FlexeRacing

Predstavite nam svoj projekt
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: FlexeRacing

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Imam eno idejo, ki bi se morda obnesla, morda pa ne. Loh bi naredil nekaj na foro sleeper bika, kar pomen da na ven izgleda cist original, letu bi pa ko sneta skira. Tkoda da bi mogoče kupu auspuh od 45 verzije, ga mogoče še dodatno izboljšou? Abi to blo za kam al se mi bolj splača pač dat en drug auspuh če ne to ne bo to. Sicer pa kar se tiče glasnosti, bom verjetno kupu še dodaten zračen filter, ker zdej mam gor samo tisto original mrežco pa pokrovček in se sliš tut iz fergazarja noro. Ima kdo kakšno alternativo za filter, da ma "dober" ampak ne tako glasen filter pa da ga spravm pod plastiko. Sej bi meu na marelo narjen ampak pol bi mogu plastike rezat... nevem še sm v dvomih :)

P.S. preplozalo mi je novo dihtngo za avspuh... semizdi da mam rahlo zabasan avspuh, čeprou nimam tok km narjenih z njim. ko sem ga snel je iz njega steklo okol pou deci neizgorelega olja :? s tem da delam 2% mešanico... zdej sm začel bolj bogato delat odkar mam kit (3,5-4%)

LP Klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
A5f
glava cilindra
Prispevkov: 547
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 8:04 pm
Kraj: Celje

Re: FlexeRacing

Odgovor Napisal/-a A5f »

Orginal izpuha ne boš prepričal da bo dal kaj od sebe. Iz vplinjača se bo itak drlo če je odprt. Mešanico maš pa krepko s tem delaš več škode kot koristi. Jaz ko na novo skupaj dam mašino samo nastavim vplinjač potem pa vozim normalno, nikoli problema. Konec koncev če hočeš navit moped se bo drl...
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: FlexeRacing

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Danes sem imel "fotoshooting" :D
Priponke
DSCN7958.jpg
DSCN7951.jpg
DSCN7939.jpg
DSCN7928.png
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: FlexeRacing

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

Manjsi update, motor se vozi ampak bistveno manj zaradi tega ker je tako glasen. Vozil sem tudi po "zimskih razmerah" za katere mam mal pregladke gume ampak je pa dobr drsel :twisted: . Uglavnem iz tomoshopa sem narocil nov izpuh, set diz ker mislm da mam trenutno malenkost premajhno pa zracni filter ker upam dabo usaj mal tisji zvok. Kar se tice izpuha sem se odlocil za tecno krul ker je po mojih informacijah dober za navor in nizke obrate kar pa js iscem :D
V kratkem pridejo tudi kaksne slike :)

Lp Breznik Jr.
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: FlexeRacing

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

No, za božič me je obiskal dobri mož in prinesel dolgo pričakovana "darila" :D
image1.jpeg
Dobil sem že prej omenjeni tecno krul, nov zračni filter in set diz ker mi ni lepo laufalo v obratih
Kar se tiče zvoka, ni nič bolš glede dobesedne glasnosti, ampak zdej ma usaj tak dobr zvok bl globok. Sej sm se sprijaznil, v šolo se bom naprej pač vozil z apn6 ker je bolj "road legal". Zdej pa glede izpuha: Laser se nemore primerjat. Laser je očitno biu narjen samo za zelo določene visoke obrate, prej je mel zelo mal moči. Razmerje zobnikov mam še zmer 26 26, kot da bi mel kkšnega sprinterja, kar pa je na nek način tale moped tut postou :lol: Pospeški so taki da :oops: pač to je neki totalno drugega :) Če probaš zadržat moped ti ga rukne na zadno gumo, kar je blo prej mission impossible. Začne vlečt že čist takoj, in se ne ustavi sploh pač vleče praktično enakomerno do max obratov = končne tam okol 68km/h. Še ene par slik:
Potrebuje edin mau pranja ker je semzer cist usran od dogodivscin na snegu
Potrebuje edin mau pranja ker je semzer cist usran od dogodivscin na snegu
image2.jpeg
Zdej pa zbiram predloge za nalepke, kje nej jih nalimam da ne bo preveč istopal pač nočem daje kičast ampak obenem nočem da je prazen.
TomosPower
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: FlexeRacing

