APN6 sklopka nekaj vprašanj

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Marki14
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Jun 30, 2021 8:00 am

APN6 sklopka nekaj vprašanj

Odgovor Napisal/-a Marki14 »

Sklopka je drsela, zato sem menjal lamele. Prej je bila na vrhu tridelna lamela, spodaj pa dve običajni lameli. Sedaj sem dal vse tri navadne. Ko je sklopka sestavljena, se srednja lamela lahko z roko premika levo desno. To se mi zdi čudno, ker si mislim, da bi morale vzmeti to dobro stisniti. A je torej tista tri segmentna lamela malce drugačna od običajnih in zakaj sploh je ena tri segmentna, dve pa navadni?
Kako bi rešil, da bi delovalo kot je treba? Naj pustim staro tri segmentno?
Med izvlačenjem bobna sklopke in odvijačenjem tiste levonavojne matice, se je boben malce deformiral. Del z lamelami je sicer šel malce na trdo v boben, ampak se mi je na koncu zdelo kar ok. Zdaj pa vidim neke raze na bobnu, kot bi se ena od lamel zavrtela. Bi bilo treba menjat boben najbrž?
Sklopka zdaj skoraj nič ne spusti, ko jo stisneš (ne loči pogona od zobnikov), dokler motor vleče je zvok ok, ko pa greš dol in motor zavira, pa se nekaj dogaja v mašini in je slišati, ne znam opisati, recimo kot bi ne bilo olja noter in kot bi se slišalo zobnike, da nekaj mlejejo. Najbrž je to od sklopke?
cme
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: Po Jul 29, 2019 2:40 am

Re: APN6 sklopka nekaj vprašanj

Odgovor Napisal/-a cme »

Salčko novo in daj jo nitrirat. Naj ne opleta😁. Rezervni kosi "novi" so kitajski. Kvaliteta😪😪😪😪. Sklopko razdri in poravnaj vse plehe med lamelami, lamele daj na novo narediti. Če jih kdo dela...mogoče Sinter🤔 Če je mašina frizirana dodaj še 2 vzmeti. Potisni ležaj naj bo fag ali skf.Pravilno jo sestavi...poravnani utorčki. Preveri še iglični ležaj med gredko in sklopko. Ko je sestavljena jo stisni da preveriš če odvaja...se vrti. V šalcko mora pasti kot ata na mamo.😊 Aja preveri zobnik ce ni zelo obrabljen. Lp S
Odgovori