Izpuh po meri za BT-ja.

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
zupan111
batzajla
Prispevkov: 48
Pridružen: So Okt 29, 2011 11:22 am

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a zupan111 »

Pozdravljeni! Zanima me ali bi se še dalo dobiti tak izpuh za btja, oziroma ima še kdo podatke in bi ga bil pripravljen narediti, kdor se seveda ukvarja s tem. :D Lp
doho1995
auspuh lager
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Apr 27, 2015 6:55 pm

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a doho1995 »

Živjo a si mogoče pripravljen dati mere tega izpuha :)
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a PVL »

Na ta prispevek forumu izpred kar nekaj let sem ubistvu že pozabil. Od začetka sem vsem dajal mere, pa so imel vse razne težave ker je bilo treba uskladit ostale komponente z izpuhom. Uglavnem mer ne posredujem več naprej že nekaj časa.

Je pa tudi res, da je moje razumevanje izpuhov danes na drugem nivoju, kot je bilo, ko sem leta 2010 tole ustvarjal. To je dodatni razlog, da mere niso več dostopne, ker vem, da bi lahko določene stvari naredil bolje.

Če bi bilo dovolj zainteresiranih za nakup takih izpuhov, bi bilo seveda možno, da bi razvil novo verzijo 2015 ...
Starie
zobnik
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Sep 19, 2010 8:11 pm

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a Starie »

Zakaj pa originalen Bt izpuh ni dober? Glede na to, da je resonančen in nima nobene omejitve zaradi končne hitrosti, so verjetno v Tomosu posvetili nekaj razmisleka k konstruiranju izpuha.

Ali se večini gre le za to, da na 8000 min-1 spravijo čim več iz tega motorja, pod to številko pa se motor komaj premika?!
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Starie napisal/-a:Zakaj pa originalen Bt izpuh ni dober? Glede na to, da je resonančen in nima nobene omejitve zaradi končne hitrosti, so verjetno v Tomosu posvetili nekaj razmisleka k konstruiranju izpuha.

Ali se večini gre le za to, da na 8000 min-1 spravijo čim več iz tega motorja, pod to številko pa se motor komaj premika?!
Samo to je bila serijska proizvodnja.@pvl je pa izpuh preracunal da doseže višjo končno.če sem se zmotil naj me kdo popravi.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

tomosatx50s napisal/-a: Samo to je bila serijska proizvodnja.@pvl je pa izpuh preracunal da doseže višjo končno.če sem se zmotil naj me kdo popravi.
Ravno to Starie sprašuje, če niso že v tomosu preračunali original avspuh da iz motorja iztisne max moč in hitrost.
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

Izgleda da ne.naredili so izpuh ki je zadostoval potrebam trzisca in preformance za cestno uporabo.vemo pa,da bi lahko naredili boljsi izpusni sistem(ker znanje jim ni bilo omejeno)lahko pa da so bili zakonsko omejeni.
apn6s freek
auspuh
Prispevkov: 786
Pridružen: Pe Jun 25, 2010 3:12 pm

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a apn6s freek »

dejansko mene res zanima verzija 2015 ker si lastim prešnji izpuh in sicer na apn-ki s sl celindrom a35glavo ter dellotrto phbg 19 in je proti kakemu bt-ju (orginal oz s poverkami itd) nepreimerno velika razlika...
vid ti torej praviš da tudi s tem izpuhom nisi iztisnil vsega iz orginal agregata če te jas prav razumem ?
če bi bili skuterji zanesljivi bi jih tudi poštarji imeli ;)
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a PVL »

Izpuh je bil takrat največ kar sem znal narest, je bil tudi najmočnejši športni izpuh za bt-ja kar sem jih imel. Kot sem že napisal, bi pa danes znal narest boljšega.
inferno
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: To Feb 24, 2015 7:05 pm

Re: Izpuh po meri za BT-ja.

Odgovor Napisal/-a inferno »

iscem nekoga ki bi mi izdelal izpuh za serijski tomos bt 068 166 810
Odgovori