Ali je nakup Tomosa APN 6 pameten?

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
carethegeek2
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Avg 18, 2016 6:27 pm

Ali je nakup Tomosa APN 6 pameten?

Odgovor Napisal/-a carethegeek2 »

Živijo!

Star sem 15 let in že 3 leta si precej želim motor. Sem precej zrel za svoja leta tako se zdi tudi mojima staršema. Z očetom sva se zadnje čase pogovarjala da bi kupila tomosa apn 6. Glede nakupa pa imam pomisleke. Vem da je motor velika odgovornost in navsezadnje smrtno nevarno vozilo (ob nepravilni uporabi). Z očetom sva se zmenila da si bova ceno nakupa razdelila in vsak bo plačal polovico saj bo moped uporabljal tudi moj oče. Nikoli nisem še servisiral kakršnihkoli motornih vozil ampak me to zelo zanima in že kar dobro poznam teoretično plat motorjev in mehanizacije. Menda naj bi bili ti motorji lahki za popravilo in vzdrežvanje. Z motorjem nimam nobenega namena divjati saj dobro vem da sem kot 15 letnik poln adrenalina in na motorju lahko precej nevaren. Zdaj pa še isti problem kot vedno POLICIJA. Sicer živim na vasi in se z motorjem nimam namena voziti po glavni cesti ampak le po gozdu ali pa do ribnika kamor hodim lovit ribe (4 min stran) ali občasno po vasi. Prosim če mi poveste kakšno je vaše mnenje. Ali naj se odločim za nakup?

Lp. Nejc
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: ali je nkaup tomosa apn 6 pameten?

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

carethegeek2 napisal/-a:Živijo!

Star sem 15 let in že 3 leta si precej želim motor. Sem precej zrel za svoja leta tako se zdi tudi mojima staršema. Z očetom sva se zadnje čase pogovarjala da bi kupila tomosa apn 6. Glede nakupa pa imam pomisleke. Vem da je motor velika odgovornost in navsezadnje smrtno nevarno vozilo (ob nepravilni uporabi). Z očetom sva se zmenila da si bova ceno nakupa razdelila in vsak bo plačal polovico saj bo moped uporabljal tudi moj oče. Nikoli nisem še servisiral kakršnihkoli motornih vozil ampak me to zelo zanima in že kar dobro poznam teoretično plat motorjev in mehanizacije. Menda naj bi bili ti motorji lahki za popravilo in vzdrežvanje. Z motorjem nimam nobenega namena divjati saj dobro vem da sem kot 15 letnik poln adrenalina in na motorju lahko precej nevaren. Zdaj pa še isti problem kot vedno POLICIJA. Sicer živim na vasi in se z motorjem nimam namena voziti po glavni cesti ampak le po gozdu ali pa do ribnika kamor hodim lovit ribe (4 min stran) ali občasno po vasi. Prosim če mi poveste kakšno je vaše mnenje. Ali naj se odločim za nakup?

Lp. Nejc
Če bo moped uporabljal tudi oče, ga bo verjetno registriral?
če boš imel čelado in registriran moped neboš tako opazen za policaje
carethegeek2
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Avg 18, 2016 6:27 pm

Re: Ali je nakup Tomosa APN 6 pameten?

Odgovor Napisal/-a carethegeek2 »

Mislim da policaji niso tak problem ker se čez vas pelejo cca. 5x na leto ce bi me pa slucajno opazili pa pomoje nebi naredili nic drugace bi jim pa spi**** v gozd katerega je okoli nas polno. Da čelado bom defintivno imel za registracijo pa ne vem bom kupil takega s paperji potem bom pa videl naprej kako bo.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5225
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Ali je nakup Tomosa APN 6 pameten?

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

carethegeek2 napisal/-a:Mislim da policaji niso tak problem ker se čez vas pelejo cca. 5x na leto ce bi me pa slucajno opazili pa pomoje nebi naredili nic drugace bi jim pa spi**** v gozd katerega je okoli nas polno. Da čelado bom defintivno imel za registracijo pa ne vem bom kupil takega s paperji potem bom pa videl naprej kako bo.
kje je potem problem ? Če ti je všeč apn6 ga kupi :)
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Ali je nakup Tomosa APN 6 pameten?

Odgovor Napisal/-a prlek »

carethegeek2 napisal/-a:Živijo!

