tomos ATX

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
lazo123
zobnik
Prispevkov: 152
Pridružen: So Jun 05, 2010 9:20 am

tomos ATX

Odgovor Napisal/-a lazo123 »

Imam tomos ATX... letnik 2000. Gor ima izpuh MF power 3.. in ko pridem do konca tretje, šaltnem v četrto.... samo v četrti pa nedobi več nč hitrosi.... če dam pa še v peto.. pa izgubi mal hitrosi... če bom jst zdej zamenu taspredn zobnik (dam recimo zobnik ki ima 11zobov)... bo potem v četrti in peti dobival hitrost? al bo isto kot zdej?
Uporabniški avatar
TheLord
vplinjač
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr Sep 23, 2009 9:48 pm
Kraj: Šiška, Ljubljana

Re: tomos ATX

Odgovor Napisal/-a TheLord »

ja ne bo bolš sam je 11 premali pomoje..
kere prenose maš pa zdaj?
pa je vse original razen avspuha?
Slika
lazo123
zobnik
Prispevkov: 152
Pridružen: So Jun 05, 2010 9:20 am

Re: tomos ATX

Odgovor Napisal/-a lazo123 »

TheLord napisal/-a:ja ne bo bolš sam je 11 premali pomoje..
kere prenose maš pa zdaj?
pa je vse original razen avspuha?
ne, sej premal ni... 13 zobov ma original za ATX-a... jst pa hočm da mi bo bl vleku v klanc... pa me pol tut zanima če bo tkrt v četrti pa peti kj hitrosti začeu naberat..
auspuh je drug, ostalo je original.

če se po klancu dol furam, mi motor pride do 80km/h... pa pol tut obdrži to hitrost... sam po ravnini pa pride največ do 65...
Zadnjič spremenil lazo123, dne Ne Sep 12, 2010 1:45 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
PiZdeK6_
mašina
Prispevkov: 1489
Pridružen: Sr Feb 03, 2010 5:31 pm
Kraj: Poljčane- Rogaška slatina

Re: tomos ATX

Odgovor Napisal/-a PiZdeK6_ »

ja koliko pa imaš zdaj sprednji zobnik?
lazo123
zobnik
Prispevkov: 152
Pridružen: So Jun 05, 2010 9:20 am

Re: tomos ATX

Odgovor Napisal/-a lazo123 »

PiZdeK6_ napisal/-a:ja koliko pa imaš zdaj sprednji zobnik?
ja zdele je org. torej 13 zobov.. dau pa bi gor zobnik k ma 11 zobov...
arkas
zariban cilinder
Prispevkov: 149
Pridružen: Po Avg 09, 2010 5:48 pm

Re: tomos ATX

Odgovor Napisal/-a arkas »

zanimiva so vprašanja ko si potem na njih sam odgovoriš
Uporabniški avatar
TheLord
vplinjač
Prispevkov: 271
Pridružen: Sr Sep 23, 2009 9:48 pm
Kraj: Šiška, Ljubljana

Re: tomos ATX

Odgovor Napisal/-a TheLord »

ja neki druzga more bit še narobe nevem da ti kej kompresija uhaja? zato k če je original zobnik in spredej in odzadej pa še mf3 k je lih da zvrti je skor nemogoče da nebi zvrtel 4te pa 5te tko da še kej druzga poglej.!
Slika
lazo123
zobnik
Prispevkov: 152
Pridružen: So Jun 05, 2010 9:20 am

Re: tomos ATX

Odgovor Napisal/-a lazo123 »

TheLord napisal/-a:ja neki druzga more bit še narobe nevem da ti kej kompresija uhaja? zato k če je original zobnik in spredej in odzadej pa še mf3 k je lih da zvrti je skor nemogoče da nebi zvrtel 4te pa 5te tko da še kej druzga poglej.!

sm zdej spredn zobnik zamenu, sm dau 11-ko gor... pa mi je šou do 70/kšn km mn... v peti sm ga do konca tišu.... pol sej mi je pa na pou zlomu zobnik.. WTF?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: tomos ATX

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

lazo123 napisal/-a:
TheLord napisal/-a:ja neki druzga more bit še narobe nevem da ti kej kompresija uhaja? zato k če je original zobnik in spredej in odzadej pa še mf3 k je lih da zvrti je skor nemogoče da nebi zvrtel 4te pa 5te tko da še kej druzga poglej.!

sm zdej spredn zobnik zamenu, sm dau 11-ko gor... pa mi je šou do 70/kšn km mn... v peti sm ga do konca tišu.... pol sej mi je pa na pou zlomu zobnik.. WTF?
to je šibka točka 11 zobnikov ja ... radi se zlomijo na pol ... 12 daš pa je ... pa daš magar zadnga kak zob več
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: tomos ATX

Odgovor Napisal/-a filius »

aljo69 napisal/-a:
lazo123 napisal/-a:
TheLord napisal/-a:ja neki druzga more bit še narobe nevem da ti kej kompresija uhaja? zato k če je original zobnik in spredej in odzadej pa še mf3 k je lih da zvrti je skor nemogoče da nebi zvrtel 4te pa 5te tko da še kej druzga poglej.!

sm zdej spredn zobnik zamenu, sm dau 11-ko gor... pa mi je šou do 70/kšn km mn... v peti sm ga do konca tišu.... pol sej mi je pa na pou zlomu zobnik.. WTF?
to je šibka točka 11 zobnikov ja ... radi se zlomijo na pol ... 12 daš pa je ... pa daš magar zadnga kak zob več
12- ka mi je odletela po 80 km... Nvem no na atx-u bo zdržal na e90 pa vem da je 12 kr malo majhna...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori