TOMOS APN MHR 70ccm LC

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

KVAS napisal/-a:Ma men je zmer odpadlo, pa ni važn kje je blo, edino zdej mi na blokih že neki časa drži. Js uporabljam to olje:

http://www.google.si/search?hl=sl&q=com ... B243%3B600
no ja bom vido kak bo, ko se bo posušilo,. drgač pa bom pol tko obruso oz poravnau,. in pa si bom ponovno spesko bloke,. pa bom vido če bo držalo al ne :D drgač si isto od kemiskita uporabo kovino,. al kero drugo ? za olje bom pa vido,. morem it še u nabavo,. in ga kupit pa bom vido kak se bo obneslo :D
:)
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

Neki se dela,.. počas probavam zafilat luknci ki so nastale ob varenju,. in zaenkrat kr gre,. s tem da ni še blo čist suho,. zato sm sam mal nagrobo obruso,. in dau nazaj na toplo ( na radiator) gred,. tko da se posuši,. bom pa še enkrat ( oz še večkrat) popravo, če je še ki kaka luknica,.. tko da lepo poravnam, in še enkrat speskam, pol pa grejo bloki počasa skupi :D Sem pa danes še mal cilinder popravo,. in izpušn je zaenkrat na grobo fertik,. zdej me pa čaka še mal pretoka . neki sm že začeu,. je pa še dost dela ( bom posliko ko bo kej nrjenga več,.) :D
Še neki slik:
Slika Slika Slika Slika Slika
In pa še neli slik od cilindra,. ne vid se nejbulš,. ka nism nikakor mogo lepo poslikat,. ekrat se lepu vidi levi izpušni boost,. drugiš da desni :roll: nism mogo use na 1 sliko psravt da bi se lepo vidlo ( preslab felefon,. :roll: ),. drgač pa cilinder treba še znotri mal spolirat,. pa fino spucat ( ko bom končau s piljenjem):D
Slika Slika Slika Slika Slika Slika
To je zaenkrat to,. ko bo kej več,.. objavim :D
:)
Uporabniški avatar
strajnarR
zažgan bat
Prispevkov: 76
Pridružen: Če Mar 24, 2011 10:03 pm
Kraj: Okolica NM

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a strajnarR »

Bloki k novi :)
Kako se reče tej masi, kaj je to točno?
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

strajnarR napisal/-a:Bloki k novi :)
Kako se reče tej masi, kaj je to točno?
Niso še,. je še dost dela z njimi,. počasa pa bo :D ,. to je drgač ekoča kovina za hladno varenje,. od Kemiskit-a ( Al21) ;)
:)
Uporabniški avatar
strajnarR
zažgan bat
Prispevkov: 76
Pridružen: Če Mar 24, 2011 10:03 pm
Kraj: Okolica NM

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a strajnarR »

Takih še u Kopru niso naredl :)
Pohvale vreden projekt!
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

strajnarR napisal/-a:Takih še u Kopru niso naredl :)
Pohvale vreden projekt!
Takih res da niso nrdil :D & hvala,..
Dans sem še zadnjič popraviu bloke in zdej počakm da se fino posušijo, še enkrat obrusim, in speskam, sem pa danes še naredo navoje za lemelni ventil, in pa ponovno za elektriko, in še sprobo kako paše ventil, oz kuk je lufta med gredjo in ventilom,.. in je kr vredi pršlo mal je še lufta umes, sam bom kr tko pusto kakor je,.. če se bom pa odločo gdaj za kak druk ventil bom pa tako prilagodiu bloke :D
Slika Slika Slika Slika Slika
:)
Uporabniški avatar
_buco_
zariban cilinder
Prispevkov: 111
Pridružen: Če Dec 09, 2010 1:05 am

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a _buco_ »

