Naši začetki šraufanja

Vse kar vam pade na pamet
Uporabniški avatar
green_ripper
vplinjač
Prispevkov: 326
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 7:44 pm

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a green_ripper »

tema se mi zdi kar zanimiva :lol: :lol:
TO-to MO-more S-sekat

Tomos<3
manman
zažgan bat
Prispevkov: 89
Pridružen: To Jul 13, 2010 2:57 pm
Kraj: Kranj

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a manman »

jz sm pa začel lansko leto na avtomatiku a3 z njim me je foter kšno nedeljo zapeljal ko sem bil še mali :D potem je stal nekaj cajta pol sva spucala ferg pa zamenjala mešanico sem se malo vozil in se odločil da bi ga malo pošravbal prvo kar je blo sem menjal izpuh ( lipnika) in a 35 cilinder
Uporabniški avatar
P Blade
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Sr Okt 21, 2009 9:54 pm
Kraj: Lajbah-Izola

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a P Blade »

začel s APN-una k je bla kasneje prodana, pobarvana v rdečo/modro z modrim ognjem vmes.
Dobil zaribano.
KAko se lotit? Na timmg-ju sem si sposodil za skopirat APN 6 katalog delov (razstreljene risbe).
In si naštimal list papiraj, da sproti skiciram kako narazen vzet.
No, od skiciranja ni blo nič, ker je mašina dost enostavna (lego technic press).
Cilinder sem dal brusit na 38,5, nov bat, zamenjal kajlo avtomata in uspešno sestavil.
Večji problem potem je bil, kako se to vozi, saj sem se prej vozil z ravim frčijem '81, in šoltat nisem znal.
Sem mel kr ene par animacij, speljaval z drugo (strah-pizda zafuku sem neki, ne potegne valjda tko čudno težko???).
Potem mi je enkrat nehote šlo v 1., in motor po zadnjem, k sm dal gas.... :lol: .
Kot sem kasneje spoznav, je bila trdi prvi kriva nova kajla, jz pa nism upu mal bl živahno znižat brzine.... :idea:
Pisalo se je leto 1996....
Slika
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

bilo je leto 2008 natančneje 11.marec ko sem od sošolca kupil avtomatika,ker sem že dalj časa prebiral razne skuter,moped forume sem se odločil da še jaz nekaj nabavim takmalo za šravfat..tako se je vse začelo med tema 2 in pol letoma pa sem že imel: 5 avtomatikov-Vse prodal,1minimoto(imam še zdaj) 4kolesniki(imam še zdaj) 6skuterjev-Vse prodal,7avtomatika imam zdaj pa bo ostal pri meni kak dolgo bo ker mam vrh glave skuterjev in podobne plastike :D
Uporabniški avatar
pivk123
mašina
Prispevkov: 1381
Pridružen: Sr Maj 12, 2010 4:36 pm
Kraj: međveđe brdo
Kontakt:

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a pivk123 »

začeu sm en dobr let nazaj
z mojim prvim frčijem a3ml
ki je šel potem v dele ker mi doma niso hotl ga uštimat da bi delau

pol svas fotrom sestaula tomos 14m in me je načel učit menjat,vost....
pol sm pa še od soseda dobu za đabe tomos a3,ki ga mam še zdj,sam da ni na njemu prav nič več original :lol:


no upam da bom še ohranu tradicijo :lol:
Tomos ready to race
Fuck the new shit! Old is top shit!!
. VW Drivers Wanted.
tomi122
zobnik
Prispevkov: 154
Pridružen: Če Maj 20, 2010 8:36 pm

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a tomi122 »

Moja babica mi je dala avtomatika a3,tata me je nauču šrawfat,brat predelovat.
Najprej sva se z brato ubadala z tem avtomatikom ga razstavla prebarvala,majčkeno predelala,potem sem kupil enga avtomatika za 5.000 sit,z bratom sva ga zrihtala da je delu,pol sem ga zameno za eno nanovo pobarvano šestko,motor je bil na kosih,s tatom sma ga sestavla, z bratom pa predelala,avtomatika ima še vedno in negre od hiše za noben denar,ker svoje ga prvega motorja nemislem prodat,šestka je tudi doma in gre res ko svinja vleče za popizdit sam žre bencina...
Uporabniški avatar
pomartin
Mojster
Prispevkov: 2821
Pridružen: Pe Maj 07, 2010 11:45 pm
Kraj: Postojna

