Tomos Flexer montaža smerokazov

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos Flexer montaža smerokazov

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Samo enosmerna na izmeničnem dela tako da stalno gori, se pravi, ko bi mogla žarnica goret, gori kot je treba, ko bi pa mogla bit ugasnjena, pa brli. Pa kot si rekel, če je narobe priklopljena, luči samo gorijo. Ko sem našel utripalko za izmenični štrom (tu ni nič važno kam priklopiš kaj- ni nobenih oznak gor), mi je pa delala samo par kilometrov, tko da sedaj spet sam brlimo
xwarrior
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: So Apr 03, 2021 10:18 pm

Re: Tomos Flexer montaža smerokazov

Odgovor Napisal/-a xwarrior »

Evo, sem priklopil, povezava smerokazov je bila obratna, utripalka pa nima veze kako se priklopi. Smerokazi edino ne ugasnejo, ampak se samo zmanjšuje svetloba, ko utripajo, to je pa verjetno od moči W.

Tako da najlepša hvala še enkrat za pomoč. :)
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos Flexer montaža smerokazov

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

To je zato k maš utripalko za enosmerni tok priklopljeno na izmeničnega; meni delajo tako že eno leto
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos Flexer montaža smerokazov

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

KamiKaza napisal/-a: Po Apr 17, 2023 11:40 am To je zato k maš utripalko za enosmerni tok priklopljeno na izmeničnega; meni delajo tako že eno leto
Ma ne tukaj ki je termična utripalka nima veze AC ali DC, je bolj verjetno zaradi obremenitve to švoh utripanje.

Sicer mi smo tudi kitajsko utripalko za DC uštimali da dela na AC (usmernik vmes :) )
Vsi novejši motorji imajo DC smernike zato je tudi večina utripalk na trgu za DC.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos Flexer montaža smerokazov

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Ne, saj utriplje čisto v redu, samo namesto da se vmes ugasne, brli. Mi je uspelo najti eno za izmenični štrom, sam kaj mi to rabi, če pa je takoj crknila. Mi pa ta izmenična na moji štirinajstki ni delala sploh, neglede kako sem jo priklopil (imam smernike čez akumulator vezane).
xwarrior
auspuh lager
Prispevkov: 13
Pridružen: So Apr 03, 2021 10:18 pm

Re: Tomos Flexer montaža smerokazov

Odgovor Napisal/-a xwarrior »

V glavnem mislil sem rečit, da je priklop bil tak kot sta mi napisala. Tule je pa video kako deluje. Še enkrat hvala obema :) https://imgur.com/gallery/DTQwtjl
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos Flexer montaža smerokazov

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Odlično, sploh ni tako slabo, mislim da gre še celo v tisto 60 do 90 utripov na minuto. Drugače pa moji na APNu isto delajo.
Odgovori