Montaža airsal kita

Predelave pogonske sile mopeda
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Pozdravljeni !

V lasti imam tomos avtomatika a3 letnik 1986. Namen imam montirati Airsal kit (http://trgovina.cilinder.si/product_inf ... ts_id=5715), in imam še nekaj vprašanj. Zanima me če moram za ta cilinder kupit tudi novo glavo cilindra ? ker od a3 verjetno nepaše, zanima me tudi če paše na ta cilinder glava a35 ? Zanima me tudi katero sesalno koleno naj kupim in če mi lahko kdo posreduje link ter če mi lahko kdo nahitro opiše kako montaža poteka.. Potrebujem torej cilinder kit, nov uplinjač, sesalno koleno, glavo cilindra ?, ali sem še kaj pozabil.


Lp
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Benz1 napisal/-a:Pozdravljeni !

V lasti imam tomos avtomatika a3 letnik 1986. Namen imam montirati Airsal kit (http://trgovina.cilinder.si/product_inf ... ts_id=5715), in imam še nekaj vprašanj. Zanima me če moram za ta cilinder kupit tudi novo glavo cilindra ? ker od a3 verjetno nepaše, zanima me tudi če paše na ta cilinder glava a35 ? Zanima me tudi katero sesalno koleno naj kupim in če mi lahko kdo posreduje link ter če mi lahko kdo nahitro opiše kako montaža poteka.. Potrebujem torej cilinder kit, nov uplinjač, sesalno koleno, glavo cilindra ?, ali sem še kaj pozabil.


Lp
rabiš omenjen kit (10 sornik), glava sicer fizično paše samo je a35 boljša zaradi večjih hladilnih reber (DMP 44 ne kupovat prav tako ne od 25 varjant) koleno rabiš od a35 na 4 vijake in pa dell'orto sha vpinjač (15/15 oz 16/16) sta dobra ... za optimaln rezultat boš potreboval še izpih (tecno krul se zelo dobro obnese, vendar je potrebna zamenjava nožne zavore z ročno na balanci)
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

hvala za odgovor. Upam da imajo še kje cilinder kit z sornikom 10mm na zalogi.. izpuh bom verjetno kupil od lipnika uplinjač pa dellorto 16/16.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Benz1 napisal/-a:hvala za odgovor. Upam da imajo še kje cilinder kit z sornikom 10mm na zalogi.. izpuh bom verjetno kupil od lipnika uplinjač pa dellorto 16/16.
lipnik se nebo najbolje obnesel ker je naret za 50cc ne 65cc :) optimalni so Tecno krul (najcenejši), Tecnigas (skuter izgled, drag) in naret po merah (cca 80-100e pri mojstrih na forumu) ... vsi laserji masterji itd sploh niso vredni omembe ... MF power so že vsi poškodovani...

Sam imam krul na airsalu in SHA 15/15 in motor res vleče (pospeški čez celo delovno območje) ampak na ta račun zgubiš nožno zavoro (razno če jo predelaš da pride nižje)
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

torej sesalno koleno bo navadno od a35 ok za dellorto SHA 16/16 ?
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Benz1 napisal/-a:torej sesalno koleno bo navadno od a35 ok za dellorto SHA 16/16 ?
bo samo je potrebna minimalna predelava (povečanje notranje luknje na 15mm) najlažje to narediš z ravnim kolenom oz si narediš koleno po meri :) 19mm kolena nevem kako so in za 16mm uplinjač so tako prevelika (najboljše je če je ista velikost ampak na original ne gre več kot na 15 zaradi tanke stene)
Berty
glava cilindra
Prispevkov: 702
Pridružen: Sr Maj 11, 2016 6:41 pm

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a Berty »

Sem že mislil odpirati novo temo, pa kot vidim je tule že omenjeno par stvari ki me zanimajo.
Premišljam o nakupu avtomatika a3, ter se pripravljam na tuning 50ccm tako za v hribe in doline po makedam poteh, kdaj tudi po stranski cesti.
Zanima me, kako se obnese cilinder kit Airsal sport 50ccm, http://www.frcomoto.si/si/cilinder-kiti ... 35-a3.html
Nekaj sem že primerjal z drugimi na http://www.mopedarmy.com/wiki/Puch_cyli ... .2838mm.29
In sedaj se odločam, ali bo to to in se bo morda vnaprej še kaj povečevalo kanale (koliko ima potenciala v max KM in max rpm? :?: ) ali pa predlagate kaj drugega? Po možnosti z lamelnim vsisom, ker se na ta da zmontirat boost bottle (popravite če je ta informacija narobe, pišem po spominu).
APN4M 83'
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Ali je glavo cilindra od a35 potrebno kaj pobrusit ali lahko kar pustim tako kot je od 38mm cilindra.. ?

lp
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Benz1 napisal/-a:Ali je glavo cilindra od a35 potrebno kaj pobrusit ali lahko kar pustim tako kot je od 38mm cilindra.. ?

lp
lahko pustiš originalno ... bat tako ne pride do tiste višine z vsemi priloženimi tesnili :)
Benz1
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 12, 2016 11:26 am

Re: Montaža airsal kita

Odgovor Napisal/-a Benz1 »

Aljo a ti imaš takšno sesalno koleno na mašini : http://www.frcomoto.si/si/sesalna-kolen ... s-a35.html ? ali maš zavito sesalno koleno ?
Odgovori