APN4 - gilardoni 74

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
care
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Jul 09, 2010 11:46 pm

APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a care »

Naj predstavim moj motor, ki si ga lastim že skoraj 15let, in je doživel že veliko sprememb od kar ga imam. Vsako leto je na motor prišel kakšen dodatek ali predelava. V glavnem moped želim imeti unikat. Trenutno je v takem stanju kot je prikazano, original je praktično samo grušt. Glede agregata, trenutno je gor lamo ciinder 42,5, piljeni kanali+boosti, vsis na lamele, zdaj je gor dell21, izpuh je izračunan na max moč okoli 11krpm, BT vžig...
Vglavnem gre moped kar solidno okrog 100 po gps-u, vendar je cilinder spiljen skoraj na max in po daljšem priganjanju nagnjen k pregrevanju :twisted:
V planu imam zamenjat agregat in popravit še druge malenkosti na motorju. Gor pride zračno hlajen gilardoni 74 cilinder, večji vplinjač, nov avspuh, ter vse kar spada zdraven pri taki predelavi.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
care
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Jul 09, 2010 11:46 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a care »

cilinder je ze doma :D
Slika
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Motorcek u nulo ;) sem te ze vidu letos na tomosijadi ce se nemotim in motor gre ko hudic :D :D. A ni gilardoni kit malo prehud za vsakdanjo uporabo pac nwm kolk bo use skupaj zdrzalo ker po frco moto podatkih naj bi ta cilinder ob pravi nastavitvi proizvedel 15 konjev :D . Neglede na to bo pa letel ko vrag. Aja kasne verizne presnose pa mas drugace ter kote odpiranja kanalov???
care
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Jul 09, 2010 11:46 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a care »

sem bil na tomosjadi letos in lani :mrgreen: koti odpiranja so sedaj 190/130 prenosi pa 33 12
Ja gilardoni naj bi dal čez 14 konjev če je prav narejeno, zdržat bo moglo, pride nova ojnica od nsr50, ojačana sklopka...
Edino za ležaje glavne gredi ne vem ali bodo zdržali kroglični c3, ali naj nabavim valjčne?
Uporabniški avatar
tomostuner
auspuh
Prispevkov: 799
Pridružen: To Okt 21, 2014 7:18 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a tomostuner »

če prodaš stari setup ga kupim :)
tomos 4 life
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a Pich »

Jaz sem za valjčne ležaje, ti bodo zdržali 100%. Sicer pa boljši od navadnih so L17 ležaji, vendar so ožji in bi jih bilo potrebno podložiti.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
care
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Jul 09, 2010 11:46 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a care »

ko sem snel sklopko iz stare mašine so se jezički kar usuli iz šalce, 6 jih je bilo zlomljenih :mrgreen: za nov agregat moram razmišljat o močnejši sklopki
Slika

pa še nekaj je prispelo te dni, 2,3mm zobarski kotni nastavek je predelan da paše na dremel, edino vpenjanje bruskov je bol bogo narejeno, bo treba počasi z tem delat
Slika
Slika
Šubler
batzajla
Prispevkov: 30
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 3:43 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a Šubler »

Kje si dobil tak komplet kamenčkov? (nastavki, na drugi sliki)
čendi123
zariban cilinder
Prispevkov: 110
Pridružen: Sr Apr 15, 2015 9:44 pm
Kraj: Okolica Kopra

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a čendi123 »

Šubler napisal/-a:Kje si dobil tak komplet kamenčkov? (nastavki, na drugi sliki)
In tudi uni podaljšek za dremel pac verjanta zobozdravniški biax? :?:
thundercat
kriva felna
Prispevkov: 55
Pridružen: Po Sep 19, 2016 12:02 pm

Re: APN4 - gilardoni 74

Odgovor Napisal/-a thundercat »

Lepa predelava ! :)
Odgovori