Škrtanje v zadnjih izdihljajih oldtimerja

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
klima94
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: So Jul 31, 2010 6:25 pm

Škrtanje v zadnjih izdihljajih oldtimerja

Odgovor Napisal/-a klima94 »

Z mojim končno registriranim 28 let starim ovtomatikom, sem hotel končno narediti malo daljšo turo. Peljal sem se v 5km oddaljen kraj, nazaj pa mi je malo po polovici poti moped crknil. Najprej sem začutil nihanje v moči, potem je delal neke čudne zvoke. Začel sem se ustavljati, naenkrat pa se je iz menjalnika zaslišal žvenketanje, dokler ni moped počasi crknil. Hotel sem ga zopet zakurblati, pa se kurbl sploh ni premaknil. V drugem poizkusu sem poizkusil malce močneje, takrat pa se je premaknil, toda še zmeraj je bilo zelo težko kurblati. Prav tako, ko sem kurblal se je iz menjalnika slišal podoben zvok, kot takrat ko je crkoval. Med 2km dolgim porivanjem do doma (po ravnini) sem slišal, da se iz menjalnika sliši drugačen zvok, kot prej in je bilo kot kovinsko trkanje oz. kot bi nekaj ob nekaj udarjalo. Ve kdo, kaj bi lahko bilo fuč, ne da bi moral jaz odprti pokrov, ker nisem bogve kakšen mehanik.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5226
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Škrtanje v zadnjih izdihljajih oldtimerja

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

ja odpret boš mogu tko al tko (desni pokrov)
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Škrtanje v zadnjih izdihljajih oldtimerja

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

iz kje si če si iz okolice lj lahko pridel pogledat tvoj problem....
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
klima94
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: So Jul 31, 2010 6:25 pm

Re: Škrtanje v zadnjih izdihljajih oldtimerja

Odgovor Napisal/-a klima94 »

Bom popoldne enkrat odprl pokrov na menjalniku, pa pogledal kako je kaj. klemenm2: Ni treba, je se en sosed spozna dobro na to.
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Škrtanje v zadnjih izdihljajih oldtimerja

Odgovor Napisal/-a koroman »

kuplungo ti je uničo. to je meni airsal naredo. ružlo ko svinja pa težko je blo zakurblat. pol pa sem odpr pa se je samo fsipalo ven :D ni pa to neki problem hudi da neboš mislo
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
svit
kriva felna
Prispevkov: 61
Pridružen: Pe Avg 27, 2010 5:34 pm
Kraj: postojna

Re: Škrtanje v zadnjih izdihljajih oldtimerja

Odgovor Napisal/-a svit »

mojemu prijatelju je tudi kuplengo z***o sdej je motor na kosih in tudi ležaje bo trba menjat ker so šli ostružki noter isti problem rožljlo,škripalo :|
klima94
auspuh lager
Prispevkov: 14
Pridružen: So Jul 31, 2010 6:25 pm

Re: Škrtanje v zadnjih izdihljajih oldtimerja

Odgovor Napisal/-a klima94 »

Sem odprl pokrov in sem čakal na najhujše, sem pa videl, da nikjer nič ni narobe, vsaj zgledalo je tako. Ker sem imel moped na boku se ni nič ven vsipalo, kolikor pa sem lahko videl, pa ni bilo nič poškodovano. Opazil pa sem dve stvari. Srednja zobnika sem lahko migal sem ter tja približno milimeter, dva. Ko sem zavrtel nazaj, se prvo boben od kuplonge ne zavrti, po kakšem četrt obrata pa ga sunkovito cukne, in se vrti s kolesom. Nekaj več informacij je, sam pa ne vem, kaj bi lahko blo. Dozdeva se mi, da bi lahko kaj bilo z tistimi zobniki, ki so v notranjosti.
Odgovori