Varilni aparat

Vse kar vam pade na pamet
jdivja2
glava cilindra
Prispevkov: 570
Pridružen: Ne Dec 13, 2009 8:52 am
Kraj: Negova

Re: Varilni aparat

Odgovor Napisal/-a jdivja2 »

jaz mam aparat varstroj 1805 to je MIG/MAG co2 in sem več kot zadovoljen.Gre švasat brez problemov tudi 0,7-0,8pleh
največja štajerska laž je To še spijemo pa gremo
štirjak
vplinjač
Prispevkov: 389
Pridružen: Če Avg 13, 2009 4:47 pm

Re: Varilni aparat

Odgovor Napisal/-a štirjak »

a se da mogoče v mig dat alu žico za varjenje Al? ubistvu je ravno varjenje Al tisto kar me vleče k tig.

Pa doskrat bi mi še prišeu prav komplet za plamensko varjenje,recimo za kej pogret pa to,ampak o tem bom kdaj drugič razmišlu
Uporabniški avatar
dj.umek
glava cilindra
Prispevkov: 532
Pridružen: Po Avg 10, 2009 11:01 pm
Kraj: Celje

Re: Varilni aparat

Odgovor Napisal/-a dj.umek »

štirjak napisal/-a:a se da mogoče v mig dat alu žico za varjenje Al? ubistvu je ravno varjenje Al tisto kar me vleče k tig.

Pa doskrat bi mi še prišeu prav komplet za plamensko varjenje,recimo za kej pogret pa to,ampak o tem bom kdaj drugič razmišlu
Lahko daš Alu žico v MIG ampak moreš kupit pol še poseben plin ki pride okol 200€ neka mala jeklenka..
Slika
štirjak
vplinjač
Prispevkov: 389
Pridružen: Če Avg 13, 2009 4:47 pm

Re: Varilni aparat

Odgovor Napisal/-a štirjak »

koliko je pa cena navadnega plina za mig aparat?
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Varilni aparat

Odgovor Napisal/-a Pich »

Z malo jeklenko Co2 vred 70€. samo polnjenje je pa okrog 30€.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Varilni aparat

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

dj.umek napisal/-a:
štirjak napisal/-a:a se da mogoče v mig dat alu žico za varjenje Al? ubistvu je ravno varjenje Al tisto kar me vleče k tig.

Pa doskrat bi mi še prišeu prav komplet za plamensko varjenje,recimo za kej pogret pa to,ampak o tem bom kdaj drugič razmišlu
Lahko daš Alu žico v MIG ampak moreš kupit pol še poseben plin ki pride okol 200€ neka mala jeklenka..
argon je drgač to nevem kje kupuješ ampak pri messerju je 180€ tavelika bomba.

za c02 pa vpraš kakšnega gasilca.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
tomy
vplinjač
Prispevkov: 463
Pridružen: Po Apr 05, 2010 1:51 pm

Re: Varilni aparat

Odgovor Napisal/-a tomy »

Za 0.7 mm pločevino sploh ni treba dodajat materiala. Se sam zlije z gretjem (vsaj tako je blo, ko smo v šoli nekaj delali)...
jdivja2
glava cilindra
Prispevkov: 570
Pridružen: Ne Dec 13, 2009 8:52 am
Kraj: Negova

Re: Varilni aparat

Odgovor Napisal/-a jdivja2 »

štirjak napisal/-a:a se da mogoče v mig dat alu žico za varjenje Al? ubistvu je ravno varjenje Al tisto kar me vleče k tig.

Pa doskrat bi mi še prišeu prav komplet za plamensko varjenje,recimo za kej pogret pa to,ampak o tem bom kdaj drugič razmišlu
lahko daš no3 ampak potrebuješ kot si rekel aluminijasto žico in argon ali pa vsaj neki mig co2/argon pol moreš menjat tudi šobo ker je za argon drugačna.
največja štajerska laž je To še spijemo pa gremo
korbarl95
auspuh lager
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 5:50 pm
Kraj: Poženik

Re: Varilni aparat

Odgovor Napisal/-a korbarl95 »

Ne vem če si že kupu ampak TIG je zelo zahteven postopek: težje je variti saj v eni roki držiš gorilnik v drugi pa dodajni material, pred varjenjem je potrebno dobro očistiti površino saj se drugače delajo mehurčki pri aluminiju in nerjavnem jeklu pa je to še posebaj važno. Aluminij je prekrit z tanko plastjo aluminijevega oksida, ki ga moraš delono odstraniti z acetonom ali čim podobnim. To kar so ti pisali o te da za varjenje aluminija potrebiuješ več amperaže ni res, potrebuješ AC aparat (ac/dc) izmeničen tok ima čistilno funkcijo ki razbije aluminijev oksid. sicer pa z izmeničnim tokom lahko variš le magnezij in aluminij.
Jaz imam tig aparat in vem o čem govorim. mala 10l bomba napolnjena z argonom stane 150 evrov, polnenje pri messerju pa 35 evrov, vendar če veliko variš plina kar hitro zmanjka :) .
Sicer pa imajo TIG aparati možnost MMA (elektroobločnega) varjenja in z njim lahko variš vse kot pa tudi z MIG/MAG aparatom.

Z mig/mag aparatom se da variti aluminij potrebuješ le dovolj čist argon in aluminijasto žico, vendar imaš z TIG postopkom veliko večji nadzor nad varjencem.
Končna odločitev je tvoja, če bi rad varil tanko pločevino in da si za varjenje vzameš veliko časa si kupi Tig aparat.

L.P Lovro
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Varilni aparat

Odgovor Napisal/-a Pata »

Osebno imam WTL MIG200P inverter lahek majhen, 200 amperski, z možnostjo varjenja po TIG,MIG,MAG,MMA postpkih sepravi imam v eni majhni škatli vse... kolut se spravi tudi noter. Zraven dobiš vse pakete. Ima zaslon za amperažo,downforce arc in wave control štimat. Pr mig/mag postopku si tudi naštimaš debelino drata,pol nek 2t in 4t k nevem nit kaj je itd... uglaunem zelo dober je in majhen. Za aluminji je pa najboljše variti z durafixom usaj če mene prašaš
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Odgovori