Drag race projekt

Predstavite nam svoj projekt
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Drag race projekt

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

No tudi sam sem dobil idejo in voljo za en projekt. Ker imam doma veliko delov sem si omislil motor kateri bi bil narjen za drag race dirke. Motorja se bom zaprav lotil spomladi saj sedaj čez zimo me čaka še obnova enega drugega motorja zato ni časa. Temo sem pa odpru že zdej saj čez zimo imam namen postoriti use kar se za mašine tiče. Motor bo 50ccm uporabil se bo cilinder airsal 70ccm kateri mi je nekaj časa nazaj zaribal. Sedaj je vrtina 45mm, vrtina se bo postružla na 46mm in vstavilo se bo pušo iz gusa (sl25) tako da bo vrtina 38mm. Debelina stene puše bo 4mm. Prednost puše je da bom naredil pregrado na izpušnem kanalu in na pretoku. Cilinder se bo napilu na kote cca. 180, 125, vsis pa bo preko lamele v karter.
IMG_20161120_194336.jpg
Lamele bodo original piaggio/gilera. Karburator bo najverjetneje dellorto 24, razmišljal sem tuudi o membranskem vendar ga je težje nastavit in nevem če je takšna razlika da bi se splačalo. Glava cilindra bo najverjetneje od a35 z squishom okoli 40 %. Kar se vžiga tiče mi je v oko padel tale vžig, kajti naj bi bil najnovejši na trgu in ima še lažji rotor kot ostali (200g) drugi (350g)zanimajo me vaša mnenja glede tega vžiga, druga opcija pa je pvl.
http://www.frcomoto.si/si/elektrika-in- ... -puch.html
Drugače pa mašina bo imela 5 brzin, gred bo najverjetneje original z ckr ojnico, sklopka bo original z 6 fedri in novimi lamelami. Izpuh bo narejen po merah vendar to bom kasneje naredil pomladi.
Grušt bo najverjetneje apn 6 z prednjimi vilicami od poštarskih šestk z diskom. Grušta še nimam doma saj čakam prijatelja da ga pripelje z vikenda. Kar se tiče cilindra, portmapa in mašine bi bila kakršna koli mnenja dobrodošla.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Drag race projekt

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Pomoje lahko, glede na to da bo 50 ccm, kot izpušnega kanala dvigneš na 190°. Mogoče razmisli da narediš namesto deljenega izpuha navaden ovalen kanal in na vsaki strani po en izpušni boost (rotax, ktm) Kar se lamele tiče pa pomojem da prej kot si omisliš V-force, bolš bo. (stage 6 v force od minarelli horizontal se da zlo lepo upasat na apn blok, poglej v moj projekt temo homos m50 al pa v tržnica temo apn racing agregat). CKR ojnica precej zdrži, tko da to ni nobenih problemov.

Drugače pa zanimiv projekt 8-)
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Drag race projekt

Odgovor Napisal/-a koroman »

kupi žanov blok potem pa ga predelaj po svoje, če sploh.
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Drag race projekt

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Hvala, kot izpuha sem razmišlajau dvignit vendar pol sem se odloču tako, da bi stem imel mogoče moč malce na nižjih obratih in dalj časa uporabno glede na to da bo original menjalnik. Sej une par stopinj gor dvignit ni problem, za obliko izpušnega kanala pa hvala za predlog bom se malce bolj o pozanimal in navsezadnje pa kanal mogoče tudi tako potem izdelal. Kakšne pa bi bile prednosti z tašnim kanalom po vzoru rotaxsa-ktmja oz. razlike.
Hvala :)
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Drag race projekt

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Aja kar se pa tiče agrgata od Žana, sem si ga že ogledoval vendar ta motor sem se lotil delat z vidika da se predvsem naučim stvari kako delujejo, kako neko stvar izboljšat, predelat itd in bi ga rad v čim več sam sestavu. Tudi če nebom dosegel dobrih rezultatov in izvlekel nevem kakšnih konjev iz agregata kot jih dosegajo nekateri tunerji na tem forumu mi bo v več kot zadovoljstvo to da bo motor dobro deloval in šel in da bom se s tem projektom tudi kej naučiu. Step by step :)
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Drag race projekt

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

čendi123 napisal/-a:Aja kar se pa tiče agrgata od Žana, sem si ga že ogledoval vendar ta motor sem se lotil delat z vidika da se predvsem naučim stvari kako delujejo, kako neko stvar izboljšat, predelat itd in bi ga rad v čim več sam sestavu. Tudi če nebom dosegel dobrih rezultatov in izvlekel nevem kakšnih konjev iz agregata kot jih dosegajo nekateri tunerji na tem forumu mi bo v več kot zadovoljstvo to da bo motor dobro deloval in šel in da bom se s tem projektom tudi kej naučiu. Step by step :)
Pravilna odločitev, tko se velik naučiš in tut novega zveš.
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Drag race projekt

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

En predlog, če že daješ pušo v cilinder potem naredi kvadrat motor, torej bat 42 motor, predlagam kakšen gokart bat. Recimo gzela 60ccm.
LP
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: Drag race projekt

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

lojze-si napisal/-a:En predlog, če že daješ pušo v cilinder potem naredi kvadrat motor, torej bat 42 motor, predlagam kakšen gokart bat. Recimo gzela 60ccm.
LP
Hmm nevem kaj ste s tem točno mislili. Vendar če bi dal bat 42 bi kasneje moral hod prilagajati da pridem na 50ccm
Mr.Fearg
vplinjač
Prispevkov: 344
Pridružen: Sr Nov 30, 2011 4:00 pm
Kraj: Središče ob Dravi

Re: Drag race projekt

Odgovor Napisal/-a Mr.Fearg »

Z 50cc glih neboš konkurenca na drag rajsi. Omisli si dmp kit 70cc.
Nisam ja neki čarobnjak, a nemam ni magični štap!
ojo
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Nov 05, 2010 12:56 pm

Re: Drag race projekt

Odgovor Napisal/-a ojo »

Za začetek je čisto vredu, boš že sam s časom ugotovil kako pa kaj naprej.
Na dragu je pa itak po novem klasa do 50cc.
Odgovori