Všeč mi je, kako imaš speljan kanal, tudi flow si naredil, edino predlagam še ti, da lamelca podložiš za 3-4cm, saj boš tako prišel do bolj idealnega vsisa, posledično se ti pa nebo toliko vrtincev ustvarjalo. Na tej strani, ko imaš vsis pa še na cilindru predelaj srajčko, jo malenkost ušpiči in skrajšaj. Na super poti si, sedaj ni nujno, da upoštevaš moje nasvete, ti jih pa toplo priporočam ;)
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

_buco_ napisal/-a:Všeč mi je, kako imaš speljan kanal, tudi flow si naredil, edino predlagam še ti, da lamelca podložiš za 3-4cm, saj boš tako prišel do bolj idealnega vsisa, posledično se ti pa nebo toliko vrtincev ustvarjalo. Na tej strani, ko imaš vsis pa še na cilindru predelaj srajčko, jo malenkost ušpiči in skrajšaj. Na super poti si, sedaj ni nujno, da upoštevaš moje nasvete, ti jih pa toplo priporočam ;)
Ja flov je zaenkrat bol ko ne nagrobo obdelan,. mislim mal ga treba še popravit,. ker ko sm popravljo luknice ki so nastale ob varenju pa sem še mal tam popravo,. pa bom ponovno nafino še obdelo preen si še "dokončno" speskam bloke,.. :D Za lemelnega,.. hm na to niti nism študiro,. zdej za enkrat bom tko pusto.. poznej ko bom mašino odpro in še kej dodelo,. pa si bom tut naredo distančnik,. oz bom moogč že tut prej si naredo distančnik in ga gor zmontiro, ja to je tut še v načrtu da predelam srajčko,... mogoč tut na pretočnih kanalih oz nism niti gledo kej preveč kak je prostora pol ko je bat v SML,.. tko da za tist morm še pogledat,. pr usisi, jo pa sigurno še predelam,.. drgač glede cilindra, pa tut nemislim več neki velik delat,. ker bom tko zamenjo ta cilinder z močnejčim,.. ta cilinder je že rabljen, dubo pa sem ga po primerni ceni ( z vsem potrebnim, bat,glave,..) tko da mi je ta cilinder bol kot ne biu za model za izdelavo blokov, drgač za prvih neki kilometro bo pa vredi, in mislim da bi kr neki mogo dat od sebe :D tako da en deu tvojega nasveta sem že tko meu v načrtih že za nrdit,. drugi del ( distnčnik),.. si bom pa tut nrdiu,... pa še to bi pol prašo,. recimo kuk približno ga nej dvignem, oz kuk je priporočeno oz kar je bolše ? :D
:)
Uporabniški avatar
DMTuning
Mojster
Prispevkov: 885
Pridružen: So Jul 17, 2010 12:46 pm
Kraj: Bliz KRŠKEGA

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a DMTuning »

Update,... Daanes sem predelo še srajčko/vrat cilindra na vsisni strani in pa izpuh sem mal porihto :D
Cilinder prej:
Slika
In potem,. :
Slika Slika Slika
Priprava izpuha/ ta izpuh bo sam za začetk,. poznej pride že kej bulšga,..):
Slika Slika Slika Slika
Mal je še lufta med izpuhom in gumo,. (na sliki se mal čudno vidi,. kukr da bi bla stena zmečkana,. bom drugič naložo še sliko ko bo fertik,.):
Slika

Zdej mam pa še eno vprašanje,. na sesalni strani sem popraviu srajčko/vrat cilindra,.. mi bi gdu priporočo če popravim še pr pretoku, al je dost placa ( po moje bi blo fajn če bi mal popravo, oz škodit nima pomoje kej če bi popravo,.?),. upam da se bo vidlo iz slik:
Slika Slika Slika
To če mi lahko go še svetuje in pa za lamelni ventil za kuk ga nej dvignem višje (vsak komentar je zaželjen) :D
:)
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: TOMOS APN MHR 70ccm LC

Odgovor Napisal/-a golnar »

tole koleno na izpuhu tut za zalaufat ni :)
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Odgovori