V poplavah zalilo mašino a3

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a si_me »

automatic_7 napisal/-a:ja tud meni ni uspelo prvič dat notr bata


moreš postavit obročke pravilno z utori in pol prvo prvi obroček stisneš,drugega malo držiš da je še vedno na pravem mestu in bat daš malo v cilindr in potem še drugega stisneš in bi moral it bat notr
ponavljam da gre tu za rabljen bat in ne nov.. to pomeni da so kanalčki dobesedno zabasani! --> beri prejšnji post
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Sime*1995 napisal/-a:
automatic_7 napisal/-a:ja tud meni ni uspelo prvič dat notr bata


moreš postavit obročke pravilno z utori in pol prvo prvi obroček stisneš,drugega malo držiš da je še vedno na pravem mestu in bat daš malo v cilindr in potem še drugega stisneš in bi moral it bat notr
ponavljam da gre tu za rabljen bat in ne nov.. to pomeni da so kanalčki dobesedno zabasani! --> beri prejšnji post
nevem na atx-u niso bli tko zabasani da nebi upal dat obročku gor :roll:
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a dolinar »

ja pol sm pa js najbl glasn... mislem no comment. drgač sm pa prvič ko sm to delu sm prvič tud uredu naredu. sam.
Janim8 počivaj v miru.
Uporabniški avatar
peugeottori
batzajla
Prispevkov: 34
Pridružen: So Jul 17, 2010 10:39 pm

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a peugeottori »

Sem snel bat, ker je veliko lažje dobit bat v cilinder kot če je na ojnici. Presušil sem štrom, vse sestavil nazaj in potem spet nova težava... Stojni vijaki so meli na vrhu pobran navoj. Sem kupil nove, skup sestavil, mal grdo pogledu kurbl in motor je laufu. Montiral sem še športni filter in zadeva deluje kot bi morala. Imel sem kar veliko srečo... Med kapo in cilindrom ni biko tesnila ko sem razstavil zadevo. Če pa je glava pa cilinder kovina na kovino se začne raztezat in velikrat poči cilinder, ki je bil še vedno (na srečo) nedotaknjen. No, važno mi je da sedaj zadeva laufa brez problema. Mi je ta reka sava povzročila kar nekaj stroškov in šraufanja... Konec dober, vse dobro! :mrgreen:


Še enkrat se zahvaljujem vsem za odgovore! :mrgreen:
[color=#FF0000]Pravkar si izgubil dragocene trenutke svojega življenja z branjem mojega podpisa[/color]
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a golnar »

na a3 v originalu ni tesnila med glavo in cilindrom. tudi drugje sicer tesnilo ni vedno nujno potrebno (sem se veliko vozil brez tesnila), in tudi cilinder ni šans da poči zarad česa takega kot je "pomanjkanje" dihtnge
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

Sime*1995 napisal/-a:
automatic_7 napisal/-a:ja tud meni ni uspelo prvič dat notr bata


moreš postavit obročke pravilno z utori in pol prvo prvi obroček stisneš,drugega malo držiš da je še vedno na pravem mestu in bat daš malo v cilindr in potem še drugega stisneš in bi moral it bat notr
ponavljam da gre tu za rabljen bat in ne nov.. to pomeni da so kanalčki dobesedno zabasani! --> beri prejšnji post

nisem še videl bata, ki bi imel tako zabasane utore da obročki nebi šli gor pa sem ze dosti videl...
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
pristavc
glava cilindra
Prispevkov: 519
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 11:17 pm
Kraj: Črnuče

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a pristavc »

js tut nevem to,edin č se je po kšnmu govnu valu :D
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a golnar »

jz sm pa jh neki. je blo tok zapacan, da ko se je obročk vsedu v utor, ga je biu velk problem vn spravt.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a si_me »

klemenm2 napisal/-a:
Sime*1995 napisal/-a:
automatic_7 napisal/-a:ja tud meni ni uspelo prvič dat notr bata


moreš postavit obročke pravilno z utori in pol prvo prvi obroček stisneš,drugega malo držiš da je še vedno na pravem mestu in bat daš malo v cilindr in potem še drugega stisneš in bi moral it bat notr
ponavljam da gre tu za rabljen bat in ne nov.. to pomeni da so kanalčki dobesedno zabasani! --> beri prejšnji post

nisem še videl bata, ki bi imel tako zabasane utore da obročki nebi šli gor pa sem ze dosti videl...
pol si zelo malo videl...
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: V poplavah zalilo mašino a3

Odgovor Napisal/-a dolinar »

ja js sm tud samo enga takega vidu pa še v tistmu batu ki je stal 10 let v prahu blatu itd. pa tud nisem nč vn brusu samo nazaj sm ga dau pa je blo.
Janim8 počivaj v miru.
Odgovori