Tomos APN 6 letnik 82

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

...zajla gasa... originalana zajla seveda ne paše, je bilo treba vzeti od čisto zadnjih APN ali hiphopa, ki pa so bolestn predolge, tako v globalu, kot prosti kone zajle; torej "chop shop showtime" :lol: na vrsti.
IMG_20220203_173103.jpg
...okrog 10cm bovdna odsekal...
IMG_20220203_173111.jpg
...ko sem sestavil- bi vseeno lahko še tja do 5cm skrajšal
IMG_20220203_173149.jpg
ko je gas na originalni ročki zaprt, je prosti del na vplinjaču dolg okrog 4cm
IMG_20220203_173213.jpg
...na strani ročke pa pri zaprtem plinu približno 2,5cm in to potem lahko skompenziramo z nastavnimi vijaki na ročki in vplinjaču... Za nipl na ročki... se dobi bolcne 5/7mm z vijakom s strani, se dačist elegantno rešit, na mojem zelenčku špila že par taužnt kilometrov :lol:
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

...še... števec, zem želel fenci števček in...
3230577 - irf-640x480.jpg
kupil takle nosilček za košaro, ga tepel, žagal, krivil...
IMG_20220204_135559.jpg
dokler mi ni bil všeč, doma našel en fajn kos aluminija, ga žagal, vrtal, pilil
IMG_20220204_144040.jpg
...dokler ni ven padel en tak fin nosilčel :lol:
IMG_20220204_162313.jpg
...spodnji del ohišja sem malce obdelal, da...
IMG_20220204_163222.jpg
...sem ga lahko namontiral kamor sem ga želel...
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Ideja je bila sicer zelo fajn, samo železni del nosilca je rabil še malo pretepanja, ker mi števec ni dovolil namestitve žarometa :oops:
IMG_20220204_163214.jpg
...zmanjkalo ene 2mm
IMG_20220204_192441.jpg
...tole je pa že bolje
IMG_20220204_192452.jpg
tudi zajla števca gre zelo lepo mimo ohišja luči
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Števčk prav lepo sedi, se lepo vidi, v končni fazi se zelo lepo vklopi v celoto
IMG_20220204_163239.jpg
IMG_20220204_192531.jpg
IMG_20220204_203330.jpg
...ampak... verjetno marsikomu ne bo všeč, ker ni "period correct", ampak takle mamo, sej tut mopi ni več to kar je bil :lol:
Sedaj pa smo še sklopko in njen nesrečni semering rešimo, pa nastavimo vžig in gassaaaaa. Aja, pa vsi sistemi so operativni, tko da... morda je edina neznanka regler... ker... ko sem delal svojega zelenkota, mi tak regler ni spustil štroma skozi in sem moral namontirati uno kocko, na tri kontakte, no, bomo videli....
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Hehe ne toliko zaradi tega ker niso stvari "period correct",
taki projekti mi niso najbolj všeč, ker se vzame dobro ohranjen originalen moped in se ga totalno predela.
Kar vse si zamenjal te nebi isto stalo če bi kupil samo dobro ohranjen okvir s papirji in iz tega nadaljeval... 🤔

Na kratko, končen izdelek mi je všeč, ni mi pa všeč pot kako si prišel do končnega izdelka :roll:
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Lih tko dobr ohranjen pa tudi ni bil; prav lahko bi se zgodilo da bi ga nekdo kupil in bi ko bi kaj crknilo (nažalost že takoj naslednji dan), ga parkiral in bi tako čisto lahko zgnil, ali da bi ga v roke dobili mladci in ga gonili dokler ne bi ribnil (brez olja v mašini). No, saj nekaj takega je že moral dati skozi, ker kakor je zgledalo vse fajn, ga je nekdo kar konkretno mučil preden ga je prejšnji lastnik rešil in "prišparal" zame :lol: . Sedaj ko sem ga "osvežil", pa verjamem da bo še kar en čas ropotal okrog, tko da, ja en več, ki bo preživel. Pa tudi ne verjamem da bi isto prišel skozi, ker tu sem lahko porabil večino delov ki so prišli z mopedom, kupovati dele za Tomose pa vemo kako gre, ponavadi drago in totalno zjahano (če samo pomislim... vplinjač za mojo štirinajstko..., original, pa ni delal dobro, kupil štiri, vsakega bogato plačal, pa noben ni delal prav, bi za ta denar kupil dva Dellortoja ali Polinija, pa še ostalo bi)...
Žal je tako da ne gledamo vsi enako na stvar, meni paše, ker so mopedi zaenkrat še edina stvar, kjer nam pustijo da kaj naredimo po svoje in imam na koncu dva mopeda, katerih nima nihče, pa če realno pogledamo, jih je še relativno veliko, tako da se "malce" skrijemo v povprečju :lol:
Ne pa mislit, da če bi našel eno 50 Sprintko ali kaj podobno redkega, to pa sam original (morda ampak res morda elektrika, če bi bila zjahana)
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