Star sem 15 let in že 3 leta si precej želim motor. Sem precej zrel za svoja leta tako se zdi tudi mojima staršema. Z očetom sva se zadnje čase pogovarjala da bi kupila tomosa apn 6. Glede nakupa pa imam pomisleke. Vem da je motor velika odgovornost in navsezadnje smrtno nevarno vozilo (ob nepravilni uporabi). Z očetom sva se zmenila da si bova ceno nakupa razdelila in vsak bo plačal polovico saj bo moped uporabljal tudi moj oče. Nikoli nisem še servisiral kakršnihkoli motornih vozil ampak me to zelo zanima in že kar dobro poznam teoretično plat motorjev in mehanizacije. Menda naj bi bili ti motorji lahki za popravilo in vzdrežvanje. Z motorjem nimam nobenega namena divjati saj dobro vem da sem kot 15 letnik poln adrenalina in na motorju lahko precej nevaren. Zdaj pa še isti problem kot vedno POLICIJA. Sicer živim na vasi in se z motorjem nimam namena voziti po glavni cesti ampak le po gozdu ali pa do ribnika kamor hodim lovit ribe (4 min stran) ali občasno po vasi. Prosim če mi poveste kakšno je vaše mnenje. Ali naj se odločim za nakup?

Lp. Nejc
Prvo kot prvo ti kar jas direkt povem, da nisi precej zrel za svoja leta. Tudi jas sem bil star 15. Če bil imel več zobnikov v glavi kot tvoji vrstniki potem bi vedel, da si tudi z mopedom enakopraven udeleženec ostalim na cesti. In če se hočeš vozit kot se spodobi se moped registrira in se ne beži v gozd. Zaletel se boš v drevo in boš lahko poganjal samo še voziček. Naredi izpit, registracijo, kupi čelado in vozi. Ponavadi čelada več stane kot registracija mopeda zato ni izgovorov. Kakor praviš za malo po vasi in malo stran do ribnika je tomos dober prevoz. Le ne razumem zakaj bi se vozil po gozdu. Sklepam, da zaradi dolgčasa ampak ti povem, da te bo čakala kazen pri policajih. Razen, če je tam kakšna urejena pot in imate parcelo potem še razumem. Če kupiš apn v dobrem stanju potem se enkrat na leto olje menja pa kdaj pa kdaj kakšna zajla, ko poči za sklopko, bremzo ali gas.
Uporabniški avatar
Alenjazbec
kriva felna
Prispevkov: 59
Pridružen: Pe Avg 28, 2015 8:16 am
Kraj: Kobarid
Kontakt:

Re: Ali je nakup Tomosa APN 6 pameten?

Odgovor Napisal/-a Alenjazbec »

Je zelo odvisno kje na vasi živiš. Pri nas ne težijo tolko če se z neregistriranim motorjem voziš izven glavnih cest. Pač po teh makadamskih poteh. Živim direkt ob glavni cesti in nimam reg. Pa me v 8 letih niso nikoli lovili.

In če si zelo želiš motor bi bil apn 6 po mojem mnenju odličen za tebe. Js bi ti priporočil da gledaš tudi apn 4 recimo letniki okoli 79. Tudi če si začetnik nebi bil tak problem. Je pa seveda zmeraj obvezna čelada. Lahko si zrel in pameten a se zmeraj lahko kaj zgodi.

Vzdrževanje je pa odvisno od uporabe. Sproti se komot naučiš vse popravit sam. Po nakupu bi ti priporočil celoten pregled mašine in menjavo tesnil ter olja. Raje preventivno in bo motor več zdržal

Sčasoma pa te prime velika želja po hitrosti in tiščanju ter s tem predelovanje.
carethegeek2
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Če Avg 18, 2016 6:27 pm

Re: Ali je nakup Tomosa APN 6 pameten?

Odgovor Napisal/-a carethegeek2 »

Hvala vsem ta odgovore za uporabnika, ki pa je zapisal da ce bi bil bolj zrel nebi bezal v gozd sicer sm to napisal bol iz sale ampal usak si vzame po svoje deugace pa se strinjam. Glede predelovanja pa je res da ponavadi pride do zelje po vecji hitrosti a si bom v tem primeru cez nnekaj let ko bom prihranil denar raje kupil skuter. Glede izpita pa sem tudi razmisljal ampak me zanima ce kdo priblizno ve koliko stane izpit
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Ali je nakup Tomosa APN 6 pameten?

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Ker si star 15 let (ne vem koliko ti manjka do 16 let), mogoče razmisli o tem, da narediš izpit A1 (po domače do 125ccm). Kupiš nek malo boljši motorček, pa se lahko še kam dalj zapelješ...
Odgovori