Kateri vžig za tuning mašine?

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
007
Mojster
Prispevkov: 24
Pridružen: Pe Jul 02, 2010 12:50 am

Re: Kateri vžig za tuning mašine?

Odgovor Napisal/-a 007 »

Pri kontaktnem baterijskem je treba samo dodat elektorniko med vžig. tuljavo in platinami (oz. karkoli se pač uporabi za detekcijo), da je na platinah samo manjša krmilna napetost, da se znebi problem el. obloka. Ko je enkrat elektornika pa tudi ni večji problem dati namesto platin kak drug senzor premika kontaktni ali brezkontaktni, če dodamo temu še kak mikropocerosček pa si lahko že sam dokaj hitro narediš kak pameten vžig. 20000RPM je nekje 300Hz, 300Hz pa v elektorniki ne pomeni problema pri nadaljni obdelavi. Je pa treba vseeno kar malo pazit kako bi se napisal program in kak hardwere bi se uporabil.
Uporabniški avatar
turbocharger
vplinjač
Prispevkov: 397
Pridružen: Pe Okt 02, 2009 10:05 pm
Kraj: Koper-(okolica)

Re: Kateri vžig za tuning mašine?

Odgovor Napisal/-a turbocharger »

TOMOtoS napisal/-a:
golnar napisal/-a:ma kdo kak načrt za baterijski vžig? predvsem načrt vezja bi biu fino
js sm sprobo to:
Če imate na primer doma en star magnet, ki ga ne uporabljate oz. je uničen ga izrežite tako (tista tri spojišča ki držijo 4 magnete), da ostane le tisti del, ki odpira platine (odmikač za platine ).

Potem vas čaka, da si najdete kako akumolatorsko baterijo (npr od mašine za vrtanje 12V lahko tudi 18V [boljša]) in nekaj cinanja.
Žico, ki gre od platin vežete na minus baterije, plus baterije pa bežete na cinšpulo, ki je polek platin. In to je vse!
Samo paziti morate, da so ob štartu platine razklenjene (v nasprotnem primeru je sklenjen tokokrog, in se sekreva cinšpula in baterija se prazni-skoraj kratki stik)
Baterija se tudi dokaj hitro prazni!! Vozite se lahko le tako dolgo kot vam to omogočajo baterije (do distega časa dokler na pade napetost po kritično mejo....)
Problem je pa tudi v platinah, ki tudi rade "zapikajo". Na njih nastane obloga, ki jih treba večkrat sčistiti....(iskrenje, kljub kond.)

Sem sprobal in zadeva DELUJE!! Zato mi ne govort da NE DELUJE!!
Ne boste verjeli, da je to sploh vaš "frček" in boste imeli res drug občutek vožnje....

Naraščanje obratov bo zelo zelo hitro!! in tudi padec obratov bo zelo hiter! V bistvu se bodo obrati hudo navezali na bračanje ročke... Bo ma tudi neenakomeren "štand gas" in ga boste morali nastaviti na malce višje obrate, drugače bo crkaval....

P.S.: V PREDELAVO OZ. EKPERIMENTIRANJE SE NAJ SPUŠČAJO SAMO TISTI, KI IMAJO ČAS IN POTRPLENJE TER MALCE VEČ STARIH DELOV!!!
še slikca:
http://img690.imageshack.us/i/elektrikasl.jpg/
Kaj kondenzatorja nisi uporabu??(ga nisi nikjer vezal)??
A se lahko uporabi recimo 6V baterijo pa 6V cinšpulo??
jdivja2
glava cilindra
Prispevkov: 570
Pridružen: Ne Dec 13, 2009 8:52 am
Kraj: Negova

Re: Kateri vžig za tuning mašine?

Odgovor Napisal/-a jdivja2 »

turbocharger napisal/-a:
TOMOtoS napisal/-a:
golnar napisal/-a:ma kdo kak načrt za baterijski vžig? predvsem načrt vezja bi biu fino
js sm sprobo to:
Če imate na primer doma en star magnet, ki ga ne uporabljate oz. je uničen ga izrežite tako (tista tri spojišča ki držijo 4 magnete), da ostane le tisti del, ki odpira platine (odmikač za platine ).

