Tomos atx/senior

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Rm1
zažgan bat
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Sep 12, 2022 1:44 pm

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a Rm1 »

Živnorc napisal/-a: So Jan 07, 2023 8:30 am PVL je eden izmed tistih par majstrov v SLO... zato.
:D
Nisi zastopu uprasanja js sm reku kako je on prsu na 10km z bing 12 ce je pvl z nevwm kakim karburatorjem na slc prsu na 12 vem da PVL je edn od tistih majstrov
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Slika

To je graf. Kot sem napisal- bing 12 in original apn cilinder. Uporabnega območja je 4krpm.
Kaki posegi so bili narejeni, pa raje nebi.
Morda samo omenim, da je bat sam naredil, vozil se je pa ogromno in je vse zdržalo bp.
Pa ti konji so na kolesu, to je še več , kot 10km na gredi ;)
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 365
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

ro-bi napisal/-a: So Jan 07, 2023 10:48 am Slika

To je graf. Kot sem napisal- bing 12 in original apn cilinder. Uporabnega območja je 4krpm.
Kaki posegi so bili narejeni, pa raje nebi.
Morda samo omenim, da je bat sam naredil, vozil se je pa ogromno in je vse zdržalo bp.
Pa ti konji so na kolesu, to je še več , kot 10km na gredi ;)
In kaj so prednosti tega doma narejenega bata ?? Gledenato da se danes praktično za kakršnokoli potrebo da kupit bat in to kvaliteten.

Graf zgleda na las podoben tistemu od 4ke v "4ka tuning" temi mislim da je od Gašper Mahkota.
Zadnjič spremenil Aljaž555, dne So Jan 07, 2023 12:39 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
JFK-4
auspuh lager
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Jan 05, 2023 4:33 pm

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a JFK-4 »

ro-bi napisal/-a: So Jan 07, 2023 10:48 am Slika

To je graf. Kot sem napisal- bing 12 in original apn cilinder. Uporabnega območja je 4krpm.
Kaki posegi so bili narejeni, pa raje nebi.
Morda samo omenim, da je bat sam naredil, vozil se je pa ogromno in je vse zdržalo bp.
Pa ti konji so na kolesu, to je še več , kot 10km na gredi ;)
Res je.. Se opravičujem da se oglašam vmes, a sem lastnik tega tomosa in tudi izvedbenik, kar nekaj teh mopedov, ki se vozijo, nekateri z podobnim setupom in drugi še z boljšim rezultatom... Naj dodam, da sem pred meritvijo naredil vsaj 120 obratovalnih ur.... ali 250 litrov porabljenega goriva... Moped je namenjen vsakodnevni uporabi in zelo prilagodljivi vožnji vsakemu uporabniku...To ni dirkalni program, ampak zgolj moped za v gobe in naravo ob lepem vremenu...
A vsi ti mopedi uporabljajo BING12, to pa zaradi naših koroških pravil in druženja med nami...
Lahko si pogledate link, kako se imamo med druženjem in uživanjem koroških lepot in veselja...
https://www.youtube.com/watch?v=-1TiE_8T5cA&t=5s
https://www.youtube.com/watch?v=MD8QZiPtt_U&t=9s
In še enkrat @PVL in @gašper mahkota sta ena izmed odličnih in zelo uspešnih pionirjev v predelavah tomosov...
Tudi @ro-bi se je vozil z APN-jem vsaj 100km/h ko sem jaz še v planice kakal....to pa je že skoraj 40let nazaj...
Tako da, vse se da, kjer je volja in potrpežljivost...
Samo gasa :)
Priponke
APN_Gorazd Kac.jpg
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 253
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

Sicer off topic, ampak:

... vsa čast za oba videa, kdorkoli jih je posnel in zmontiral! ... profi narejeno!
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Aljaž555 napisal/-a: So Jan 07, 2023 12:35 pm

In kaj so prednosti tega doma narejenega bata ?? Gledenato da se danes praktično za kakršnokoli potrebo da kupit bat in to kvaliteten.

Graf zgleda na las podoben tistemu od 4ke v "4ka tuning" temi mislim da je od Gašper Mahkota.
Doma si lahko naredi bat po želji. Je namreč takega premera, da se ne da kupit. Graf je isti, Gašper je meril, lastnik je pa JFK-4
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 365
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

ro-bi napisal/-a: So Jan 07, 2023 1:52 pm
Aljaž555 napisal/-a: So Jan 07, 2023 12:35 pm

In kaj so prednosti tega doma narejenega bata ?? Gledenato da se danes praktično za kakršnokoli potrebo da kupit bat in to kvaliteten.

Graf zgleda na las podoben tistemu od 4ke v "4ka tuning" temi mislim da je od Gašper Mahkota.
Doma si lahko naredi bat po želji. Je namreč takega premera, da se ne da kupit. Graf je isti, Gašper je meril, lastnik je pa JFK-4
A ok razumem. Se mi je zdelo da mi je graf nekam znan :D
Živnorc
vplinjač
Prispevkov: 253
Pridružen: Po Nov 15, 2021 8:43 am

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a Živnorc »

..da malo obudim temo (čeprav ni moja tema...in upam, da ne smetim)
...prilepim slike, kako sem naredil kolutno zavoro na zadnjem kolesu
...v glavnem...nobena bremza tolk ne bremza, kot od mojga ATXa bremza bremza...💪

..pa upam, da me na tehničnih ne bodo je*al zarad tega...

...aja...pa sprednje vilice sem moral ojačat...
Priponke
20230329_184556.jpg
20230329_150534.jpg
20230328_165051.jpg
20230221_183510.jpg
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Opalaa, tole je pa k original :D :)
Aljaž555
vplinjač
Prispevkov: 365
Pridružen: So Jan 25, 2014 8:27 am

Re: Tomos atx/senior

Odgovor Napisal/-a Aljaž555 »

Živnorc napisal/-a: Pe Mar 31, 2023 12:04 pm ..da malo obudim temo (čeprav ni moja tema...in upam, da ne smetim)
...prilepim slike, kako sem naredil kolutno zavoro na zadnjem kolesu
...v glavnem...nobena bremza tolk ne bremza, kot od mojga ATXa bremza bremza...💪

..pa upam, da me na tehničnih ne bodo je*al zarad tega...

...aja...pa sprednje vilice sem moral ojačat...
Dobro si zrihtal...moj že nebo tako dobro bremzal :lol: :lol:
Odgovori