Apn 6 s 6. Prestavami

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
olol
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Če Jul 14, 2016 7:44 pm

Apn 6 s 6. Prestavami

Odgovor Napisal/-a olol »

mene pa zanima kok se predela apn na 6prestav
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Apn 6 s 6. Prestavami

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Nekaj piše tule

viewtopic.php?f=6&t=8&hilit=menjalnik+6 ... tart=13040

Lahko uporabiš tudi iskalnik, ampak moje mnenje pa tudi mnenje ostalih je tako, da je potrebno najprej porihtat vse ostale stvari, menjalnik pa je tazadnja stvar, že rabiš kar mašinco.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Apn 6 s 6. Prestavami

Odgovor Napisal/-a Pich »

Jaz bi tudi rekel, da je pred menjalnikom potrebno postoriti še marsikaj drugega, zato, da 6-stopenjski menjalnik dobi smisel. Smisel pa dobi tak menjalnik takrat, ko je enkrat motor v tisti fazi, kjer je območje uporabnih vrtljajev že tako zožano, da se motor zaradi prevelikih padcev vrtlajev pri običajnem menjelniku težko pobira. Sicer pa je Cerar zadevo kar dobro opisal na linku, ki ga je dal Danilo.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
lojze-si
Mojster
Prispevkov: 809
Pridružen: Po Sep 02, 2013 9:53 pm

Re: Apn 6 s 6. Prestavami

Odgovor Napisal/-a lojze-si »

olol napisal/-a:mene pa zanima kok se predela apn na 6prestav
Imaš več možnosti:
Cestna varianta - od prve do šeste, potrebuješ novo pretično gred ali pa moraš predelati originalno, na gredi piramide obvezno podalšati utor za moznik pri tretji prestavi( velja za vse predelave). Plus dodaš nov par zobnikov šeste prestave. Ostale zobnike stanšaš za 1mm.
Dirkalne variante- od druge do šeste, tukaj odstraniš zobnik prve prestave na piramidi in gred podaljšeš na nasprotni strani. Pretična gred ostane original odstraniš le zobnik prve in dodaš par šeste prestave, potrebno je predelati še zobnik druge prestave na pretični gredi.
- od druge do sedme, predelava podobna kot prejšnja le da tu potrebuješ novo pretično gred in še zobniški par sedme prestave.
lp
olol
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Če Jul 14, 2016 7:44 pm

Re: Apn 6 s 6. Prestavami

Odgovor Napisal/-a olol »

Hvala za odgovore
Odgovori