Magnet in elektrika za E90

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a filius »

Elektronikov imaš v zadnjem obdobju kot solate, ga ni meseca da se nebi vsaj en prodajal, morš se pa zavedat da so cene postale nore.

Js imam doma 3 komade, sicer podrtije za obnovo ampak kompletne. zadnja ponudba je bila 4000€ za kos...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Živnorc napisal/-a: To Feb 22, 2022 5:25 am ...hvala za odgovor za prvi del...
..verjetno je enako tudi za 15SLC...kot sem že zasledil tu na forumu?

...za 2. Del odgovora....hahahahaa...a se ti hecaš....prej na loto zadaneš.... noben noče prodat...tut če mu pod kozolcem gnije..
Tako tudi za SLC enako...ubistvu teh 1.5mm lahko nastaviš na vsakem tomosu sem jih nastelal ze kar nekaj tudi ce das nekaj desetink manj se sploh ne pozna vsaj jaz nisem razlike opazil....morda kak junior ki se ze kr konkretno vrti bi mu bolj pasalo manj pa še ta ima tovarniško 1.5mm.

Tole s kozolcem je nazalost res vem za kakšnega ki nebo več ceste videl pa ga nočejo prodat :(
Odgovor Napisal/-a filius » To Feb 22, 2022 7:45 am

Elektronikov imaš v zadnjem obdobju kot solate, ga ni meseca da se nebi vsaj en prodajal, morš se pa zavedat da so cene postale nore.

Js imam doma 3 komade, sicer podrtije za obnovo ampak kompletne. zadnja ponudba je bila 4000€ za kos...
Seveda jih je v zadnjem obdobju kot solate saj tudi cene niso bile nikoli tako visoke, tako folk mopede ki bi jih nekaj let nazaj peljali na odpad prodaja za nore cene zanimivo je pa da se najdejo ljudje ki to plačajo, ampak se nemoreš vrjet :lol:

Sem bil v zadnjem mesecu zmenjen za 2 pa sta se mi oba izmuznila, za enega sem bil že vse zmenjen nakar pridem tja pa mi možakar začne zviševat ceno....drugega sem našel v srbiji in za prevoz kontaktiral našega najljubšega uvoznika tomosov iz srbije, bil že zmenjen pa je seveda dobil ponudbo za nekaj 100 več pa je spet vse padlo v vodo....

Saj ne mislit da ga zastonj hočem sem pripravljen dat nekaj tisočakov, ampak nevem no za nekompletne rjaste podrtije kjer rabiš menjat skoraj vsak del ker je vse pregonjeno pa nebi dajal ravno 4k+...

Zgleda bo treba osebno v srbijo tam se še dobijo malo ceneje pa še to so razlike me njihovim in SLO trgom vedno manjše. So ugotovili da slovenci plačajo premium :lol: :lol:
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a filius »

Aljaž555 napisal/-a: To Feb 22, 2022 8:29 am Seveda jih je v zadnjem obdobju kot solate saj tudi cene niso bile nikoli tako visoke, tako folk mopede ki bi jih nekaj let nazaj peljali na odpad prodaja za nore cene zanimivo je pa da se najdejo ljudje ki to plačajo, ampak se nemoreš vrjet :lol:

Sem bil v zadnjem mesecu zmenjen za 2 pa sta se mi oba izmuznila, za enega sem bil že vse zmenjen nakar pridem tja pa mi možakar začne zviševat ceno....drugega sem našel v srbiji in za prevoz kontaktiral našega najljubšega uvoznika tomosov iz srbije, bil že zmenjen pa je seveda dobil ponudbo za nekaj 100 več pa je spet vse padlo v vodo....

Saj ne mislit da ga zastonj hočem sem pripravljen dat nekaj tisočakov, ampak nevem no za nekompletne rjaste podrtije kjer rabiš menjat skoraj vsak del ker je vse pregonjeno pa nebi dajal ravno 4k+...