Potem vas čaka, da si najdete kako akumolatorsko baterijo (npr od mašine za vrtanje 12V lahko tudi 18V [boljša]) in nekaj cinanja.
Žico, ki gre od platin vežete na minus baterije, plus baterije pa bežete na cinšpulo, ki je polek platin. In to je vse!
Samo paziti morate, da so ob štartu platine razklenjene (v nasprotnem primeru je sklenjen tokokrog, in se sekreva cinšpula in baterija se prazni-skoraj kratki stik)
Baterija se tudi dokaj hitro prazni!! Vozite se lahko le tako dolgo kot vam to omogočajo baterije (do distega časa dokler na pade napetost po kritično mejo....)
Problem je pa tudi v platinah, ki tudi rade "zapikajo". Na njih nastane obloga, ki jih treba večkrat sčistiti....(iskrenje, kljub kond.)


jah jaz tudi imam tak vžig samo da je brez vezja proti zlepljenju platin tako kot tvoj stvar deluje čist kul res lepo zelo hitro narastejo in padejo obrati mogoče mala zamera za brege kjer obrati prehitro padejo ker ni vztrajnosti tak da lahko ostaneš tudi sred breega za po ravnem pa stvar seka!

Sem sprobal in zadeva DELUJE!! Zato mi ne govort da NE DELUJE!!
Ne boste verjeli, da je to sploh vaš "frček" in boste imeli res drug občutek vožnje....

Naraščanje obratov bo zelo zelo hitro!! in tudi padec obratov bo zelo hiter! V bistvu se bodo obrati hudo navezali na bračanje ročke... Bo ma tudi neenakomeren "štand gas" in ga boste morali nastaviti na malce višje obrate, drugače bo crkaval....

P.S.: V PREDELAVO OZ. EKPERIMENTIRANJE SE NAJ SPUŠČAJO SAMO TISTI, KI IMAJO ČAS IN POTRPLENJE TER MALCE VEČ STARIH DELOV!!!
še slikca:
http://img690.imageshack.us/i/elektrikasl.jpg/
Kaj kondenzatorja nisi uporabu??(ga nisi nikjer vezal)??
A se lahko uporabi recimo 6V baterijo pa 6V cinšpulo??
največja štajerska laž je To še spijemo pa gremo
007
Mojster
Prispevkov: 24
Pridružen: Pe Jul 02, 2010 12:50 am

Re: Kateri vžig za tuning mašine?

Odgovor Napisal/-a 007 »

Baterijskega kontaktnega vžiga pomoje nima smila delat brez elektronike, ki prepreči el. oblok na platinah. Dela na 6V ja, rabiš pač 6V cin špulo ter 6V aku.
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: Kateri vžig za tuning mašine?

Odgovor Napisal/-a sales0 »

007 napisal/-a:Baterijskega kontaktnega vžiga pomoje nima smila delat brez elektronike, ki prepreči el. oblok na platinah. Dela na 6V ja, rabiš pač 6V cin špulo ter 6V aku.
Tako je, brez elektronike nima smisla, ker uničiš platine zaradi iskre, katera skače noter in ne zvrti se toliko kot z elektroniko dodatno.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
turbocharger
vplinjač
Prispevkov: 397
Pridružen: Pe Okt 02, 2009 10:05 pm
Kraj: Koper-(okolica)

Re: Kateri vžig za tuning mašine?

Odgovor Napisal/-a turbocharger »

Kaj to točno mislite z elektroniko??......npr??
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Kateri vžig za tuning mašine?

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

da imaš platine samo za stikalo...
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: Kateri vžig za tuning mašine?

Odgovor Napisal/-a sales0 »

turbocharger napisal/-a:Kaj to točno mislite z elektroniko??......npr??
Imaš Močnostni trancistor, na katerega je vezano napajanje(+12V) in na katerega so vezane platine(služijo kot stikalo).
Ko se platine razklenejo tranzistor preklopi napajalno napetost na cinšpulo(tuljavo-bobino ali kakor koli že) in ta potem vrže iskro.

Če pa nimaš tega vezja, pa gre vsa napetost in tok preko platin, katere pa zaradi tega posledično skuri.



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Kateri vžig za tuning mašine?

Odgovor Napisal/-a Pich »

sales0 napisal/-a:
turbocharger napisal/-a:Kaj to točno mislite z elektroniko??......npr??
Imaš Močnostni trancistor, na katerega je vezano napajanje(+12V) in na katerega so vezane platine(služijo kot stikalo).
Ko se platine razklenejo tranzistor preklopi napajalno napetost na cinšpulo(tuljavo-bobino ali kakor koli že) in ta potem vrže iskro.

Če pa nimaš tega vezja, pa gre vsa napetost in tok preko platin, katere pa zaradi tega posledično skuri.



L.p!



Aleš!
Z eno besedo : rele
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
sales0
vplinjač
Prispevkov: 466
Pridružen: Če Maj 27, 2010 9:25 pm
Kraj: Prekmurje-Murski Petrovci
Kontakt:

Re: Kateri vžig za tuning mašine?

Odgovor Napisal/-a sales0 »

Ja elektronski rele. :D



L.p!



Aleš!
Če si zadovoljen z mojimi storitvami povej naprej, če pa nisi zadovoljen pa povej meni.
EMAIL: team.ufo.performance@gmail.com
Odgovori