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a pomartin »

prbl. 5 let nazaj (mogoče mau več) sem od očeta dobu rdečo apn4 z vilcami in amortizerjami od ene jave (mislm da 350), lamo cly in predelan originalc s protikonusom... motorčk je šel ušečno :D
Enkrt me je nekaj primlo in sem brskal po podstrešju, kjer sem našel bing 18 SL, očeta sem prepričal da mi je naredil koleno in razlika v delovanju motorčka se je kar poznala :D. Kmalu sem spoznal pomen resonančnih izpuhov in sem nabavu enega BT lipnika- končna je bila okoli 80 km/h.
S tem motorčkos sem se fural prbl. 1 leto in pou.
Nato sem to 4ko razstavil, spravil use razen grušta in najprej nabavu atx grušt, nato še plastike in use kar spada zraven. začel se je moj prvi projekt. nastal je atx z apn/lamo mašino in bt lipnikom. Za tako spremembo sem se odločil, ker sem hotu da je moj moped malo bol podoben motorju :P
Nekega dne mi je sredi gozda ribnil, ko sm pršu domou sm vidu da je obročk zapeu za izpušni kanal, neke velike škode ni bilo, vendar sem se odločil za nakup ctx mašine, 4kina mašina pa še zdaj čaka na regalih na boljše čase.
No kmalu sem od uporabnika bivšega foruma @mat kupil ctx mašino- fi50, železna puša, podložen cly- a kmalu sem spoznal da je mašina čis u k**** (bat je bil premajhen) in sem jo prodal.
Nato sem kupil e90 mašino od uporabnika @car99 -cilinder kot nov, gred in ostala drobovina mašine prav tako.
Popraviti sem moral dati le ležišča ležajev na gredi in stvar je špilala :D
Prišla je zima in začela se je generalka, dal pa sem obnovit in nanovo poniklat tudi cilinder.
Ko je motor prvič vžgal se je že čutila razlika. na nizkih obratih je motor imel več moči- v visoke pa ga še nisem spravil, ker do zdaj še ni bil ulaufan. to pa zato, ker se mi je ponudila prilika nakupa ctx mašine po precej lepi ceni, mal je bla za popraut, + bat piljen v lunco in spet akcija.
Na grušt sem dal ctx-a ker me je zanimal kao gre.. in sem ugotovil da precej uredu.
Takrat sem se odločil da bom naredil še en motorček, ampak tokrat ne za offroad ampak za cesto. Prbl. 1 leto za tem se je ta moja odločitev počasi začela uresničevat. nabavil sem bt50N, kateri je imel malo bol boge plastike, ki jih še zdaj kitam- oz. so sam še za pobarvat :P- lahko pogledate pod moj projekt bt90N
Potem sem mel en accident z CTXom- spodnji obroček mi je utrgalo in oluščil se je nikasil. Zdaj enkrt pozimi ga bom dal obnovit :D
malo nazaj pa sem porihtal bratu enga frčija, ki ni nič posebnega, razen lamo cilinder.

LP
bol star bol nor!
Uporabniški avatar
nejc124
predelana mašina
Prispevkov: 1530
Pridružen: To Sep 01, 2009 2:17 pm
Kraj: Stična

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a nejc124 »

začel sem pred 5 leti ko sem hotel kupiti mini moto (cestnega) pa me je mat pol prepričala v lublan k smo ga že gledal da gremo rajš kšnga tomosa pogledat. in pol res kupmo oglasnik v trgovin in gremo že takoj gledat motor, to je bil Tomos avtomatik a3 :) takrat ko sm ga prvič pršu gledat je mu še lipnika gor, pa takrat zame za 12 letnega mulca frčak že gre kar dobr, glede na to da sm prvič sedu na motorju.. pa sm reku dej ta avpuh dol odšravfej pa original gor k gre prehitr. hehe in z avtomatikom so itak prec nastale težave pol pa mal sam probavaš, kšnga uprašaš za nasvet pa se naučiš počas :D
Motociklizem = privilegij za izbrance.

Piješ merlot fukaš povsod,
piješ teran fukaš usak dan,
piješ CVIČK adijo tičk. ;D

http://www.youtube.com/watch?v=IqtT7ezvBKc


ce si sam pripravljas drva te dvakrat pogrejejo! ;)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a Pich »

Začel sem pred pribl 25-imi leti s tomos 14 M. ja nekaj malega izkušenj mislim, da se je nabralo v vseh teh letih.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
elektronik
kriva felna
Prispevkov: 69
Pridružen: To Okt 12, 2010 9:08 pm

Re: Naši začetki šraufanja

Odgovor Napisal/-a elektronik »

vsi ste začeli frčije šraufat jas pa apn :D :D :D
Kje so tisti časi ko smo se z apn furali po vasi
Odgovori