Zgleda bo treba osebno v srbijo tam se še dobijo malo ceneje pa še to so razlike me njihovim in SLO trgom vedno manjše. So ugotovili da slovenci plačajo premium :lol: :lol:
2019 sem dal za kompletnega v slabšem stanju 850€, pa se mi je še kolega smejal, da nisem normalen da sm dal toliko denarja za podrtijo. Pred 14 dnevi sem imel za tega enakega elektronika ponudbo 4000€. To je še boljša naložba kot zlato....

Poznam par ljudi ki izdeljujejo replike elektornikov. Kupiš podrtega SLCja, nabereš preostale kose, kar se dobi novega kupiš novo in si narediš repliko. Prideš ceneje skozi kot če kupuješ originalnega.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 276
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Ali ima E90 drugače narejen nosilec za airbox, kot 15SLC?
Pri meni ima SLC na obe strani tisti "štangici", pri E90 pa je na desni strani štangica, na levi pa dve ušesi iz pločevine... pa ne vem, ali je to kaj predelano, ali je to orig.?

... da ne bom offtopic.... ravnokar sem naročil 2 kokusan evo2 za SLC in E90.... da se ne bom je*al s starimi in nezanesljivimi štromi....
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

filius napisal/-a: To Feb 22, 2022 12:30 pm
Aljaž555 napisal/-a: To Feb 22, 2022 8:29 am Seveda jih je v zadnjem obdobju kot solate saj tudi cene niso bile nikoli tako visoke, tako folk mopede ki bi jih nekaj let nazaj peljali na odpad prodaja za nore cene zanimivo je pa da se najdejo ljudje ki to plačajo, ampak se nemoreš vrjet :lol:

Sem bil v zadnjem mesecu zmenjen za 2 pa sta se mi oba izmuznila, za enega sem bil že vse zmenjen nakar pridem tja pa mi možakar začne zviševat ceno....drugega sem našel v srbiji in za prevoz kontaktiral našega najljubšega uvoznika tomosov iz srbije, bil že zmenjen pa je seveda dobil ponudbo za nekaj 100 več pa je spet vse padlo v vodo....

Saj ne mislit da ga zastonj hočem sem pripravljen dat nekaj tisočakov, ampak nevem no za nekompletne rjaste podrtije kjer rabiš menjat skoraj vsak del ker je vse pregonjeno pa nebi dajal ravno 4k+...

Zgleda bo treba osebno v srbijo tam se še dobijo malo ceneje pa še to so razlike me njihovim in SLO trgom vedno manjše. So ugotovili da slovenci plačajo premium :lol: :lol:
2019 sem dal za kompletnega v slabšem stanju 850€, pa se mi je še kolega smejal, da nisem normalen da sm dal toliko denarja za podrtijo. Pred 14 dnevi sem imel za tega enakega elektronika ponudbo 4000€. To je še boljša naložba kot zlato....

Poznam par ljudi ki izdeljujejo replike elektornikov. Kupiš podrtega SLCja, nabereš preostale kose, kar se dobi novega kupiš novo in si narediš repliko. Prideš ceneje skozi kot če kupuješ originalnega.
Ma sej se po glavi tolčem da ga nisem kupil nekaj let nazaj ko si še dobil solidne iz tam dol za nekaj čez jurja vozne niti ne tako slabe za obnovit pač. Ampak jbg takrat se nam je to zdelo drago zdej pa.....

Replike so ok ma to vseeno ni to...sej tut če kupiš, preden dobiš agregat, pa zadne pesto pa še kako malenost (števci) pa komej kej cnejš skoz prideš kot če podrtijo kupiš. Samo moraš kupovat v Srbiji, pri nas so itak cene najvišje.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 856
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Živnorc napisal/-a: To Feb 22, 2022 6:31 pm Ali ima E90 drugače narejen nosilec za airbox, kot 15SLC?
Pri meni ima SLC na obe strani tisti "štangici", pri E90 pa je na desni strani štangica, na levi pa dve ušesi iz pločevine... pa ne vem, ali je to kaj predelano, ali je to orig.?