:lol: pa še en hec, me prjatu heca da bi mu moped prodal (tak ko je zej ven prišel), cena sploh ni važna :lol: in ko sem ženi to omenil, je blo... "sam probej, se koj ločim" :lol: , zej pa ne vem :?: :| :lol:
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

K lih mojo ženo... ni kr tko, z motorjem prevozi 7- 9000 kilometrov letno, tule so naju lani ujeli s Stelvia
2021-jul-2-stelvio-2-1000-1030-IMG_0821.JPG
2021-jul-2-stelvio-2-1000-1030-IMG_0810.JPG
...in če pomislimo, da je izpit opravila pri 52 letih, prej nikoli vozila kaj motoriziranega dvokolesnega in da je kuj prvo resno vožnjo skor umrla (o poškodbah zej nebi), bila petnajst dni v Innsbrucku v bolnici; ji prav rad ustrežem, če ima tudi kako heretično željo, koneckoncev je to najin skupni hobi :idea:
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

KamiKaza napisal/-a: So Feb 05, 2022 9:36 pm Lih tko dobr ohranjen pa tudi ni bil; prav lahko bi se zgodilo da bi ga nekdo kupil in bi ko bi kaj crknilo (nažalost že takoj naslednji dan), ga parkiral in bi tako čisto lahko zgnil, ali da bi ga v roke dobili mladci in ga gonili dokler ne bi ribnil (brez olja v mašini). No, saj nekaj takega je že moral dati skozi, ker kakor je zgledalo vse fajn, ga je nekdo kar konkretno mučil preden ga je prejšnji lastnik rešil in "prišparal" zame :lol: . Sedaj ko sem ga "osvežil", pa verjamem da bo še kar en čas ropotal okrog, tko da, ja en več, ki bo preživel. Pa tudi ne verjamem da bi isto prišel skozi, ker tu sem lahko porabil večino delov ki so prišli z mopedom, kupovati dele za Tomose pa vemo kako gre, ponavadi drago in totalno zjahano (če samo pomislim... vplinjač za mojo štirinajstko..., original, pa ni delal dobro, kupil štiri, vsakega bogato plačal, pa noben ni delal prav, bi za ta denar kupil dva Dellortoja ali Polinija, pa še ostalo bi)...
Žal je tako da ne gledamo vsi enako na stvar, meni paše, ker so mopedi zaenkrat še edina stvar, kjer nam pustijo da kaj naredimo po svoje in imam na koncu dva mopeda, katerih nima nihče, pa če realno pogledamo, jih je še relativno veliko, tako da se "malce" skrijemo v povprečju :lol:
Ne pa mislit, da če bi našel eno 50 Sprintko ali kaj podobno redkega, to pa sam original (morda ampak res morda elektrika, če bi bila zjahana)
Ja sej po svoje imaš tudi prav :) Če nebi kupil ravno kakšen zbiratelj bi lahko moped precej slabše končal :twisted:
Sicer tej apn6 začetnih letnikov (brez ojaččitve pod sedežom) so kar redki, vsaj jaz jih nisem veliko zasledil.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 855
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos APN 6 letnik 82

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Ja, polomil so jih :lol:
Sem iskal kakega z ojačitvijo zadaj, ampak vsi taki primerljive ohranjenosti, božjastno dragi, če je bila cena sprejemljiva, pa zgarbani da bohpomagej. Tko da zgleda da teli še čist taprvi niso ravno zaželjeni, najbolj grejo v promet prvi z ojačanim okvirjem in tastaro opremo (ene pol leta sem sledil po oglasih...)
Odgovori