn 42 junior mere pa vam povem kako dela :)
Rm1
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Sep 12, 2022 1:44 pm

Re: Pomožni kanali v cilindru

Odgovor Napisal/-a Rm1 »

no sem naredil booste in cilinder dela normalno
318788688_709113897158333_3716004470932029231_n.jpg
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 251
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Pomožni kanali v cilindru

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

:o :shock: :?

... glih tko zgleda, kot da bi barval pobarvanko, pa čez črto barval - kracal ....

...ampak tole lih ni neki presežek natančnega brušenja.... kot da bi črv zglodal kako nogo od stare omare.

... sori mogu sem.... :D pa brez zamere ;)

...o.k. ... ko sem že popljuval tole delo (pa verjetno da ne bom edini) ... kakšen je pa kaj rezultat? Praviš, da dela normalno. :roll: to je "širok" pojem.
..kaj prirastka moči? kolikor je videti na sliki, je presek teh kanalov nekaj kvadratnih milimetrov... zanemarljivo proti pretočnim kanalom, ki so videti ogromni.
Po moji oceni nisi s tem pridobil nič, razen da boš moral po nov cilinder.

...se ponavljam: Brez zamere. Verjetno si objavil sliko zavedajoč se, da boš požel ali pohvale ali pa kritike. V mojem primeru kritiko.
;)
Rm1
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Sep 12, 2022 1:44 pm

Re: Pomožni kanali v cilindru

Odgovor Napisal/-a Rm1 »

vem vem to je moj prvi v cilinder ki sem kdaj sploh pilil, cilinder sm delal booste ker je 42 pa ga ni skoda v nsikih dobro vlece v visoke se zavrti sam nimam pravega izpuha razn mf power :lol: zato se tud ne upa lih videt, sam v visokih vlece v klanc tko da. pretocni kjer pride z blokom skup tisto ni moje delo tolk da ves.
pricakoval sem take komentarje motijo me ne vem da cilinder ni perfekten blowback ne dela kar je ze dobro z delllorto 19 ne mori ko das gas je odziven.

zdaj pa mam za tebe uprasanje nekdo mi je reku naj jih ta dva boosta na vrhu združim a to lahk?
Odgovori