... da ne bom offtopic.... ravnokar sem naročil 2 kokusan evo2 za SLC in E90.... da se ne bom je*al s starimi in nezanesljivimi štromi....
Mislim da tako je, da maš akumulator kam pršramfat :lol:
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a filius »

Živnorc napisal/-a: To Feb 22, 2022 6:31 pm Ali ima E90 drugače narejen nosilec za airbox, kot 15SLC?
Pri meni ima SLC na obe strani tisti "štangici", pri E90 pa je na desni strani štangica, na levi pa dve ušesi iz pločevine... pa ne vem, ali je to kaj predelano, ali je to orig.?

... da ne bom offtopic.... ravnokar sem naročil 2 kokusan evo2 za SLC in E90.... da se ne bom je*al s starimi in nezanesljivimi štromi....
Odvisno od letnika, ampak ja, E90 ima v večini 2 pleha tako da gre vmes akumulator, in kovinsko ploščio prek niju da ga drži na mestu.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a filius »

Aljaž555 napisal/-a: To Feb 22, 2022 7:38 pm Replike so ok ma to vseeno ni to...sej tut če kupiš, preden dobiš agregat, pa zadne pesto pa še kako malenost (števci) pa komej kej cnejš skoz prideš kot če podrtijo kupiš. Samo moraš kupovat v Srbiji, pri nas so itak cene najvišje.
Tudi srbija počasi izginjajo mopedi, oz. so se cene dvignile. Srbi osebno prodajajo recimo na FB, za praktično naše cene.

Pa uvoz v sloveniju tudi zna biti problem. Čez hrvaško mejo da ne boš spravil brez vez. Vsi ti mopedi gredo prek Madžarske sem....
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 366
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

filius napisal/-a: Sr Feb 23, 2022 7:35 am
Aljaž555 napisal/-a: To Feb 22, 2022 7:38 pm Replike so ok ma to vseeno ni to...sej tut če kupiš, preden dobiš agregat, pa zadne pesto pa še kako malenost (števci) pa komej kej cnejš skoz prideš kot če podrtijo kupiš. Samo moraš kupovat v Srbiji, pri nas so itak cene najvišje.
Tudi srbija počasi izginjajo mopedi, oz. so se cene dvignile. Srbi osebno prodajajo recimo na FB, za praktično naše cene.

Pa uvoz v sloveniju tudi zna biti problem. Čez hrvaško mejo da ne boš spravil brez vez. Vsi ti mopedi gredo prek Madžarske sem....
Sej vem po fb prodajajo oni pri nas po naših cenah zato sem rekel da so ugotovili da mi plačamo premium pri njih se jih manj najde ki bi bili pripravljeni tolko plačat. Splača se gledat njihove strani ala kupujemprodajem ipd. tam na vsake toliko prileti kakšen za normalno ceno. Glede prevoza če bi se šel to sam bi ga dol dal v kose potem je baje manj problemov. No nisem pa siguren bi mogel še malo povprašat glede tega.
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 276
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Magnet in elektrika za E90

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

filius napisal/-a: Sr Feb 23, 2022 7:31 am
Odvisno od letnika, ampak ja, E90 ima v večini 2 pleha tako da gre vmes akumulator, in kovinsko ploščio prek niju da ga drži na mestu.
KamiKaza napisal/-a: To Feb 22, 2022 8:18 pm

Mislim da tako je, da maš akumulator kam pršramfat :lol:
.... hvala za odgovor.... se mi je zdelo, da bo tako... ker je bilo preveč lepo narejeno in orig. farba gor, da bi to kdo doma predeloval, pa packal.....

Ekola... Kokusan naročen.... bom poskusil z LiFePO4 2,2Ah akujem in BMS.... pa da vidim, kako bo to delalo....
....pa ne me spraševat, kako dela, ker še nekaj cajta ne bo delalo.... imam vse v prafaktorjih.
... mašina je sicer zložena... vse ostalo pa v gajbicah...
Odgovori