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

komentarji, predlogi, graje zaželeni :)
LP Klemen
TomosPower
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: FlexeRacing

Odgovor Napisal/-a prlek »

Dvomim, da ti z prenosi 26-26 gre tam 68, to je že precej za take majhne prenose ;) Koliko imaš sedaj dizo?
Glede nalepk bi ti jas po svojem okusu svetoval, da nalimaš gor to kar imaš dejansko na motorju. Recimo imaš airsal, dmp, dellorto, sava oz. mitas gume, tecno izpuh, ngk svečko itd... S tem po mojem osebnem okusu kičasto ne more izpast, seveda če so nalepke vsaj malo lično razporejene, da niso ene na drugi kot sticker bomb. Zame je recimo bolj kič to, da vidiš neko akrapovič nalepko ali malossi mhr cilinder oziroma vse kar sploh ni na motorju in je iz tega razloga brez pomena nalimano. :)
Uporabniški avatar
Breznik Jr.
zobnik
Prispevkov: 215
Pridružen: Če Jul 25, 2019 8:01 am

Re: FlexeRacing

Odgovor Napisal/-a Breznik Jr. »

prlek napisal/-a: So Dec 26, 2020 6:52 pm Dvomim, da ti z prenosi 26-26 gre tam 68, to je že precej za take majhne prenose ;) Koliko imaš sedaj dizo?
Glede nalepk bi ti jas po svojem okusu svetoval, da nalimaš gor to kar imaš dejansko na motorju. Recimo imaš airsal, dmp, dellorto, sava oz. mitas gume, tecno izpuh, ngk svečko itd... S tem po mojem osebnem okusu kičasto ne more izpast, seveda če so nalepke vsaj malo lično razporejene, da niso ene na drugi kot sticker bomb. Zame je recimo bolj kič to, da vidiš neko akrapovič nalepko ali malossi mhr cilinder oziroma vse kar sploh ni na motorju in je iz tega razloga brez pomena nalimano. :)
Nevem ce gre nevem kok manj ko 68, bom v kratkem preveril se enkrat z gpsom... Dizo sem dal 95 (orig. je bla 92) in mislm daje kr uredu, svecka je lepe kavno temno rjave barve. Kar se tice nalepk :lol: Ravno malo pozno sem prebral tvoj nasvet, kajti sedaj je poliman po tvojih besedah "kičasto" (mallosi mhr, itd... :D )ampak men je usec. Prilagam se nekaj boljsih slik trenutnim setupum in novimi nalepkami :twisted:
Priponke
DSCN8022.jpg
DSCN8010.jpg
DSCN8007.jpg
DSCN8005.jpg
DSCN8001.jpg
TomosPower
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: FlexeRacing

Odgovor Napisal/-a prlek »

No glavno, da so tebi nalepke všeč. Lahko ti dam kakšno dellorto nalepko in mitas, ker jih mam cel kup.
Glede diz bi te opozoril, da je sedaj pozimi varljivo štelat dize. Sem imel podobno izkušnjo in je pozimi z precej večjo dizo svečka imela pravo barvo. Ko pa se je otoplilo pa mi zalivalo. Šele v toplejšem vremenu sem lahko ugotovil pravo velikost dize in tako špila poleti in pozimi. Ampak sedaj štelat ne priporočam. Gostota zraka zaradi temperature naredi svoje.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: FlexeRacing

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

prlek napisal/-a: Ne Dec 27, 2020 9:11 pm No glavno, da so tebi nalepke všeč. Lahko ti dam kakšno dellorto nalepko in mitas, ker jih mam cel kup.
Glede diz bi te opozoril, da je sedaj pozimi varljivo štelat dize. Sem imel podobno izkušnjo in je pozimi z precej večjo dizo svečka imela pravo barvo. Ko pa se je otoplilo pa mi zalivalo. Šele v toplejšem vremenu sem lahko ugotovil pravo velikost dize in tako špila poleti in pozimi. Ampak sedaj štelat ne priporočam. Gostota zraka zaradi temperature naredi svoje.
če smo pikolovski bi tak moral za pozimi dat kako številko večjo dizo da dosežeš isti AFR... oz glede na temparature zunaj ... isto je z nadmorsko višino... defenitivno je pa bolše kako številko več kot manj ... isto je z nadmorsko višino... samo to je že iskanje dlake v jajci...
Odgovori