ROG Pony express

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
KLV 1000
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: To Apr 27, 2021 7:53 pm

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KLV 1000 »

IMG_20210423_152709.jpg
KLV 1000
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: To Apr 27, 2021 7:53 pm

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KLV 1000 »

IMG_20210425_151643.jpg
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

:lol: dobrodoše ..."uklubu" :lol: zej boš pa vidu hudiča :lol: Puchshop je zate rešitev, kar se tiče motornih delov, za ostalo pa boh ti pomagej... Tudi bovdne dobiš gor za cca 30- 40% cene pri nas. Moraš sicer kupit zajlce posebej, pa bovdne (žal lih belega bovdna nimajo), pa ves drobni material, kot bolcni za na konc zajle, pa bolcnčk za gas zajlo. Seveda se ta drobiž splača le, če vzameš mal večjo količino, da se poštnina mal ubije, ker si zelo hitro na 27 evrih poštnine, če pa kako malenkost vzame, pa wočjo 9 evričev... Sem enkrat vzel zajle "po kosih" v trgovini Kolo Bled, pa me je skor kap, k sem plačal več, kot če bi kupil že narejene :x Sicer je imel na zalogi marsikaj kar v Sloveniji ni bilo možno dobiti (sicer ne ravno pocen), ampak to sedaj ne bo več pomembno... Zgleda da je koronca odnesla tut to štacunco- no, sej lastnika sta že en cajt penzjonista, tko da je bilo to kar za pričakovat.
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Sn mal čorav :lol: a maš to kolesa na 36 špic, al une na 28, k če maš feltne na 28 špic in slabe, boš mel kar probleme dobit dobre. Pa na motorju je zlo mali zobnik, original je gor 16 zob (čeprav se tu prodajajo v glavnem petnajstke- se motor preveč dere pa baje nagnjen k pregrevanju?). Pasal bi mu zobnik 17, sam poj maš pa speljevanje v kurcu, pa bregi so še slabši, kot so že tako. seveda se to govori za original motor...
KLV 1000
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: To Apr 27, 2021 7:53 pm

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KLV 1000 »

Dan hahha sem imel prvo veliko za začetek zajebancijo sicer vse glatko razmontiral celega ves vesel kako še obvladam po 34letih poniya samo še sprednje vilice in ok....Malo sutra neki bumbar je tako močno balanco notri nabil da jo nikakor nismo mogli ven dobiti faackk....Po eni uri špricanja z WD40 in drugimi spreji kr še ni hotlaa ven jaz hop flekcarco in sem ugotovil da je bumbar nabil balanco 2cm v vilico tam ki je navoj facckk....Zdej moram zardi bumbarja še dodatno celo balanco kupiti fack...Pa še za buteljski hec je zavaril pedala torej še pedala in gonilke kupiti fack.....To je moj začetek ki sem si ga želel dobrih 30 let....Moja soproga pa zaenkrat samo še z očmi gleda okroglo......lp....
KLV 1000
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: To Apr 27, 2021 7:53 pm

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KLV 1000 »

Koliko špic ima moje kolo še nisem prišel do remonta kolesa sicer sploh nisem vedel :?: da so dve vrsti.36in :?: 28špic :roll: to bo pa še posebno zanimjivo... :oops: Tako kot praviš kamikaza puchshop pa nekaj pri nas frčo moto trgovina cilinder....Ja sem si vzel malo časa pa gledal cene vseh delov zelo različne cene za isti artikel :o :roll: :shock: Sicer se mi nič ne mudi ampak me žilca zeza da bi to čim prej :lol: :D :mrgreen:.............Sprednji zobnik bi dal najraje original da bi šlo v hribček malo bolje.....lp...
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

KamiKaza napisal/-a: Sr Apr 28, 2021 11:18 am :lol: dobrodoše ..."uklubu" :lol: zej boš pa vidu hudiča :lol: Puchshop je zate rešitev, kar se tiče motornih delov, za ostalo pa boh ti pomagej... Tudi bovdne dobiš gor za cca 30- 40% cene pri nas. Moraš sicer kupit zajlce posebej, pa bovdne (žal lih belega bovdna nimajo), pa ves drobni material, kot bolcni za na konc zajle, pa bolcnčk za gas zajlo. Seveda se ta drobiž splača le, če vzameš mal večjo količino, da se poštnina mal ubije, ker si zelo hitro na 27 evrih poštnine, če pa kako malenkost vzame, pa wočjo 9 evričev... Sem enkrat vzel zajle "po kosih" v trgovini Kolo Bled, pa me je skor kap, k sem plačal več, kot če bi kupil že narejene :x Sicer je imel na zalogi marsikaj kar v Sloveniji ni bilo možno dobiti (sicer ne ravno pocen), ampak to sedaj ne bo več pomembno... Zgleda da je koronca odnesla tut to štacunco- no, sej lastnika sta že en cajt penzjonista, tko da je bilo to kar za pričakovat.
Po zajle grem jaz vedno v VPC bovden. Naredijo hitro in (po mojem mnenju) po normalni ceni. Nekatere bovdne lahko zbiraš barve, če pa so stari bovdni še dobri, potem zamnja samo zajle (po želji seveda). Zadeva je tudi zalotana oz. zaprešana, tko da drži ornk. Te sešraufani pini/zaključki radi spustijo...

https://www.vpc-bovden.si
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

U, hvala za link, bo ponuclih, sam pri telih mopedih je hec, k maš na eni strani bunko ("hruška"), na drugi pa prost konec in 10 + v evrih za eno tako zajlo je čist preveč, če jo lahko izdelaš za bistveno manj, zajla, dolga 2 metra manj k evro, bovden 1,6 evra za meter, končne puše par centov... poj pa računaš... še za gas dobiš bolcne (nislim da se začno pri 5/7mm in si lahko izdelaš čist custom zajlo za gas (na štirnajstki na Poliniju mi drži že več k 1000km)
Za zajle kjer je pa treba prešat, pa take stvari bo pa takale firma več k dobrodošla :)
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Še en, pob pravi, sam za generacijo ga zrihtej, da bom mel mal za po vasi brenčat :lol:
IMG_20210513_133711.jpg
...je bil hec, vžge, prosti tek je, kakorkoli si pa s plinom delal, pa sam moooo, je na vplinjaču vsa tesnila uničil, da je teklo ko iz cevi, pa štrom gledal, pa... nič, no zadnjič, že v garaži je pa pob opazil, da mu je osa-čebela? zabila izpušno odprtino :shock: Ko sva to izbila iz dušilca, je moped čudežno oživel :lol: Ampak vseeno, tesnila, vse zajle, štrom... je še vedno treba zrihtat...
Uporabniški avatar
KamiKaza
auspuh
Prispevkov: 851
Pridružen: Sr Okt 26, 2016 7:57 pm
Kraj: Radovljica

Re: ROG Pony express

Odgovor Napisal/-a KamiKaza »

Spet :lol: Poljaki
IMG_20210517_125709.jpg
...našel tole lučko, za smešen denar
IMG_20210517_125734.jpg
...s čisto malo dodelave
IMG_20210519_184112.jpg
Odgovori